Възпитават ли се децата от ежедневните задължения?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Възпитават ли се децата от ежедневните задължения?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Май 2016, 09:52

Още то малки трябва да бъдат възпитавани децата по най-различен начин и то още от съвсем малки, не може до 3-4 години да не е научило да прави нищо, а изведнъж да се изискват един тон неща от него, просто няма как да стане, от малки трябва и задълженията да се образуват с растежа. ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Възпитават ли се децата от ежедневните задължения?

Мнениеот Monika_Spasova » 01 Юли 2016, 14:26

rabotnata pchela написа:Още то малки трябва да бъдат възпитавани децата по най-различен начин и то още от съвсем малки, не може до 3-4 години да не е научило да прави нищо, а изведнъж да се изискват един тон неща от него, просто няма как да стане, от малки трябва и задълженията да се образуват с растежа. ;)

хахах малко си прекалила с това "от малки" но си права, че трябва задълженията им да растат с децата, не изведнъж както нямат задължение, на другия ден да трябва да направят сто неща.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Възпитават ли се децата от ежедневните задължения?

Мнениеот Lisica » 01 Юли 2016, 15:01

като малка майка ми много ме гърчеше, от малка мое задължение беше да сгъвам дрехите, след като са прибрани от простира. :) После реши, че това ми е малко и веднъж седмично чиниите бяха мое задължение. Благодарна съм ѝ. Сега мразя да сгъвам дрехи, но винаги са ми сгънати и прибрани, а чинии никога не трупам. :lol:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Възпитават ли се децата от ежедневните задължения?

Мнениеот Harmony » 01 Юли 2016, 16:17

Която майка не учи децата си да помагат за домашните задължения, после доста си блъска главата или отнася доста критики от снахата/зетя :mrgreen: .
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Възпитават ли се децата от ежедневните задължения?

Мнениеот silver933 » 05 Юли 2016, 14:25

Harmony написа:Която майка не учи децата си да помагат за домашните задължения, после доста си блъска главата или отнася доста критики от снахата/зетя :mrgreen: .

най-вече някоя мома може да пострада, че мъжът й неще хич да помага, сякаш момиченцата от малки пак ги учат да си учат.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Възпитават ли се децата от ежедневните задължения?

Мнениеот S_Milenska » 04 Апр 2017, 14:43

Мисля, че много добре им влияят, особено ако са някакви рутинни задължения, които се изпълняват постоянно. Това може да им създаде и усещане за полезност, което е трудно да се постигне.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Възпитават ли се децата от ежедневните задължения?

Мнениеот La_bomba » 21 Апр 2017, 10:40

Разбира се, че се възпитават. По този начин се учат да бъдат подредени, да имат отговорност към собствената си работа, нещо, което не могат да оценят, ако някой друг върши всичко, вместо тях.
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: Възпитават ли се децата от ежедневните задължения?

Мнениеот Lollipop » 02 Юни 2017, 11:21

Рутинните задължения и отговорности поддържат децата в добра кондиция и изгражда навици за цял живот. Вяско дете, което е над 5 години и има собствена стая би следвало да почиства само, може да мие чинии и да подрежда шкафовете, например.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Възпитават ли се децата от ежедневните задължения?

Мнениеот Ваня Стойчева » 02 Юни 2017, 13:59

Това е от полза за самите деца. Те да знаят, че имат роля и отговорност за дома и семейството така,както имат и останалите членове на домакинството.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Възпитават ли се децата от ежедневните задължения?

Мнениеот Snejna » 02 Юни 2017, 16:04

искам да ви кажа, че моя опит стигна до там - да възпитават, но възпитават докато са малки и не са станали тийнейджъри... тогава вчче нищо не ги възпитава, забравят за всички добри навици и за всичко и почват да действат на своя глава.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта