Какво не трябва да правим, когато сме поканени някъде?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Какво не трябва да правим, когато сме поканени някъде?

Мнениеот dejavu » 09 Май 2016, 13:48

Тези почивни дни бяха много натоварени за мен както физически, така и емоционално. То не бяха събирания, партита, готвене, посрещане, изпращане, гостуване. Сещате се за какво става дума. В цялата тази бъркотия едно нещо ми направи впечатление. Че някои хора не знаят как да се държат, когато са поканени някъде и нямат представа за етикета на поведение в такива случаи. Като пример мога да дам мой много добър познат, когото уважавам и обичам, но горкият е скаран с всякакви правила. Идва доста по-късно от обявения час, когато няма възможност да присъства на някакво събиране, изобщо не уведомява домакините, предявява претенции за храната и все такива нещица. Ще кажете: "Голяма работа, толкова ли е важно?!" Разбира се, не е жизненоважно, но някакси разваля атмосферата и скапва настроението. Аз например не мога да се ориентирам в някои случаи кога само аз съм поканена и кога да поканя половинката си! Или след колко минути от обявения час е позволено да се появиш. Знаем ли тези малки, но съществени подробности? Какво е невъзпитано да правим по време на парти и официално събиране?
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Какво не трябва да правим, когато сме поканени някъде?

Мнениеот mamina » 09 Май 2016, 15:01

Наистина сякаш неглижираме подобни въпроси. На мен лично много неприятно ми става, когато някой се намесва и присламчва грубо към разговор. Изчакай да се изкажат тези, които в момента говорят, и тогава си кажи мнението, или попитай можеш ли да се присъединиш към разговора. Бум, тряс и вижте ме колко съм начетен или запознат с темата! Според мен това е нещо, с което често не се съобразяват хората.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Какво не трябва да правим, когато сме поканени някъде?

Мнениеот analizatorka » 09 Май 2016, 16:16

Не се налага често да ходя по светски събития :lol: , но се стремя да не ходя много след обявения час. Ако съм поканена някъде, гледам 10, максимум 15 минути да се забавя. Мисля, че това е нормално. По себе си знам, че в последната минута винаги възниква нещо, което разваля подготовката :grin: .
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Какво не трябва да правим, когато сме поканени някъде?

Мнениеот Pipilota » 10 Май 2016, 09:25

mamina написа:Наистина сякаш неглижираме подобни въпроси. На мен лично много неприятно ми става, когато някой се намесва и присламчва грубо към разговор. Изчакай да се изкажат тези, които в момента говорят, и тогава си кажи мнението, или попитай можеш ли да се присъединиш към разговора. Бум, тряс и вижте ме колко съм начетен или запознат с темата! Според мен това е нещо, с което често не се съобразяват хората.

Как питаш дали можеш да се присъединиш към разговор? :D
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво не трябва да правим, когато сме поканени някъде?

Мнениеот roksana » 10 Май 2016, 09:52

Аз също понякога съм изпадала в чуденка дали съм поканена сама или с партньор. По принцип на поканата трябва да пише изрично, но не на всяка е указано. Най-сигурното е като си питам, за да съм наясно дали мога да заведа някого :smile: .
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Какво не трябва да правим, когато сме поканени някъде?

Мнениеот Mon_ton » 10 Май 2016, 12:47

На какви места ходите, че да трябва да ви се изпращат покани?! Наистина съм изумена! :mrgreen: Иначе мисля, че след като някой кани някой друг и знае, че той е обвързан, това не включва и половинката. ;) То се подразбира.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво не трябва да правим, когато сме поканени някъде?

Мнениеот black » 10 Май 2016, 14:14

Сервитьорите смятат за много невъзпитано и нагло, ако продължаваш да си седиш и да си лавиш, когато започва да затваря заведението :lol: . Тогава почват да ти спират музиката, да святкат лампите и да ти отказват поръчките, демек сещай се снахо :grin: .
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Какво не трябва да правим, когато сме поканени някъде?

Мнениеот mix_twix » 10 Май 2016, 15:05

black написа:Сервитьорите смятат за много невъзпитано и нагло, ако продължаваш да си седиш и да си лавиш, когато започва да затваря заведението :lol: . Тогава почват да ти спират музиката, да святкат лампите и да ти отказват поръчките, демек сещай се снахо :grin: .

МИ и тва е идиотия. :) Те сервитьорите са на работа и ако заведението е оК биха се радвали, че има клиенти, които поръчват. ;)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Какво не трябва да правим, когато сме поканени някъде?

Мнениеот zagrijena » 10 Май 2016, 17:11

И сервитьорите са хора, и те искат да поспят :lol: . Поведението се определя от обстановката и хората, с които си. Ако си в домашна и сред приятели, е ясно, че повечето правила отпадат. Но не винаги си сред познати и в къщата им. Има забранени теми, които според мен не трябва да се обсъждат навсякъде и с всеки - пари, религия, политика и секс. С приятели можеш да си говориш по тези теми, но май само с тях :mrgreen: . Току-виж си засегнал и обидил някой, който не познаваш.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Какво не трябва да правим, когато сме поканени някъде?

Мнениеот klara » 11 Май 2016, 09:13

Точно по тези теми най-обичаме да говорим :lol: . Не се съобразяваме много, много какво говорим с непознати.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта