Как да изчистя матрак на петна?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как да изчистя матрак на петна?

Мнениеот irka » 21 Апр 2016, 15:07

Имам дъщеричка на 4 години и често се напишква. Лошото е, че матракът й не е със сваляща се обвивка и петната от урината се очертават като жълти кръгове и мирише. Понякога спи в моето легло и там също имам същия проблем - мръсен и на петна матрак. Можете ли да ми дадете идея как да ги изчистя? Възможно ли е или да купувам нов?
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Как да изчистя матрак на петна?

Мнениеот Elica » 21 Апр 2016, 15:19

То не е само в най-горния слой, явно е, че ще трябва да купувате нов, с каквито и препарати да го чистите, наслояването навътре в матрака няма да може да се премахне лесно.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да изчистя матрак на петна?

Мнениеот Kaya » 21 Апр 2016, 15:32

Чисила съм с парочистачка такъв матрак и с някакъв разтвор, има сега едни Рейнбол, вършат работа.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да изчистя матрак на петна?

Мнениеот analizatorka » 21 Апр 2016, 16:09

Сещам се, че някога като направехме авария, майка ми чистеше с боракс. Но това когато петното е старо. И боракса не е много безобиден, трябва да се пазят очите и кожата.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Как да изчистя матрак на петна?

Мнениеот S_Milenska » 22 Апр 2016, 11:56

analizatorka написа:Сещам се, че някога като направехме авария, майка ми чистеше с боракс. Но това когато петното е старо. И боракса не е много безобиден, трябва да се пазят очите и кожата.

Това някакъв препарат ли е, звучими като нещо като белина ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да изчистя матрак на петна?

Мнениеот Kremiliya » 22 Апр 2016, 14:02

С парочистачка няма ли да стане? това си мисля, че е най-добрия начин да се почисти, за да може и с горещината да се избият всякакви гадини. Иначе с натурални средстава разтвор със сода и оцет би следвало да помогне :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да изчистя матрак на петна?

Мнениеот fairy » 22 Апр 2016, 14:22

S_Milenska написа:
analizatorka написа:Сещам се, че някога като направехме авария, майка ми чистеше с боракс. Но това когато петното е старо. И боракса не е много безобиден, трябва да се пазят очите и кожата.

Това някакъв препарат ли е, звучими като нещо като белина ;)


Препарат е, но на прах. Когато петното от урина е старо, намокря се и се поръсва с него, хубаво да проникне. После се оставя да изсъхне и след като изсъхне, се почиства хубаво с прахосмукачката, да изсмуче идеално.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Как да изчистя матрак на петна?

Мнениеот Kremiliya » 19 Май 2016, 11:11

Интересно то сигурно абсорбира миризмите. и затова успява да почисти, не ми се е налагало да ползвам и дано да не ползвам. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да изчистя матрак на петна?

Мнениеот penelopa » 19 Май 2016, 13:06

Майка ми задължително постила между матрака и чаршафите тъничко одеяло именно с тази цел, да не се цапа матрака. Така майка й я е научила, нея пък нейната майка и така. Аз го практикувах това нещо, докато детето беше малко, но слагах непромокаемо платно по разбираеми причини :wink: . Сега направо постилам чаршафите.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Как да изчистя матрак на петна?

Мнениеот Kremiliya » 29 Юни 2016, 13:53

penelopa написа:Майка ми задължително постила между матрака и чаршафите тъничко одеяло именно с тази цел, да не се цапа матрака. Така майка й я е научила, нея пък нейната майка и така. Аз го практикувах това нещо, докато детето беше малко, но слагах непромокаемо платно по разбираеми причини :wink: . Сега направо постилам чаршафите.

Те старите хора все пазят ли пазят.. всичко затрупват, за да е предпазено. Никога не съм ползвала нищо, което да ми пази матрака и не мисля, че е зацапан. Сменям редовно чаршафите, това трябва да стига.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта