Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот Jully » 19 Апр 2016, 11:08

Знаете, че имам дъщеря на 11 години и син на 7г. :) Виждам големи разлики между тях двамата, въпреки еднаквото възпитание, което получават. Сякаш синът ми е по-буден, по-любопитен, по-пъргав, докато дъщеря ми все се вайка, все се отказва, все я мързи. :) По-страхлива е,, докато възпитанието ни е еднакво и към двамата. Не говоря за нещата от характера им или вкусовите им предпочитания, а това, което би следвало да е еднакво, провокирано от отглеждането им.
Вие какви разлики забелязвате между първото и второто ви дете (а ако имате и следващо дете - и то :mrgreen: ). Интересно ми е дали и вие се учудвате, защо децата са различни, при положение, че се гледат по един и същи начин,какво провокира да има толкова големи разлики? :roll:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот Malina » 19 Апр 2016, 13:48

И според мен вторите деца са по-развити, макар че казват, че едва ли не те са оставени на "самотек". Може би точно това е причината, те да се сравняват постоянно с по-голямото и самите те да изграждат една невидима за родителя конкуренция, която помага детето да се развива по-добре и да се опитва да достигне успеха на другото дете. :) Останалото май е до характер и то това, че първите деца са свикнали на повече внимание, докато вторите, винаги са имали братче или сестричка и мисленето им е по-различно.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот kalinka-kuku » 19 Апр 2016, 14:11

Сякаш малките искат да се докажат пред родителите и пред големите деца, затова са по-мотивирани. Но сякаш са по-лоши, може би защото от началото им се налага да се борят за позициите, които имат, докато първото дете е пораснало с усещането за безрезервна любов. :roll:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот roksana » 19 Апр 2016, 14:12

Въпреки че са отглеждани и възпитавани по един и същ начин, аз мисля, че разликите идват от характера на детето. Всяко си е отделна личност и възприема нещата по малко по-различен начин, отколкото брат му/сестра му и родителите си. Напълно в реда на нещата.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот Локумът » 19 Апр 2016, 15:02

roksana написа:Въпреки че са отглеждани и възпитавани по един и същ начин, аз мисля, че разликите идват от характера на детето. Всяко си е отделна личност и възприема нещата по малко по-различен начин, отколкото брат му/сестра му и родителите си. Напълно в реда на нещата.

Знам ли. Моите до голяма степен реагират по един и същи начин на много неща, и тъй като са близнаци го отдавам на отглеждането, че са възпитавани едновременно, без единия да гледа другия.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот analizatorka » 19 Апр 2016, 16:44

Локумът написа:
roksana написа:Въпреки че са отглеждани и възпитавани по един и същ начин, аз мисля, че разликите идват от характера на детето. Всяко си е отделна личност и възприема нещата по малко по-различен начин, отколкото брат му/сестра му и родителите си. Напълно в реда на нещата.

Знам ли. Моите до голяма степен реагират по един и същи начин на много неща, и тъй като са близнаци го отдавам на отглеждането, че са възпитавани едновременно, без единия да гледа другия.


Точно за близнаците съм чувала, че много се различават. Твоите държат ли да се обличат различно или не?
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот Lollipop » 20 Апр 2016, 10:08

Май наистина се различават. :roll:
Аз пък за близнаците знам, че са много еднакви и дори имат връзка помежду си. :)

Иначе мисля, че тука в задачата се пита, по какво се различават в нещата, в които ги възпитаваме - Да не удрят, да не хапят, да не псуват, да не ритат, да не тормозят животни. Едното го прави, другото вика "гледай си работата". :roll:
Аз още не мога да кажа какви ще бъдат разликите между моите, но като се има предвид, че са от арзлични бащи, то предполагам, че повече ще се различават :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот klara » 21 Апр 2016, 12:49

Аз скоро родих второто си дете и е малко раничко да правя такива наблюдения, но мога да направя разлика между първото и второто в бебешката възраст :lol: . Първото беше много ревливо, а второто е душичка.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот Malina » 19 Май 2016, 13:43

Всяко си идва с характера. Мисля обаче, че вторите са по-умни :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какви са разликите между първото и второто ви дете?

Мнениеот zagrijena » 19 Май 2016, 13:55

Върви приказката, че вторите деца са по-големи бунтари, по-бързо се адаптират и са по-пробивни, защото позицията им на по-малък брат или сестра ги кара да се борят за своето място и после това го пренасят и в живота. Нямам второ дете, но ако имам, с любопитство ще следя какви ще са разликите :wink: .
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта