Медът- как да го използваме за здраве и красота.

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Медът- как да го използваме за здраве и красота.

Мнениеот roshlata » 26 Апр 2012, 14:45

Медът е много ефикасно средство за борба с целулита. Ходила съм на антицелулитни масажи с мед останах очарована от ефекта, но в момента съм възпрепятствана да ги посещавам - тумбака ми пречи :lol: Родя ли, ще изчакам 3-4 месеца и отново се захващам да влизам във форма.
roshlata
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2012, 15:46

Re: Медът- как да го използваме за здраве и красота.

Мнениеот Silvi » 26 Апр 2012, 15:06

roshlata написа:Медът е много ефикасно средство за борба с целулита. Ходила съм на антицелулитни масажи с мед останах очарована от ефекта, но в момента съм възпрепятствана да ги посещавам - тумбака ми пречи :lol: Родя ли, ще изчакам 3-4 месеца и отново се захващам да влизам във форма.

Това е много добра идея за антицелулитен масаж с мед, но имаше ли видим ефект след това и на колко процедури се подложи?
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Медът- как да го използваме за здраве и красота.

Мнениеот monito » 11 Май 2012, 10:29

Silvi написа:
roshlata написа:Медът е много ефикасно средство за борба с целулита. Ходила съм на антицелулитни масажи с мед останах очарована от ефекта, но в момента съм възпрепятствана да ги посещавам - тумбака ми пречи :lol: Родя ли, ще изчакам 3-4 месеца и отново се захващам да влизам във форма.

Това е много добра идея за антицелулитен масаж с мед, но имаше ли видим ефект след това и на колко процедури се подложи?

Медът наистина много помага в борбата с целулита, а и не е задължително да посещаваме козметичен салон, за да ни направят масаж. Достатъчно е да си купим 1 буркан с мед, но да е истински, а не от тези глюкозните и ако е захаросан, да се разтопи на водна баня. За да си приготвим сместа, която ще използваме, слагаме в подходящ съд 2 ч.л. мед и добавяме 5 капки етерично масло /лавандулово, евкалиптово, от лимон, грейпфрут и т.н./ Всъщност това е пропорцията, а количеството определяме спрямо зоните, които ще масажираме. За да имат ефект, антицелулитните масажи се правят през ден, като преди това сме си взели душ с топла вода. Поставяме част от сместа на дланите си и не масажираме, а залепяме и отлепяме с резки движения дланта от проблемните зони. След това оставяме сместа да престои около 10 минути и изплакваме отново с топла вода. Нанася се хидратиращ крем като завършек на процедурата. Правете това в продължение на 15 дни и ще се уверите в ефикасността на масажите с мед ;)
monito
 
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:13

Re: Медът- как да го използваме за здраве и красота.

Мнениеот sanya » 11 Май 2012, 17:02

Непременно ще си направя медни процедури против целулит :) Нямам много целулит, но не е излишно да се погрижа за леко засегнатите зони - при мен е само в горната част на бедрата, при това почти не се забелязва. Току виж съм успяла да го премахна напълно :mrgreen: Чувала съм, че някои жени получават синки от такива масажи... Някой може ли да ме светне по въпроса, защото не ми се иска краката ми да посинеят, нищо че е в името на красотата :roll:
sanya
 
Мнения: 62
Регистриран на: 05 Апр 2012, 12:32

Re: Медът- как да го използваме за здраве и красота.

Мнениеот Izabella L » 15 Май 2012, 14:26

Аз намирам приложение на меда наистина във всичко! Най-често си правя маски на косата с него. Много лесно се приготвят "отварите".Смесвам 2 чаени лъжички бадемово масло, с една чаена лъжичка мед и една чаена лъжичка оцет. Измивам след 40 минути, а ефектът е поразителен!
Izabella L
 
Мнения: 20
Регистриран на: 12 Яну 2012, 10:30

Re: Медът- как да го използваме за здраве и красота.

Мнениеот nikita » 04 Юни 2012, 15:17

Ще ви споделя една маска против бръчки с мед, дано да не повтарям някой... Та маската се приготвя от 1 с.л. мед, 1 с.л. пшенично брашно и 1 жълтък, размесвате всичко и нанасяте на проблемните зони. След като изсъхне, се отмива с хладка вода и кожата се хидратира с подходящ крем.
nikita
 
Мнения: 66
Регистриран на: 30 Мар 2012, 16:46

Re: Медът- как да го използваме за здраве и красота.

Мнениеот mimeto » 08 Юни 2012, 14:06

И аз намирам приложение на меда, при това всеки ден :mrgreen: Обожавам за закуска да си хапвам филийки, намазани с масло и мед ;) Плюс това се опитвам всяка сутрин да хапвам по 1 с.л. мед на гладно, което действа подсилващо на имунната система :roll:
mimeto
 
Мнения: 57
Регистриран на: 26 Апр 2012, 15:25

Re: Медът- как да го използваме за здраве и красота.

Мнениеот Genoveva » 09 Юни 2012, 17:08

mimeto написа:И аз намирам приложение на меда, при това всеки ден :mrgreen: Обожавам за закуска да си хапвам филийки, намазани с масло и мед ;) Плюс това се опитвам всяка сутрин да хапвам по 1 с.л. мед на гладно, което действа подсилващо на имунната система :roll:

Опитвала ли си мед и фъстъчено масло? Невероятно удоволствие е! И аз знам няколко прости приложения на меда:
1. Една лъжица мед разтворена в топла вода на гладно е сигурно средство срещу запек.
2. ако имате рана, която набира и трудно заздравява опитайте с превръзка с мед. Меда изхранва самото място и по бързо заздравява раната
3. за болно гърло : мед, хлябна сода и лимон - прави се на пяна и се яде. Зачервеното гърло бързо се оправя.
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Медът- как да го използваме за здраве и красота.

Мнениеот aninka » 14 Юни 2012, 14:03

А знаете ли, че има рецепта с мед и канела, с която успешно се свалят излишните килограми? Слагате на котлона 1 ч.ч. вода и след като заври, заливате 1/2 ч.л. канела. Оставяте да престои 30 минути и след като изстине добавяте 1 ч.л. мед. Половината количество от течността се изпива преди да си легнете, а другата половина съхранявате в хладилник до сутринта и изпивате половин час преди закуска. Ако не ви се занимава всеки път да правите по 2 дози, направете по-голямо количество като спазвате пропорцията и съхранявайте чая, ако мога така да го нарека, в хладилник. По този начин ще пречистите храносмилателния тракт, тъй като медът и канелата унищожават бактериите, пречещи на храносмилането.

Med&kanela.jpeg
Med&kanela.jpeg (6.45 KiB) Прегледано 1082 пъти
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

Re: Медът- как да го използваме за здраве и красота.

Мнениеот zan-zan » 21 Юни 2012, 11:50

А знаете ли как правилно да съхранявате меда? Не бива да го поставяте в метален съд, тъй като съдържа киселини и може да предизвика окисляване, вследствие на което съдържанието на тежки метали се увеличава и дори може да се стигне до отравяне. Препоръчително е да се съхранява в стъклен, глинен, дървен, порцеланов или керамичен съд на тъмно и прохладно място, но в никакъв случай в хладилника, защото там е прекалено влажно.
Наложила съм си всяка сутрин да изяждам по 1 с.л. мед на гладно, което подобрява метаболизма, гори мазнините и подсилва имунната система.
zan-zan
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Юни 2012, 13:48

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта