Какви са страничните ефекти на диетите?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Какви са страничните ефекти на диетите?

Мнениеот gabinka_80 » 22 Юли 2016, 12:54

Преминала съм през много диети и начини на отслабване, но най-лошите ефекти са когато започне да липсва месечен цикъл, световъртежи, умора, главоболие. Ако диетата е много крайна, то това са напълно реални ефекти, които могат да се случат, за съжаление. :roll:
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Какви са страничните ефекти на диетите?

Мнениеот annydance » 22 Юли 2016, 15:01

За да получиш такива странични ефекти, трябва да си минал границата много яко и вече не спазваш диета според мен , а се изтезаваш!
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Какви са страничните ефекти на диетите?

Мнениеот m0n4eto » 26 Юли 2016, 10:55

gabinka_80 написа:Преминала съм през много диети и начини на отслабване, но най-лошите ефекти са когато започне да липсва месечен цикъл, световъртежи, умора, главоболие. Ако диетата е много крайна, то това са напълно реални ефекти, които могат да се случат, за съжаление. :roll:


ако си си изтощила тялото до такава степен, значи просто си гладувала, а не си била на диета.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Какви са страничните ефекти на диетите?

Мнениеот roksana » 26 Юли 2016, 11:17

Зависи от диетата. Ако се спазва начин на хранене и на живот, който не преминава някакви граници, няма да се стига до такива неща като главоболие, стомашни проблеми и т.н.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Какви са страничните ефекти на диетите?

Мнениеот Jully » 26 Юли 2016, 12:00

При диетите някои хора приемат неразположенията, като нещо напълно нормално.МОя прителка с големи проблеми с килограмите, говоря ви за жена над 150кг. която гладуваше и свали около 40 килограма за едно лято. Ядеше само плодове и пиеше само чай. Беше горда с успехите си. Нямаше цикъл няколко месеца. :roll: Не знам дали е за добро, при положение, че прави наистина невероятно голяма услуга на тялото си сваляйки огромно количество излишни килограми, но липсата на цикъл дали няма да е проблем. :roll:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какви са страничните ефекти на диетите?

Мнениеот Локумът » 27 Юли 2016, 16:31

Jully написа:При диетите някои хора приемат неразположенията, като нещо напълно нормално.МОя прителка с големи проблеми с килограмите, говоря ви за жена над 150кг. която гладуваше и свали около 40 килограма за едно лято. Ядеше само плодове и пиеше само чай. Беше горда с успехите си. Нямаше цикъл няколко месеца. :roll: Не знам дали е за добро, при положение, че прави наистина невероятно голяма услуга на тялото си сваляйки огромно количество излишни килограми, но липсата на цикъл дали няма да е проблем. :roll:

Е това е много хахаво, да ти липсват някви естествени процеси и да си мислиш, че всичко е наред. :roll:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какви са страничните ефекти на диетите?

Мнениеот julianne » 27 Юли 2016, 17:18

След това нещо хормоните й сигурно не знаят на кой свят са и са излезли от релси :mrgreen: . Дори и да й дойде след това, което ще стане, може дълго да влиза в норми цикъла. Все пак това отслабване си е голям стрес за организма.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Какви са страничните ефекти на диетите?

Мнениеот silver933 » 29 Юли 2016, 15:47

Не знам защо хората толкова се тормозят при отслабване, след като то не е чак толкова трудно. Просто почваш да ядеш месо със салата, на другия ден само салата, на третия пак месо със салата и така редуваш., лесно и просто и сваляш без проблеми. Не някакви там тормозещи се неша 2 седмици да ядеш само диня и чай, то остава и да не ти се разбъзика тялото. Колкото и да гладуваш ако седиш и лежиш вкъщи няма как да стане.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Какви са страничните ефекти на диетите?

Мнениеот Gold » 05 Авг 2016, 11:30

Ако беше толкова просто, това изобщо нямаше да е такъв огромен масов проблем..
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Какви са страничните ефекти на диетите?

Мнениеот dessiblond » 05 Авг 2016, 11:59

И нямаше да има 100 вида, а може и повече да са, диети :lol: . Щеше да има една-две, които да вталяват всички.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта