Какво хапвате по време на работа?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Как обядвам най-често?

Поръчвам си храна и хапвам в офиса
3
38%
Нося си сандвич от вкъщи и ям него
1
13%
Излизам навън с колеги и обядваме в заведение
2
25%
Хапвам баничка на крак пред офиса
0
Няма гласували
Пропускам обяда, тъй като съм пак на диета
2
25%
 
Общо гласове : 8

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот analizatorka » 01 Мар 2016, 11:07

Malina написа:
zagrijena написа:На мен ми прави удоволствие да си наредя от вечерта кутията, да си сложа каквото душа ми иска и с кеф да си го изям на обяд. Единствено ме тормози, че трябва да е по- суха храна, която да не се разтече. Но вечер вкъщи си ям и по-течна.

Това не е задължително, често на старата ми работа си носех за обяд дори и супа, има толкова разнообразни кутии с много надеждни капаци, които предотвратяват разтичането, а в офиса винаги можеш да си сипеш в друга купа, ако се налага. Аз си нося и супа, и яхнии, както и сосове, а за тях използвам малки кутийки. Затова, както казаха, всичко е въпрос на желание. Понеже аз не се храня на работа, защото работя на смени - от 7 до 13 часа и от 13 до 18ч. не ми се налага да се храня на работа, защото хапвам преди и след работа.Но винаги правя нещо за приятеля ми - най-често си носи суха храна, това е така, било то сандвичи със салата, но днес например си взе яхния от леща с картофи. На работа имат микровълнова и си претопля обяд и се храни съвсем нормално и пълноценно, а и така се пестят много пари за разходи по хранене в офиса. Ако си направиш опит, можеш да си сметнеш всеки ден колко пари си дала за обяд и следващия месец да си носиш то вкъщи.


Като сметнеш колко даваш всеки ден за обяд и малко се стряскаш от сумата, която излиза за месеца :mrgreen: , но предпочитам да давам по някой път за обяд или да си нося, отколкото да гладувам. После за хапчета ще ги давам тия пари, ако не и повече. Често си нося от вкъщи и малко ме тормози това готвене всяка вечер, за да има и за "домашните любимци" :mrgreen: . Че сме и капризни, не повтаряме една и съща манджа! :mrgreen:
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот kalinka-kuku » 22 Мар 2016, 14:26

Е, това че е някакъв вид лиготия при вас да не повтаряте една манджа си е ваш проблем. На мен не ми пречи да си нося храна от вкъщи, иначе излиза доста безсмислен харч, а за сметка на това може да сложа още една шепа ориз във вечерята, за да има и за другия ден. А и в офиса какво толкова може да се яде освен закуски и хамбургери, а храните от разни закусвални с готвено в повечето случаи са много гадни на вкус. :front:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот pravilno » 24 Мар 2016, 15:59

Като си поръчаш от някой ресторант за обяд в офиса, в повечето случаи се чудиш какво точно ядеш :mrgreen: . И всеки ден повечето манджи се повтарят.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот Rali_hr » 28 Мар 2016, 12:44

pravilno написа:Като си поръчаш от някой ресторант за обяд в офиса, в повечето случаи се чудиш какво точно ядеш :mrgreen: . И всеки ден повечето манджи се повтарят.

Е, ако си поръчваш от обедните менюта, иначе мисля може да се хапва доста разнообразно, но ако ти се дават повече пари,з ащото един обяд е поне 5-6лева, ако искаш нещо вкусно.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот Malina » 01 Юни 2016, 16:03

Често е скъпо и е удоволствие да се яде навън. :) ПО-добер да се носи храна, а и е по-вкусна, по-полезна много често :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот lussy » 02 Юни 2016, 09:49

Отскоро започнах да си нося домашно приготвена храна за обяд в офиса и вече виждам разликите. По-приятно е някак си да знаеш, че имаш какво да хапнеш, а не всеки път да се чудиш какво да избереш в магазина и то най-често без ентусиазъм :grin: .
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот asdddwww » 09 Юни 2016, 14:50

lussy написа:Отскоро започнах да си нося домашно приготвена храна за обяд в офиса и вече виждам разликите. По-приятно е някак си да знаеш, че имаш какво да хапнеш, а не всеки път да се чудиш какво да избереш в магазина и то най-често без ентусиазъм :grin: .

Поздравявам те за избора, аз също си нося от вкъщи, е сега повече ям салати, отколкото зимата, но като цяло предпочитам да е от нас, а и ти спестява избирането ;) Ако има наблизо готова храна за дома - сготвена, пак става. ама и факта, че ти спестява избирането не е за подценяване. :) по магазините има кофти закуски и т.н. все неща, които не са много ок да се ядат ежедневно.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот Gold » 14 Юни 2016, 11:55

И какво приготвяте от вкъщи?
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот Yunona » 20 Юни 2016, 12:31

Gold написа:И какво приготвяте от вкъщи?


Има много идеи по-напред в темата, както и в една друга тема: topic-t12091.html

Общо взето, всичко може да се носи, стига да е в подходящи съдове/кутии :)
Ще дам пример с моя план за седмицата:
Днес си нося студена супа гаспачо и тиквички с ориз. Утре ще е салата с нахут, печени чушки, червен лук, магданоз и домати. В сряда ще бъде салата от пълнозърнест кус-кус или киноа с гриловани зеленчуци (моркови, лук, чушка, гъби), подправена с лимонова кора, лимонов сок и зехтин. За четвъртък не съм решила още, защото имам да черпя колегите и може би ще спретна пълнозърнести солени мъфини в два варианта - вегетариански и с някакво пушено филе. И нещо сладко, разбира се. Петък е далече :)

Пропуснах да пиша, че винаги имам подръка плодове и сурови ядки за междинни похапвания. Днес имах няколко кайсии, които ми бяха за втора закуска, а кашуто ще похапна към края на работния ден, за да не огладнея зверски до вечеря.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот Pipilota » 20 Юни 2016, 12:42

Аз днес например си направих салата - краставица, домат, маслинки и чушка. Взех и 2 филийки хляб вита. Много ми се яде таратор, та си забърках едно кисело мляко с част от краставицата. :) После като изгладнея, понеже туко що приключих със салатата, ще си хапна от него. :) Юнона, запазвам си идеите! :kisscheek:
само да ми подскажеш, аз може и да съм питала, как приготвяш киноата с грилованите зеленчуци?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта