Възпитават ли се децата от ежедневните задължения?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Възпитават ли се децата от ежедневните задължения?

Мнениеот Snejna » 22 Апр 2016, 12:54

Знаем, че децата се възпитават и черпят познание от всяко нещо, което правят. :) Но ми е интересно, кои са нещата, които ги насочват най-много, дават им най-много знания и какво точно научават? Дали ходенето на разходка, изпращането до магазина, или семейното пазаруване могат да бъдат от полза за децата, или миенето на чиниите и подреждането на масата. Не говоря за навика, който изграждат за поддържането на дома или подреждането на масата, става въпрос за това, което научават като способност. Било то да имат по-правилен поглед за кое е красиво, да речем. :roll: Та така, възпитават ли е децата от ежедневните задължения? :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Възпитават ли се децата от ежедневните задължения?

Мнениеот fairy » 22 Апр 2016, 13:43

Децата попиват всичко от нас, родителите. Както лошите неща, така се надявам и добрите :lol: . Понеже бебчето ми е малко, не може да върши много неща, но се надявам да успея да му показвам хубавото в живота и да го науча чрез примера ми какво е ценно. Един малък и несъществен пример, но моя приятелка обожава цветята и отглежда много. Все се върти около тях, наглежда ги, радва им се. Синът й явно вече е попил, защото все й показва някакви цветчета, казва колко са красиви, даже я подсеща да си полива китките :grin: .
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Възпитават ли се децата от ежедневните задължения?

Мнениеот Kremiliya » 22 Апр 2016, 13:51

Да, има своите ползи. Забелязах с дъщеря ми като беше по-малка, редовно я карах да сгъва салфетките за масата и да ги подрежда. :) Сега обожава оригами изкуството, явно е имало ефект. :lol:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Възпитават ли се децата от ежедневните задължения?

Мнениеот black » 22 Апр 2016, 15:20

Моя малчуган го пратих до магазина за първи път на 5-6 години. Спомням си, че беше много горд и почна да се репчи, че вече е голям :lol: . Поемането на отговорност ги възпитава.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Възпитават ли се децата от ежедневните задължения?

Мнениеот leea.radoslawovaa » 23 Апр 2016, 02:43

Здравейте искам да помоля за съвет имам доведен син на 5 г той не иска да прави нищо сам камоли да си избърше носа Билогичната му Майка много го е разглезила и незнам какво да правя ..
leea.radoslawovaa
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Апр 2016, 02:39

Re: Възпитават ли се децата от ежедневните задължения?

Мнениеот Pipilota » 23 Апр 2016, 09:12

leea.radoslawovaa написа:Здравейте искам да помоля за съвет имам доведен син на 5 г той не иска да прави нищо сам камоли да си избърше носа Билогичната му Майка много го е разглезила и незнам какво да правя ..

Четейки за биологична майка, разбирам, че детето е на разведени родители, а вие сте втората жена на бащата? Или детето е осиновено? Мисля, че разликите са много съществени, за да знаете до каква степен кое търпение е по-подходящо. ;) Ако е първото,то съм сигурна, че детето е било подкупвано и от двете страни по време на развода, защото много родители използват детето много лошо по време на тяхната раздяла. Най-добре е да започнете да го поощрявате да направи нещо, като получава нематериална награда. Например разходка, сладолед, посещение на кино, абе с други думи, изнудвайте го, за да го мотивирате да свърши нещо. Думата изнудване звучи лошо, но за мен е точно това "ако си изчистиш стаята, ще отидем на кино" :D Чисто изнудване е! :lol: :lol: :lol: Но е мноого важно да не му сочите само лошите неща, а когато се справи добре в градината за нещо, когато примерно си вдигне падналата вилица го хвалете,сякаш е станал студент в Кембридж. Децата обожават да бъдат хвалени,а това ще го мотивира да се справя по-добре и с другите му задачи. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Възпитават ли се децата от ежедневните задължения?

Мнениеот Monika_Spasova » 23 Апр 2016, 11:01

Подкрепям Pipilota. Научете се да поощрявате детето и да сочите добрите му действия, а не обръщайте толков голямо внимание на лошите действия. Накарайте го да действа по-позитивно и да се стреми в успеха си! Ако на работа получавате по-голяма заплата задето сте се справили добре, ще бъдете ли по-мотивирани, или ще сте по-мотивирани, ако постоянно идва шефа ви да ви се кара, но да не отбелязва добрите неща? :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Възпитават ли се децата от ежедневните задължения?

Мнениеот Lollipop » 23 Апр 2016, 11:35

leea.radoslawovaa написа:Здравейте искам да помоля за съвет имам доведен син на 5 г той не иска да прави нищо сам камоли да си избърше носа Билогичната му Майка много го е разглезила и незнам какво да правя ..

Най-напред да ти кажа добре дошла :)
Според мен наистина е така, както и Пипи е казала, сигурно малкия има проблеми и иска внимание. Ако не се почувства по-добре и продължи така, може да предложиш да потърсите помощ от детски психолог. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Възпитават ли се децата от ежедневните задължения?

Мнениеот mamina » 25 Апр 2016, 14:11

Това е доста сложна ситуация, в която нагазваш в много дълбоки води. Много търпение ще ти е нужно и любов. Според мен трябва да му покажеш, че целта ти не е да го командориш и да му заповядваш. В началота можете двамата да вършите някои неща, хем ще имаш възможност да се сближиш с него, хем ще му покажеш, че сте равни и заедно в тази ситуация. Постепенно го оставяй да свиква сам да се обслужва и да помага за дребни неща. Дори и да не те слуша първоначално, лека-полека намери начин да го увличаш като в игра - кой по-бързо ще си измие ръцете или зъбите, кой ще прибере най-много играчки и подобни.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Възпитават ли се децата от ежедневните задължения?

Мнениеот irka » 27 Апр 2016, 13:21

Децата задават много въпроси. Винаги съм се опитвала да отговарям пълноценно и изчерпателно на въпросите на моето отроче :smile: . Това според мен е много важно, така то черпи знания от теб и твоите усещания за света.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта