Какво хапвате по време на работа?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Как обядвам най-често?

Поръчвам си храна и хапвам в офиса
3
38%
Нося си сандвич от вкъщи и ям него
1
13%
Излизам навън с колеги и обядваме в заведение
2
25%
Хапвам баничка на крак пред офиса
0
Няма гласували
Пропускам обяда, тъй като съм пак на диета
2
25%
 
Общо гласове : 8

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот penelopa » 12 Фев 2016, 10:25

Yunona написа:На работа хапвам домашна храна. Което е просто чудесно :) Почти всички си носим от къщи, само няколко колеги смятат това за "ангажиращо", "проблемно" и т.н. И си купуват разни глупости от близкото "капанче".
Нося си салати, супи, готвено... каквото ми се ще. Имаме хладилник, микровълнова, всякакви съдове. Удобно ни е. Пък и общото хапване, гледането "в чуждото канче" и споделянето на идеи много сближава :)


Звучи чудесно, но не навсякъде има такива удобства и хората трябва да се оправят както могат. Ами ако са пътуващи? Не върви някак да мъкнат съдове и манджи :sad:
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот Yunona » 12 Фев 2016, 13:09

penelopa написа:Звучи чудесно, но не навсякъде има такива удобства и хората трябва да се оправят както могат. Ами ако са пътуващи? Не върви някак да мъкнат съдове и манджи :sad:


Когато има желание, има и начин :) Неслучайно има огромно предлагане на удобни и красиви кутии и чанти за храна.
Преди време направих подаръци на търговските представители от моя екип (те работят само "на терен" - пътуват непрекъснато и посещават клиенти) - специални термочанти с по две кутии вътре и празно местенце за плод или друго. Храната се запазва по няколко часа независимо от атмосферните условия. Отстрани има и джобче за бутилка.
Вкъщи имаме няколко различни кутии, защото децата ми открай време си носят храна на даскало (и в Уни). Не откриваме топлата вода, носенето на храна в много страни е силно популярна практика. Ето снимка на кутията, с която всеки от нашите търговски представители сутрин се отправя към своя служебен автомобил :)
Прикачени файлове
iris_9141t_6.jpg
iris_9141t_6.jpg (22.03 KiB) Прегледано 683 пъти
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Фев 2016, 14:59

Кутиите много ми харесат! Би ли пратила линк от къде могст да се акупят, но мисля,че мс ЛС е по-до ре,за да няма проблем :grin: а успявали да запази топла храната? Вофиса нямаме микровълнова като цяло не ми пречи да ям студена храна, но понякога е по-вкуснода е топличко,особено за супички.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот Yunona » 13 Фев 2016, 15:13

Monika_Spasova написа:Кутиите много ми харесат! Би ли пратила линк от къде могст да се акупят, но мисля,че мс ЛС е по-до ре,за да няма проблем :grin: а успявали да запази топла храната? Вофиса нямаме микровълнова като цяло не ми пречи да ям студена храна, но понякога е по-вкуснода е топличко,особено за супички.


Съвсем топла няма как да се запази, но ако я стоплиш сутринта, преди да я сложиш в термочантата ще се запази 3-4 часа.
Всички кутии съм купувала по интернет. Ще ти пиша ЛС. За супа тези кутии не стават, разбира се, но пък можеш да ползваш термос (запазва съдържанието горещо няколко часа). Избери си някакъв с по-широко гърло. Продуктите да са ти нарязани по-наситно. В офиса прехвърляш в купичка и хапваш с удоволствие :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Фев 2016, 15:17

Да товас термоса е супер идея,не се ях сетила! Мерси :mrgreen: , :mrgreen:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот black » 18 Фев 2016, 13:52

Бачкам като автомонтьор. Представете си как съм омазан до ушите. За какви термоси и кутии ми говорите? Къде успял да се измия, къде, хапвам по един сандвич и това е.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот Gold » 18 Фев 2016, 15:19

Пропускам обяда, тъй като съм пак на диета :lol:
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот Yunona » 18 Фев 2016, 16:06

black написа:Бачкам като автомонтьор. Представете си как съм омазан до ушите. За какви термоси и кутии ми говорите? Къде успял да се измия, къде, хапвам по един сандвич и това е.


Тук сме в дамския форум, малко от нас работят Вашата работа :) :) :)
Шегата настрана, но винаги можете да си носите хапване в кутия и да го изядете с пластмасова вилица, която после да хвърлите. Хем ще е домашно и здравословно, хем ще е по-хигиенично от сандвича, хванат с ръцете "къде измити, къде не" :) Просто типа на яденето трябва да е съобразено с условията, при които работите.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот zagrijena » 22 Фев 2016, 12:56

На мен ми прави удоволствие да си наредя от вечерта кутията, да си сложа каквото душа ми иска и с кеф да си го изям на обяд. Единствено ме тормози, че трябва да е по- суха храна, която да не се разтече. Но вечер вкъщи си ям и по-течна.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот Malina » 23 Фев 2016, 15:02

zagrijena написа:На мен ми прави удоволствие да си наредя от вечерта кутията, да си сложа каквото душа ми иска и с кеф да си го изям на обяд. Единствено ме тормози, че трябва да е по- суха храна, която да не се разтече. Но вечер вкъщи си ям и по-течна.

Това не е задължително, често на старата ми работа си носех за обяд дори и супа, има толкова разнообразни кутии с много надеждни капаци, които предотвратяват разтичането, а в офиса винаги можеш да си сипеш в друга купа, ако се налага. Аз си нося и супа, и яхнии, както и сосове, а за тях използвам малки кутийки. Затова, както казаха, всичко е въпрос на желание. Понеже аз не се храня на работа, защото работя на смени - от 7 до 13 часа и от 13 до 18ч. не ми се налага да се храня на работа, защото хапвам преди и след работа.Но винаги правя нещо за приятеля ми - най-често си носи суха храна, това е така, било то сандвичи със салата, но днес например си взе яхния от леща с картофи. На работа имат микровълнова и си претопля обяд и се храни съвсем нормално и пълноценно, а и така се пестят много пари за разходи по хранене в офиса. Ако си направиш опит, можеш да си сметнеш всеки ден колко пари си дала за обяд и следващия месец да си носиш то вкъщи.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта