Кросфит - манията на силоваците

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Кросфит - манията на силоваците

Мнениеот bojo_kolev » 20 Апр 2016, 16:08

Един приятел ме запали страшно много по кросфита. Това са кратки, но много интензивни тренировки, които включват в себе си три спорта - вдигане на тежести, лека атлетика и гимнастика. Специфичното при него е, че се натоварват всички видове мускули, тренировката протича като състезание и никога не знаеш какви упражнения ще правиш следващия път. Натовареността на тренировката може да се съобрази със състоянието на трениращия. В реалния живот има доста приложения - било да пренесеш нещо тежко, да настигнеш някого или да прескочиш някакво препятствие. Поне последствията няма да са тежки за теб като сецнат кръст или контузен крак. Чрез кросфита се тренират дори реални бедствени житейски ситуации. А това май ни е почти ежедневие. Какво ще кажете, как ви се струва?
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Кросфит - манията на силоваците

Мнениеот mamina » 20 Апр 2016, 16:27

Приятно ми е да чуя за спорт, който те учи и тренира как да не си докараш херния или дископатия след тупане на килим или вдигане на дивана :lol: . Като оставим шегата настрана, това не е толкова маловажно. Иначе като спорт за млади мъже и жени, състезатели по дух и неплашещи се от тежки и трудни предизвикателства, ми изглежда повече от идеален.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Кросфит - манията на силоваците

Мнениеот Pipilota » 20 Апр 2016, 20:50

Браво. Много хубаво.звучи интересно и с много травми. Успех
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кросфит - манията на силоваците

Мнениеот pravilno » 21 Апр 2016, 09:38

Изглежда ми като по-екипен спорт и такъв, който залага на конкуренцията. Не е за мен, аз не обичам да се състезавам и харесвам по-индивидуалните спортове.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Кросфит - манията на силоваците

Мнениеот Dominator » 21 Апр 2016, 13:36

Кросфит не е отборен спорт, а индивидуален. Има състезания по него, но никой не е длъжен да участва в състезание, ако не го иска. Колежката по-горе говори за травми :lol: Те могат да се получат и докато ходите до магазина, травмите се получават от незнание, когато всичко се прави както трябва, няма контузии. Това модно течение изгражда страхотно тяло, а имената на тренировките не случайно са само и единствено женски... Според създателя на кросфит, нещото, което те кара да легнеш на земята, да гледаш небето и да не ти е останал въздух със сигурност е от женски пол :cheerleaderkid: От няколко месеца насам и аз съм включил кросфита в моята подготовка, не мога да кажа, че е за неподготвени хора, тренировките са убийствени, но пък чувството след тях ееее...
Аватар
Dominator
 
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Фев 2013, 14:15
Местоположение: Варна

Re: Кросфит - манията на силоваците

Мнениеот Lisica » 21 Апр 2016, 13:49

:) Това ли е новата мода, вместо фитнеса? Може би е по-добре, звучи сякаш тренировките се елучват само с твоето собствено тяло, без да е необходимо да имаш по един тон антураж от щанги и прочие. :) На мен ми стига частта с гимнастиката, за да съм сигурна, че върши работа. А от къде се намира повече информация, как се практикува, треньор ли се търси и т.н.??
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Кросфит - манията на силоваците

Мнениеот analizatorka » 21 Апр 2016, 16:26

Dominator написа:Кросфит не е отборен спорт, а индивидуален. Има състезания по него, но никой не е длъжен да участва в състезание, ако не го иска. Колежката по-горе говори за травми :lol: Те могат да се получат и докато ходите до магазина, травмите се получават от незнание, когато всичко се прави както трябва, няма контузии. Това модно течение изгражда страхотно тяло, а имената на тренировките не случайно са само и единствено женски... Според създателя на кросфит, нещото, което те кара да легнеш на земята, да гледаш небето и да не ти е останал въздух със сигурност е от женски пол :cheerleaderkid: От няколко месеца насам и аз съм включил кросфита в моята подготовка, не мога да кажа, че е за неподготвени хора, тренировките са убийствени, но пък чувството след тях ееее...


Каква подготовка трябва да имаш, за да се захванеш с такова нещо? Звучи ми доста натоварващо. Сигурно нетрениран не трябва да се захваща.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Кросфит - манията на силоваците

Мнениеот pravilno » 28 Апр 2016, 10:19

Попрочетох малко за кросфита, доста трябва да имаш опит в тренировките. Не мисля, че някой нетренирал може да издържи и половин час :grin: . Сигурно и по-малко. Това е за хора, които обичат предизвикателствата и свръхнатоварванията.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Кросфит - манията на силоваците

Мнениеот black » 03 Май 2016, 14:27

Сигурно само по София има такива специализирани помещения за този спорт, а също и добри треньори.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Кросфит - манията на силоваците

Мнениеот balsam » 05 Май 2016, 13:15

За това нещо ми се струва, че си трябва добър подготвен треньор. Не може да си тренираш както на теб ти изнася. Доста сериозни травми могат да се получат, ако не се внимава.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта