Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот Jully » 23 Юни 2016, 14:37

fairy написа:И пет деца да имаш, сигурно и петте ще са различни :grin: . Така е по-интересно, особено на родителите :lol: . Аз не бих се притеснявала, ако двете ми деца проявяват големи разлики. Всяко ще си има качествата и способностите, необходими му, за да се справи в живота.

Никой не говори за притеснения, става въпрос за разликите във възпитанието и възприятията, въпреки че са учени да приемат по един и същи начин света. :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот dessiblond » 24 Юни 2016, 10:01

Jully написа:
fairy написа:И пет деца да имаш, сигурно и петте ще са различни :grin: . Така е по-интересно, особено на родителите :lol: . Аз не бих се притеснявала, ако двете ми деца проявяват големи разлики. Всяко ще си има качествата и способностите, необходими му, за да се справи в живота.

Никой не говори за притеснения, става въпрос за разликите във възпитанието и възприятията, въпреки че са учени да приемат по един и същи начин света. :)


Родителите трябва да показват света на децата, а не да ги учат как да го възприемат. Те сами трябва да открият какъв е и да си създадат представа за него. Затова и има разлика в мненията, характера, възприятията на децата.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот sky_100 » 15 Ное 2018, 15:09

Поне вкъщи разликата е космическа - първото е спокойно, уравновесено и търпеливо. Второто е фурия :lol:
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот Влади » 28 Яну 2019, 14:52

На сестра ми двете са коренно различни - едното кротко, артистично и съзерцаващо. Другото - перпетуум мобиле и много предизвикателно. :mrgreen:
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта