Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот dinkog » 19 Май 2016, 14:39

Аз си мисля, че по-скоро обстоятелствата определят, какъв ще станеш. :) Има някои дето са по едно дете лигльовци, има други които се справят всичките поравно. :)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот Локумът » 19 Май 2016, 15:13

Имат разлики в характера както всяко едно дете, не вярвам даможе да има голяма разлика ако децата са гледани еднкаво, ако се оставя второто да се спасява и да се бори за внимание то много ясно, че ще е по-борбено.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот Yunona » 19 Май 2016, 18:53

Имаме две хубавици (какви други да са, нали са си мои :) ), които дори са една зодия, рождените им дни са през 6 дни. Другият месец правят 22 и 17 години. Уж еднакво ги възпитаваме, но са много различни.
Е, в някои отношения си приличат - правят по сто неща едновременно, бъбриви и подвижни са, обичат еднакви неща - да четат в захлас, да говорят с часове с приятелите си, имат и еднакви музикални вкусове и предпочитания към разни сериали...
Разликите са, че голямата е много амбициозна - тя не просто иска да постигне целта си, но и да бъде първа. Не просто да вземе сертификат, но да е с най-високия резултат; не просто да я приемат в желаното училище, но да е с максималния възможен бал, не просто да спортува за удоволствие и форма, но и да прави лични рекорди... Суетна е много - и по отношение на външния си вид и по отношение на личните си постижения.
Малката е много лежерна - полага необходимия минимум усилия, необходими за постигане на целта. Не си пада по "излишното" напъване детето. Щом са я приели в даскалото например - значи всичко е наред, няма потребност от най-високите резултати. Не е толкова суетна. По-разхвърляна, по-разпиляна е, може би по-артистична....
Докато голямата е изключително принципна, силно критична към себе си и към околните, болезнено откровена и искрена. Не се притеснява от открита конфронтация. Ако иска нещо - казва го направо и излага аргументи защо очаква да го получи. В Гимназията имаше средно голям кръг заклети приятели и много хора, които никак не я харесваха. Малката е политикът в семейството - много умело лавира и категорично избягва преки сблъсъци, но винаги получава каквото желае. В Гимназията е много популярна, има много приятели...

Наистина са много различни, поне засега. Виждам обаче, че с израстването голямата полека-лека става някак по-мека и компромисна, а малката понякога изненадващо твърдо и открито защитава позициите си...
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот Pipilota » 20 Май 2016, 08:18

Наистина уж ги възпитаваме еднакво, аз са много различни. И при нас е така горе долу. Големият ми син се стреми винаги да блесне и да заслужи похвали и внимание. Отдавам го на това, че е батко и с появата на другото дете се е настроил против него и е търсил внимание, което вече е станало част от същността му. И двамата обаче не обичат да четат, нито да играят особено много с играчки. Могат да прекарат часове в обикаляне на стаята напред назад и дърдовере за най-различни светове, но определено не са деца, които ще седнат с часове да играят. ;) Малкият ми син е в 1 клас и гледам, че се задоволява само от факта, че вече му е разрешено да пише с химикал, а все му е тая чете ли се или не. :lol: Ще видим с времето когато започнат още повече да им се изграждат характерите, какво ще се случва :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот black » 20 Май 2016, 10:27

Аз мога да направя разлика между мен и брат ми, защото нямам второ дете. Разликата ни е 3 години, също сме една зодия, ако това има някакво значение. Аз съм с по-твърд характер и инат, а той е по-мек, но в определени ситуации също проявява инат. Всеки има особености на характера, но с годините смятам, че се променя. Някои работи ги позаглаждаш, други ги заостряш :grin: .
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот Mon_ton » 20 Май 2016, 11:10

Сигурно е страхотно да имаш повече деца ;) но трудно се гледат !:(
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот Rali_hr » 20 Май 2016, 13:24

Уж еднакво ги гледам, но са много различни! Дъщеря ми е много наперена, винаги е била лидер, винаги е командвала, винаги е тормозила останалите, винаги ми се оплакваха от нея в градината, винаги е била готова да набие и навика някой. Синът ми можеш да го мачкаш цял ден и да не кажа нищо, направо ме вбесява, че е толкова мекушав! :evil:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот Yunona » 20 Май 2016, 17:59

Rali_hr написа:Уж еднакво ги гледам, но са много различни! Дъщеря ми е много наперена, винаги е била лидер, винаги е командвала, винаги е тормозила останалите, винаги ми се оплакваха от нея в градината, винаги е била готова да набие и навика някой. Синът ми можеш да го мачкаш цял ден и да не кажа нищо, направо ме вбесява, че е толкова мекушав! :evil:


Не знам дали ще те успокои това, но имам близък приятел, който в детските си години често е бил наричан така - "мекушав". Според майка си избягвал конфликтите на всяка цена,
допускал да го "мачкат" и т.н. Тя много се дразнела, че другите "тъпчат" детето и. Въпросното чедо обаче пораснало като спокойна, уравновесена, целеустремена личност, която без някаква видими амбиция всъщност неотклонно и твърдо следва целите си. Към днешна дата е собственик на среден бизнес, който изгради пред очите ни от нищото. Никой не е предполагал, че толкова много твърдост се крие зад привидната мекушавост :) Повишава тон веднъж годишно и се помни :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот Lollipop » 25 Май 2016, 09:00

Нали знаете, тихата вода е най-дълбока, така че не се знае, може и да ви изненадат тези кротки тихи деца. ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот fairy » 25 Май 2016, 14:15

И пет деца да имаш, сигурно и петте ще са различни :grin: . Така е по-интересно, особено на родителите :lol: . Аз не бих се притеснявала, ако двете ми деца проявяват големи разлики. Всяко ще си има качествата и способностите, необходими му, за да се справи в живота.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron