Медът- как да го използваме за здраве и красота.

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Медът- как да го използваме за здраве и красота.

Мнениеот Lollipop » 26 Фев 2015, 11:02

Медът наистина е голяма работа. :) Изкарах едни грип тази година и ми остана една ужасна мъчителна кашлица, която идваше от гърлото. Започнах да си слагам мед и сода на мястото, където ме дрзнеше и отмина за седмица ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Медът- как да го използваме за здраве и красота.

Мнениеот Kremiliya » 27 Фев 2015, 16:36

Медът го ползвам само за здраве, не и за красота :) хапвам си всяка сутрин по една лъжица с мед :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Медът- как да го използваме за здраве и красота.

Мнениеот Pipilota » 04 Мар 2015, 10:30

напоследък все повече оценяваме съставките на природните продукти, до скоро май рядко се говореше за алтернативно лечение. Аз страдам много от ларингит, ужааааасно е, и онзи ден пак се "подредих" на бързо с поредния ларингит. Веднага сухота в гърлото, възпаление, дрезгав глас, болка в гърдите, абе ужасна история :) Намазах се веднага с мед и сода - за 3 дена ми мина, остана само леките следи от кашлицата ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Медът- как да го използваме за здраве и красота.

Мнениеот Локумът » 05 Мар 2015, 11:28

Медът е голяма работа, по една лъжица мед на ден всяка сутрин си хапваме у нас, всичките под ред, няма пропуски, наистина сме си здрави тази година :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Медът- как да го използваме за здраве и красота.

Мнениеот petq1425 » 30 Авг 2019, 09:24

Медът може да се използва както за здраве така и за красота.
Лечебните му свойства са извесни още от древността. Той се усвоява лесно от органидма и помага при редица заболявания и успокоява нервната система.
Медът е използва и в много маски за красота. Неговите съставки помагат за доброто въздеиствие на кожата.
От древността още се знае, че Клеопатра е измолзвала медът и млякото като продукти за красота.
petq1425
 
Мнения: 38
Регистриран на: 26 Авг 2019, 09:12

Re: Медът- как да го използваме за здраве и красота.

Мнениеот Мими Петрова » 30 Авг 2019, 10:00

Аз използвам готова подхранваща маска с мед и мляко. Отлично средство за третиране на възпалена и проблемна кожа.Тази маска притежава лечебни свойства, като освежава кожата и и придава блясък. На мен ми действа успокояващо на чувствителната кожа.
Мими Петрова
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Авг 2019, 09:33

Предишна

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron