Връщат ли се болестите на миналото?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Притеснявате ли се, че ще се върнат някои от болестите на миналото?

Мнениеот Kremiliya » 12 Май 2016, 10:08

pravilno написа:Аз не съм чула да има случаи на разболели се хора от някоя изчезнала вече болест. И кои всъщност са тези изчезнали болести? Чумата още се среща, туберкулоза също, полиомиелита се мъчат да го изкоренят, но още се разболяват от него деца в по-бедните държави, главно в Африка.

Ами защото не се ваксинират там, затова го има. Айде обясни ми защо тук го няма според тебе?
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Притеснявате ли се, че ще се върнат някои от болестите на миналото?

Мнениеот fairy » 12 Май 2016, 10:19

А защо има разболели се от туберкулоза, въпреки че се ваксинираме? Не мисля, че всичко можем да прехвърлим на ваксинирането или на неваксинирането и те да са главните виновници. Тук влизат много други фактори като среда, хигиена, изменение на климат и кой знае какво още.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Притеснявате ли се, че ще се върнат някои от болестите на миналото?

Мнениеот Ваня Стойчева » 12 Май 2016, 12:54

fairy написа:А защо има разболели се от туберкулоза, въпреки че се ваксинираме? Не мисля, че всичко можем да прехвърлим на ваксинирането или на неваксинирането и те да са главните виновници. Тук влизат много други фактори като среда, хигиена, изменение на климат и кой знае какво още.

До някъде мога да се съгался. Как обяснявате изчезването почти на коклюша, морбили, рубеола?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Притеснявате ли се, че ще се върнат някои от болестите на миналото?

Мнениеот mamina » 12 Май 2016, 14:16

Несъмнено ваксините играят основна роля в това хората да не измират като мухи вече от най-различни болести. Даже и сега като се появи някаква нова или добре забравена болест като еболата, веднага тръгнаха да търсят ваксина. Според мен нямаме гаранция, че въпреки ваксините няма да се появат пак някои стари заболявания.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Притеснявате ли се, че ще се върнат някои от болестите на миналото?

Мнениеот miron » 12 Май 2016, 16:49

Те хората праят ваксини срещу ебола, спин ще направят, едно друго, и пак няма да се слагат. :mrgreen:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Притеснявате ли се, че ще се върнат някои от болестите на миналото?

Мнениеот roksana » 13 Май 2016, 10:53

Ще се слагат, когато избухне пандемия и си отидат няколко стотици или хиляди хора.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Притеснявате ли се, че ще се върнат някои от болестите на миналото?

Мнениеот Anka » 13 Май 2016, 11:28

roksana написа:Ще се слагат, когато избухне пандемия и си отидат няколко стотици или хиляди хора.

Да ще се върнем към същите времена, каквито са били преди и ще ни светне лампичката. :) не казвам, че за щяло и не щяло трябва да се ваксинираме, но смятам, че е редно да се внимава и мисли повече.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Притеснявате ли се, че ще се върнат някои от болестите на миналото?

Мнениеот Malina » 13 Май 2016, 12:21

Аз съм твърдо за ваксините, защото не искам да треперя всеки ден дали детето ми няма да се зарази с нещо, което да съсипе живота му, само защото не съм взела решеиние да го ваксинирам. Според много лекари, точно това се очаква съвсем скоро - бум на болестите на миналото, тогава ще видим много родители как се вайкат и кой ще обвиняват ми е интересно...
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Притеснявате ли се, че ще се върнат някои от болестите на миналото?

Мнениеот penelopa » 13 Май 2016, 13:25

Не е възможно да се предпазим от всичко, което ни заобикаля. Сега да се ваксинираме за де що болест има ли? По тая логика да не качвам детето си в кола или да не му давам да ходи по улиците, защото може да го сгази нещо!
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Притеснявате ли се, че ще се върнат някои от болестите на миналото?

Мнениеот Andrey » 14 Май 2016, 11:36

Malina написа:Аз съм твърдо за ваксините, защото не искам да треперя всеки ден дали детето ми няма да се зарази с нещо, което да съсипе живота му, само защото не съм взела решеиние да го ваксинирам. Според много лекари, точно това се очаква съвсем скоро - бум на болестите на миналото, тогава ще видим много родители как се вайкат и кой ще обвиняват ми е интересно...

То това ще стане. :) Защото можем да ги защитим, но не искаме. Ако все още обикаляла по улиците изкривени хора и слушахме истории за деца починали от различни болести, знаеш ли как бързо щяхме да ги ваксинираме без изобщо дасе замислим. Но пожене вече не виждаме, нали знаете - далеч от очите, далече от сърцето.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта