Какво означават различните суеверия?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Какво означават различните суеверия?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Апр 2016, 12:48

Ако има човек, който не е суеверен, дори малко - това съм аз. :mrgreen: Но има нещо, което не ми дава мира, какво означават различните суеверия. Знам, че ако ти мине котка пътя няма да ти върви :) Но както означава моето любимо възклицание "момченце е?"
Предлагам ви да разберем какво означават различните суеверия и да ги съберем всички тук на едно място и да си знаем! :lol: Определено съм любопитна за много от нещата, защото ми идват в повече тези суеверия. Защо вярват толкова много хората в тях и сбъдват ли се?! :mrgreen: Кой ги е измислил? :) И какво означават, това е най-важното! :) ПОне да знаем от какво лишаваме момченцата си! :bump:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво означават различните суеверия?

Мнениеот Malina » 19 Апр 2016, 13:42

Има много суеверия вярно. Не знам защо всички са толкова суеверни, че да оставят съдбата, а и голяма част от решенията си на такива неща, като суеверия. :roll: Все пак, най-разпространените суеверия са да не минаваш под стълба, да не прескачаш дете. :) В първия случай е за да не си докараш нещастие до главата, а във втория, за да не остане детето малко. :) Според мен главните причини за тези суеверия са, за да не ти падне стълбата на главата, или ти да не паднеш върху детето, докато го прескачаш/
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какво означават различните суеверия?

Мнениеот kalinka-kuku » 19 Апр 2016, 14:14

И на мен ми е интересно това с "момченце е". До колкото знам е свързано с достойнството му. :) Ако не си опита от пределена храна, ще те лиши от възможността да те дари с внуци, а именно ще му "падне" пи*ката. :lol: :lol: :lol:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какво означават различните суеверия?

Мнениеот roksana » 19 Апр 2016, 14:20

Аз пък не смея да убия нито един паяк у дома, за да не избягат парите :lol: . Няма да ви казвам как се чистят паяжини, без да засегнеш паяка :?:
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Какво означават различните суеверия?

Мнениеот Локумът » 19 Апр 2016, 14:46

marsu написа:И на мен ми е интересно това с "момченце е". До колкото знам е свързано с достойнството му. :) Ако не си опита от пределена храна, ще те лиши от възможността да те дари с внуци, а именно ще му "падне" пи*ката. :lol: :lol: :lol:

ЩЕ останат без най-ценното децата. Но е весело, когато някоя дете, яде нещо супер гнусно, което убива всичките ти свестни клетки в тялото, но предлагат - за пи**ата! :banghead:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какво означават различните суеверия?

Мнениеот analizatorka » 19 Апр 2016, 16:53

Не се сещам друго суеверие освен това да дадеш на момченцето да яде, каквото му се е прияло. За момиченцата май има повече :grin: .
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Какво означават различните суеверия?

Мнениеот Lollipop » 20 Апр 2016, 09:54

А не се ли сещате за онова, че ако искате детето да е с тръпчинки, трябва като малко да се щипне там от някой с тръпчинки? :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какво означават различните суеверия?

Мнениеот Lollipop » 20 Апр 2016, 10:04

analizatorka написа:Не се сещам друго суеверие освен това да дадеш на момченцето да яде, каквото му се е прияло. За момиченцата май има повече :grin: .

да, на момченцето е многоо важно да се даде това, което иска! :lol: :lol: :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какво означават различните суеверия?

Мнениеот Kaya » 20 Апр 2016, 11:23

Да не се изкарва детето навън след залез, за да не го видят лоши очи и да не му се случи нещо лошо.
Malina написа:Има много суеверия вярно. Не знам защо всички са толкова суеверни, че да оставят съдбата, а и голяма част от решенията си на такива неща, като суеверия. :roll: Все пак, най-разпространените суеверия са да не минаваш под стълба, да не прескачаш дете. :) В първия случай е за да не си докараш нещастие до главата, а във втория, за да не остане детето малко. :) Според мен главните причини за тези суеверия са, за да не ти падне стълбата на главата, или ти да не паднеш върху детето, докато го прескачаш/

Малинка, права си, че си имат точните значения. Но не разбирам защо е необходимо да е суеверие, а не предупреждение?!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво означават различните суеверия?

Мнениеот fairy » 20 Апр 2016, 11:56

Не знам откъде тръгват суеверията, но ако започна едно по едно да ги нарушавам, едва ли ще се случи нещо фатално или това, за което предупреждават :mrgreen: . И черна котка ми е пресичала път, и паяци съм убивала и нищо не е ставало.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта