Какво не трябва да правим, когато сме поканени някъде?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Какво не трябва да правим, когато сме поканени някъде?

Мнениеот Lollipop » 11 Май 2016, 09:33

zagrijena написа:И сервитьорите са хора, и те искат да поспят :lol: . Поведението се определя от обстановката и хората, с които си. Ако си в домашна и сред приятели, е ясно, че повечето правила отпадат. Но не винаги си сред познати и в къщата им. Има забранени теми, които според мен не трябва да се обсъждат навсякъде и с всеки - пари, религия, политика и секс. С приятели можеш да си говориш по тези теми, но май само с тях :mrgreen: . Току-виж си засегнал и обидил някой, който не познаваш.

И какво от това, като го засегнеш или обидиш? :) Нали за това са различните хора, за да имат различно мнение, точно ще знаеш, че имаш работа с някоя консерва.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какво не трябва да правим, когато сме поканени някъде?

Мнениеот Kaya » 11 Май 2016, 10:40

На мен често ми се налага да ходя на места, където има повече правила, отколкото ми се иска. Не, че ходя на гала вечери с покани, където да се чудя дали да си взема половинката, но ходя на вечери, свързани с работата ми, защото работим с хора от различни градове и държави и често се налага да излизаме на вечеря, дори и да не говорим за работа, темите доста ги подбираме и не се провокираме. Усеща се, когато имаш добър "играч" срещу себе си и вечерите минават точно по конец. Внимаваме с избора на храна и подобни неща, не се ояждаме като животни, дори и да останем гладни всички се държим възпитано. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво не трябва да правим, когато сме поканени някъде?

Мнениеот ivoblinc » 11 Май 2016, 13:32

Някои хора дори и да не са наясно с етикета, гледат от другите и се учат. Но има някои, които пет пари не дават и си карат както си знаят. Трябва да се съобразява човек къде е, с какви хора е обкръжен и спрямо това да нагажда поведението си. Нямам предвид да се прави на това, което не е, но не може и да е като хванат от гората или да се съобразява само със себе си.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Какво не трябва да правим, когато сме поканени някъде?

Мнениеот Mon_ton » 29 Юни 2016, 17:25

ivoblinc написа:Някои хора дори и да не са наясно с етикета, гледат от другите и се учат. Но има някои, които пет пари не дават и си карат както си знаят. Трябва да се съобразява човек къде е, с какви хора е обкръжен и спрямо това да нагажда поведението си. Нямам предвид да се прави на това, което не е, но не може и да е като хванат от гората или да се съобразява само със себе си.

Това е прекалено, кой яде по този начин? Мисля, че всички сме виждали нож и вилица и сме наясно как трябва да се храним, нали? :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво не трябва да правим, когато сме поканени някъде?

Мнениеот borkova » 29 Юни 2016, 17:46

Човек може един път да му се наложи в живота да присъства на по-изискано и шикозно място, но го помни за цял живот :mrgreen: . Направо си е стресиращо, като попаснеш в такава ситуация. То не са кърпи на колене /дали там се слагат? :roll: /, малки и големи вилици и ножове, различни по размер и предназначение чаши... А пък и като ти поднесат нещо, което не знаеш откъде да го подхванеш :lol: .
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Какво не трябва да правим, когато сме поканени някъде?

Мнениеот Andrey » 30 Ное 2016, 13:28

borkova написа:Човек може един път да му се наложи в живота да присъства на по-изискано и шикозно място, но го помни за цял живот :mrgreen: . Направо си е стресиращо, като попаснеш в такава ситуация. То не са кърпи на колене /дали там се слагат? :roll: /, малки и големи вилици и ножове, различни по размер и предназначение чаши... А пък и като ти поднесат нещо, което не знаеш откъде да го подхванеш :lol: .

Ми аз на такава вечеря не съм присъствал и не мисля, че се случва нещо подобно де... чак да се нареждат салфетките където трябва, по-скоро вечерите, на които ходим може да са от официален характер - да речем годеж в пицарията на "Пацо" там не се слагат салфетки. :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Какво не трябва да правим, когато сме поканени някъде?

Мнениеот iwoni » 30 Ное 2016, 15:14

Знам, че е прието малко, около 5-10 мин. да се закъснее в някои случаи, но аз не съм свикнала, не обичам да закъснявам и това ми е непривично. Иначе чак някакви етикети не ми се налага да спазвам.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Какво не трябва да правим, когато сме поканени някъде?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Юли 2018, 16:35

Много мразя да ми закъсняват и да стоя и да чакам, особено, ако някой закъснява повече от 30 минути от уречения час, спроед мен до половин час е нормално и възпитано да закъснееш.
А да обидиш домакините, като нееднократно обявиш кое и как не ти е харесало е много, много грозно. Мисля, че всеки голям човек може да прецени кое му е вкусно и да го яде, и което не му хареаса, тактично да го откаже или просто да си сложе и да изяде това, което му е харесало.
Имам подобна приятелка, уж начетена умна жена, но когато ми идва на гости се притеснявам супер много! Винаги коментира всяко нещо, имам чувстовото че го прави само с цел да се почувстваме зле - то не са коментари за вратите, за пердетата, за храната, за чиниите, за всяко нещо! Направо е непоносимо!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво не трябва да правим, когато сме поканени някъде?

Мнениеот Frac » 02 Юли 2018, 17:18

Относно закъсняването си мисля, че е нормално около 15 мин. Аз лично се дразя, ако е повече, защотот салатата ми увяхва, ако се гони друго събитие нещата се забавят и така обстановката се изнярвя. НО ако са близки приятели, вероятно всеки си знае стоката. Иначе ако знам, че някоой е алергичен към нещо или не яде това, което съм приготвила, гледам да имам вариант. Но ако не знам,... понякога е кофти на вечеря да ти отбележат демонстративно, че еди кой си не яде това -еми, ако не е казал, няма от къде да се знае. А за поканите - винаги са ни уточнявали дали заедно или поотделно.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Какво не трябва да правим, когато сме поканени някъде?

Мнениеот kalinka-kuku » 02 Юли 2018, 18:47

Е, ако някой има алергия, разбира се, но от каприз да ти каже някой нещо, че не му е вкусно, или че го опитва за първи път и демонстративно да ти каже, колко е недоволен е много гадно!
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron