Ако сме стресирани по време на бременността, бебето ще е ревливо?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Ако сме стресирани по време на бременността, бебето ще е ревливо?

Мнениеот iwoni » 03 Май 2016, 11:52

Настоящи майки, а защо не и бъдещи, имате ли наблюдения дали ако по време на бременността сте били под стрес, после бебчето ви е много ревливо? Може ли напрежението, независимо по каква причина да е то, да се отразява на детето и то да плаче често? Знаем, че когато сме изнервени или ядосани, дребосъчетата го усещат и се повлияват от нашето настроение. Дали още от утробата им предаваме негативни емоции?
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Ако сме стресирани по време на бременността, бебето ще е ревливо?

Мнениеот roksana » 03 Май 2016, 12:49

Мисля, че това е поредното суеверие за бременността. Аз бях спокойна и доволна през бременността си, не съм имала някакви стресови ситуации, а пък бебока се скъсваше да реве. По принцип наистина влияят настроенията ни на децата, но чак още от утробата малко ми е съмнително.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Ако сме стресирани по време на бременността, бебето ще е ревливо?

Мнениеот black » 03 Май 2016, 14:34

Моята жена сама се подлагаше на стрес, постоянно се страхуваше дали всичко е наред, дали бебето е добре и дали мърда. Като роди, детето плачеше за мен нармално като за всяко новородено, но бабата все повтаряше, че много ревяло. Сега си е кротко и добро детенце :grin: .
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Ако сме стресирани по време на бременността, бебето ще е ревливо?

Мнениеот mimeto90 » 03 Май 2016, 16:50

Независимо дали ще реве бебето или не, по време на бременността не е добре бъдещата майка да изживява стрес. От такива неща и преждевременни раждания са ставали. Така че колкото е по-спокойна и защитена, толкова по-добре.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Ако сме стресирани по време на бременността, бебето ще е ревливо?

Мнениеот klara » 04 Май 2016, 09:41

Имам бебче на няколко месеца и по повод избягването на стреса искам да кажа, че невинаги можеш да го избегнеш. Като бях бременна, така се случи, че баща ми имаше сериозни здравословни проблеми и колкото и да гледах да съм спокойна и да не се натоварвам, не ми се получаваше много. Не знам какво е било на бебка, сега често си поплаква, но го отдавам на коликите. Може би е по-раздразнителна като цяло, но не знам дали този стрес е причината.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Ако сме стресирани по време на бременността, бебето ще е ревливо?

Мнениеот mamina » 09 Май 2016, 15:53

klara написа:Имам бебче на няколко месеца и по повод избягването на стреса искам да кажа, че невинаги можеш да го избегнеш. Като бях бременна, така се случи, че баща ми имаше сериозни здравословни проблеми и колкото и да гледах да съм спокойна и да не се натоварвам, не ми се получаваше много. Не знам какво е било на бебка, сега често си поплаква, но го отдавам на коликите. Може би е по-раздразнителна като цяло, но не знам дали този стрес е причината.


Тези неща наистина не питат, но няма как да се избегнат. Пък и децата отрано вече са принудени да се борят и те със стреса. Не мисля, че е добре, но такъв стана животът за съжаление.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Ако сме стресирани по време на бременността, бебето ще е ревливо?

Мнениеот fawla » 10 Яну 2018, 12:57

Не винаг и е право на избор, понякога съм съгласна, че преувеличаваме, но пък не е винаги може да се избяга от стреса. Ако си непукист, дали ще еп о-полезно за бебето?
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Ако сме стресирани по време на бременността, бебето ще е ревливо?

Мнениеот Анелия А » 13 Мар 2019, 14:56

Усещам, че съм по-тревожна, отколкото трябва и не знам как да го променя. Не знам дали ще е ревливо, ама със сигурност оказва влияние върху него.
Анелия А
 
Мнения: 36
Регистриран на: 13 Мар 2019, 10:35


Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron