Искам да се подложа на операция, диетите не ми помагат

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Искам да се подложа на операция, диетите не ми помагат

Мнениеот julianne » 18 Апр 2016, 15:02

На 40 години съм и тежа 150 килограма. Опитвала съм всевъзможни диети и съм издевателствала над тялото си по всякакви начини само и само да отслабна и да се чувствам добре в кожата си. Винаги имах кратък успех и после заради слабата си воля пак наваксвах с килограмите. Омръзна ми цял живот да се боря за всеки свален килограм, да се чувствам разочарована и да губя уважение в собствените си очи. Решила съм да се консултирам със специалисти за най-удачното за моето състояние поставяне на медицинско приспособление, което ще ми помогне да отслабна. Мисля, че с него веднъж завинаги ще реша проблемите си. Но първо искам да събера мнения, които да ми помогнат да се ориентирам. Мислите ли, че подлагането на операция е прекалено крайна мярка? Кога трябва да се пристъпи към подобно нещо? Бихте ли го избрали като вариант да влезете във форма?
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Искам да се подложа на операция, диетите не ми помагат

Мнениеот zagrijena » 18 Апр 2016, 15:42

Наистина подробно се запознай с материята, защото тези операции не са нещо обикновено и мисля, че не се прилагат под път и над път. Може би се подлагат хора, на които е застрашено здравето, а не които искат да отслабнат от естетична гледна точка.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Искам да се подложа на операция, диетите не ми помагат

Мнениеот Mon_ton » 18 Апр 2016, 16:03

Бих се възползвала, но знам, че е много скъпа процедура, която не мога да си позволя. Ако имам подобни проблеми, това наистина е сигурен начин, че ще се ограничат килограмите.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Искам да се подложа на операция, диетите не ми помагат

Мнениеот Elica » 18 Апр 2016, 16:36

И аз не мисля, че се поема от здравна каса. Но се говореше, че Азис е отслабнал именно, чрез ринг, така че наистина ще е ефикасно. Което и да избереш, най-важното, което нито една диета няма да ти даде това е спорта. Трябва да спортуваш и ти е необходим, за да изглеждаш добре и да се чувстваш енергична.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Искам да се подложа на операция, диетите не ми помагат

Мнениеот voltikus » 18 Апр 2016, 18:58

Един интересен инструмент към който хората не пригятват са....... Стероидите :) .... колкото и да звучи глупаво и налудничево.... Проучвания гласят, че в САЩ над 65 % от тинейджърките си купуват нелегално стероиди именно за да се борят с наднорменото тегло.... :) Разбира се не е толкова лесно колкото звучи.... Схемите със стероиди включват и разтежен хормон и Т3...... :) и тн и тн... И разбира се резултат ще има след поне 4-5 години :) и ще бъде траен......и фитнеса и идеята за тялото трябва да станат фикс идея..... :) Но предполагам, вече сте изследвали за заболявания... защото тези кг може да се следтвие на неправилна работа на щитовидната :)

....
voltikus
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Апр 2016, 18:54

Re: Искам да се подложа на операция, диетите не ми помагат

Мнениеот Snejna » 19 Апр 2016, 08:53

За първи път чувам, че стероидите могат да се ползват по такъв начин. Струва ми се ненужен риск, защото това е сериозна промяна на хормоните, за да се прави на своя глава.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Искам да се подложа на операция, диетите не ми помагат

Мнениеот irka » 19 Апр 2016, 10:17

Интересувала съм се от темата заради мой близък и повече четох за ендогастралния балон. Ако се решите на подобна стъпка, потърсете коректни лекари, които ще се съобразяват с вас и вашето състояние, а не да се интересуват само от парите, които ще получат от вас. Разбрах, че подобни приспособления като балона могат да стоят най-много 6 месеца в стомаха. Проучете после как ще поддържате теглото си, за да не се върнете пак към старите килограми и операцията да е била безсмислена.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Искам да се подложа на операция, диетите не ми помагат

Мнениеот Jully » 19 Апр 2016, 12:25

Във форума имаме раздел за бариатричната хирургия. Ако решите там може да се допитате до опитен лекар. д-р Тушев е много добър в областта.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Искам да се подложа на операция, диетите не ми помагат

Мнениеот roksana » 19 Апр 2016, 14:34

voltikus написа:Един интересен инструмент към който хората не пригятват са....... Стероидите :) .... колкото и да звучи глупаво и налудничево.... Проучвания гласят, че в САЩ над 65 % от тинейджърките си купуват нелегално стероиди именно за да се борят с наднорменото тегло.... :) Разбира се не е толкова лесно колкото звучи.... Схемите със стероиди включват и разтежен хормон и Т3...... :) и тн и тн... И разбира се резултат ще има след поне 4-5 години :) и ще бъде траен......и фитнеса и идеята за тялото трябва да станат фикс идея..... :) Но предполагам, вече сте изследвали за заболявания... защото тези кг може да се следтвие на неправилна работа на щитовидната :)

....


Представата ми за стероидите е като за нещо опасно и вредно за здравето. Вярно, представа на човек, който не е много запознат. Щом ги купуват нелегално, значи се самолекуват, така го разбирам. Значи не е препоръчително.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50


Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта