Какво хапвате по време на работа?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Как обядвам най-често?

Поръчвам си храна и хапвам в офиса
3
38%
Нося си сандвич от вкъщи и ям него
1
13%
Излизам навън с колеги и обядваме в заведение
2
25%
Хапвам баничка на крак пред офиса
0
Няма гласували
Пропускам обяда, тъй като съм пак на диета
2
25%
 
Общо гласове : 8

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот Yunona » 20 Юни 2016, 13:56

Pipilota написа:Аз днес например си направих салата - краставица, домат, маслинки и чушка. Взех и 2 филийки хляб вита. Много ми се яде таратор, та си забърках едно кисело мляко с част от краставицата. :) После като изгладнея, понеже туко що приключих със салатата, ще си хапна от него. :) Юнона, запазвам си идеите! :kisscheek:
само да ми подскажеш, аз може и да съм питала, как приготвяш киноата с грилованите зеленчуци?


Готово :) Измивам киноата два-три пъти, накисвам я за 15 минути, отново изплаквам два-три пъти и я варя в съотношение 1:2 за около15 мин. Водата е подсолена и с добавена 1 лъжица зехтин.
Зеленчуците режа на едри парчета - лукът на половина и после на филийки, морковът - на плоски гредички, гъбите - на половинки или четвъртинки, зависи от големината. Чушката също на едро.
Слагам зеленчуците в тава върху хартия за печене, поръсвам със сол, зехтин и черен пипер, обърквам добре. Разстилам ги на един тънък пласт, ако са повече, ползвам две тави, като гъбите са отделно, защото пускат вода и ако са много, ще оводнят и другите зеленчуци. Зеленчуците се пекат на силна фурна с добавен грил за 20-25 минути.

Смесвам ги с отцедената киноа, разбърквам внимателно, добавям ситно настъргана лимонова кора, лимонов сок и евентуално някаква зелена подправка.
Който иска, при сервирането може да си добави пармезан, грана падано или друго твърдо жълто сирене - много си отиват. Това е :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот Elica » 20 Юни 2016, 14:08

Пробвах веднъж киноа, но не ми се получи, може би ще стане яко и с зеленчуци на пара. ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот Malina » 26 Яну 2017, 16:10

Elica написа:Пробвах веднъж киноа, но не ми се получи, може би ще стане яко и с зеленчуци на пара. ;)

Първия път когато я направих я смесих със зеленчуците, докато ги готвя и на мен не ми хареса, тя май по-скоро трябва да се готви отделно и само да се смеси.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот iwoni » 26 Яну 2017, 23:02

И аз стигнах до този извод, то пробата и грешката си показват :grin: . Ако се ползва за салата, какви подправки й отиват?
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот Jully » 27 Яну 2017, 10:25

Основните неща, които си нося на работа са домашно сготвени. Не ми харесва да давам пари по заведения да ям, има и храна за вкъщи до офиса ми, но е безумно скъпо и не мога да кажа, че е вкусно, дори. Днес например си нося гъби с ориз, като сложа някоя маслинка и един домат, обядът ми ще е повече от прекрасен.
Нося си сандвич, по-хранителна салата, понякога повече плодове, паста, и от всичко, което е останало от предишната вечер у дома.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот Yunona » 27 Яну 2017, 12:12

Днес на работа си нося печен омлет, подобен на фритата. Сложих му задушен лук, печени чушки, грах, сирене, подправки и моцарела на кубчета. Ще го гарнирам с един нарязан домат и филийка препечен хляб.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот Kaya » 27 Яну 2017, 12:41

Когато ходих на работа, най-често си носих сандвичи, които хапвах на пейка близо до работа. Най-удобно ми беше така, само че постоянното ядене на суха храна не ме караше да се чувствам добре.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот Andrey » 27 Яну 2017, 15:44

До офиса има заведение, ходя там и обядвам. Преди по-често си носих храна от вкъщи, но вече не ми се занимава и предпочитам да си купя готово, да ми го донесат и да ми измият чиниите после. :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот Грохот » 31 Яну 2017, 14:48

В работата ми има повече жени и всеки ден все по нещо носи някоя колежка. Няма нужда даже да си нося от вкъщи храна :grin: .
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Какво хапвате по време на работа?

Мнениеот Lollipop » 13 Юни 2018, 12:56

Не си нося никога сандвич от вкъщи, нося си нормална храна, дали ще е супа, салата, манджа, яхния, спагети, картофи, пиле с ориз, какво ли още не.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта