Връщат ли се болестите на миналото?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Връщат ли се болестите на миналото?

Мнениеот apostoloff » 01 Фев 2014, 08:47

НАДНОРМЕНИЯТ УБИЕЦ

Броят на хората, страдащи от затлъстяване и наднормено тегло, е нараснал близо четири път в развиващия се свят, достигайки близо един милиард души между 1980 и 2008 година! Това съобщи неотдавна Презокеанският институт за развитие (ODI).

Днес затлъстелите и хората с наднормено тегло са повече в развиващия се свят, отколкото в богатите страни, допълва институтът, базиран в Лондон. Според неговите данни, над една трета от всички възрастни хора в света, 1,46 милиарда души, са затлъстели или са с наднормено тегло.

Между 1980 и 2008 г. броят на хората със затлъстяване или наднормено тегло се е увеличил от 250 на 904 милиона души, а в развития свят е нараснал от 321 на 557 милиона души. "Нарастващият процент на хора с наднормено тегло и затлъстяване в развиващите се страни е тревожен. Ако настоящата тенденция се запази в световен план, ще станем свидетели на огромно нарастване на броя на хората, страдащи от определени видове рак, диабет, инсулт и сърдечен удар, а това ще бъде огромно бреме на обществените здравни системи", заяви представителят на ODI Стив Уигинс.

В доклада се посочва, че процентът на хората с наднормено тегло и затлъстяване е нараснал близо два пъти в Китай и Мексико от 1980 г. насам и с една трета в Южна Африка. Според авторите на изследването затлъстяването се дължи главно на промени в хранителните режими в развиващите се страни, където доходите нарастват, като хората избягват зърнените храни и се хранят с повече месо, мазнини и захар.

Прекомерната консумация на храна, съчетана с увеличаване на заседналия начин на живот, също играят своята роля. "Политиците не трябва да се притесняват да влияят на това какви храни се озовават в чиниите ни. Предизвикателството е да направим здравословните диети жизнени, като същевременно намалим привлекателността на храни с неясна хранителна стойност", заяви Уигинс.

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
**************************

Апостол Апостолов

www.SuperAstro.net
apostoloff
 
Мнения: 69
Регистриран на: 09 Сеп 2012, 04:38
Местоположение: София

Re: УЖАСЯВАЩА ПАНДЕМИЯ

Мнениеот VirtualBusiness » 02 Фев 2014, 18:10

Това е поредното доказателство,че идва краят на света! Време е да се замислите за вашата вяра и за моралния кредит, който Той ви е дал...
VirtualBusiness
 
Мнения: 42
Регистриран на: 02 Фев 2014, 18:00

Re: УЖАСЯВАЩА ПАНДЕМИЯ

Мнениеот Sophia.G » 24 Юли 2014, 14:33

Всеки да си поеме отговорността за това което се случва.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Притеснявате ли се, че ще се върнат някои от болестите на миналото?

Мнениеот Rali_hr » 11 Май 2016, 14:13

Както знаете, в момента има абсолютен отказ от ваксиниране. Много родители смятат, че ваксините са по-опасни от това, което може да причини Не ваксинирането на децата. Не ми се ще да разпъваме темата кой е против ваксините, а дали се притеснявате, че болести като полиомиелит или морбили ще се възвърнат? :roll: Дали просто не се ваксинираме, защото не помним какви са били страшните болести, от които ваксините са ни спасили...?
Вие имате ли опасения и притеснявате ли се, че ще се върнат някои от болестите на миналото? :?:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Притеснявате ли се, че ще се върнат някои от болестите на миналото?

Мнениеот Локумът » 11 Май 2016, 15:20

Много лекари твърдят, че и това ще се случи, защото в момента масово се отказват ваксинации. Дали е за добро или за лошо времето ще покаже.. но аз не вярвам, че някак си магически без помощта на ваксините са изчезнали болести, от които са умирали на времето ден през ден..
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Притеснявате ли се, че ще се върнат някои от болестите на миналото?

Мнениеот irka » 11 Май 2016, 15:23

Аз не се притеснявам. Каквато и мания сега да има против ваксините, мисля, че в това отношение положението се удържа. Повече се притеснявам от новите вируси, които се появяват и за които няма ваксини и лечение.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Притеснявате ли се, че ще се върнат някои от болестите на миналото?

Мнениеот silver933 » 11 Май 2016, 16:34

irka написа:Аз не се притеснявам. Каквато и мания сега да има против ваксините, мисля, че в това отношение положението се удържа. Повече се притеснявам от новите вируси, които се появяват и за които няма ваксини и лечение.

Ами те в комбинация с детски паралич могат да направят голям купон... има и един друг проблем, че са много болести на миналото, вече няма лекарства. Кво прайм тогава...
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Притеснявате ли се, че ще се върнат някои от болестите на миналото?

Мнениеот Kremiliya » 11 Май 2016, 17:01

Притеснявам се разбира се, защото това ще се случи. Сега не мога да се сетя от какво болест беше починало скоро дете, миналата година, защото родителите му отказали лечение, а нямаше необходимите лекарства. С някакъв медикамент подходящ с изтекъл срок на годност му бяха намерили нейде си по света и т.н...
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Притеснявате ли се, че ще се върнат някои от болестите на миналото?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Май 2016, 08:52

Аз явно съм по-параноична и определено имам подобни притеснения, не мога да лъжа. :roll: Имам страх от ваксините, но имам по-голям страх от това да се разболее от болест, която я няма вече. Преди е било страшно, раждали са по 6-7 деца, за да им оцелее поне 1-2, а сега имаме възможност да се предпазим и не го правим..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Притеснявате ли се, че ще се върнат някои от болестите на миналото?

Мнениеот pravilno » 12 Май 2016, 09:42

Аз не съм чула да има случаи на разболели се хора от някоя изчезнала вече болест. И кои всъщност са тези изчезнали болести? Чумата още се среща, туберкулоза също, полиомиелита се мъчат да го изкоренят, но още се разболяват от него деца в по-бедните държави, главно в Африка.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта