Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот zagrijena » 13 Май 2016, 09:10

В заложните къщи залагат дребни, предимно битови стоки. Даже някои къщи не приемат сребърни бижута. Дават много ниска цена на клиентите, но като си закъсал чак дотам, че да стигнеш до подобно място, едва ли имаш много претенции. Лошото е, че много се нароиха, защото и много хора по този начин търсят набързо да вземат сума за спешен случай или като последна сламка.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот Andrey » 30 Юни 2016, 13:13

zagrijena написа:В заложните къщи залагат дребни, предимно битови стоки. Даже някои къщи не приемат сребърни бижута. Дават много ниска цена на клиентите, но като си закъсал чак дотам, че да стигнеш до подобно място, едва ли имаш много претенции. Лошото е, че много се нароиха, защото и много хора по този начин търсят набързо да вземат сума за спешен случай или като последна сламка.

Ми като се налага какво да правят хората. Има обаче наистина супер нмого и мисля че яко се гаврят с нуждаещите се.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот roksana » 01 Юли 2016, 13:09

Andrey написа:
zagrijena написа:В заложните къщи залагат дребни, предимно битови стоки. Даже някои къщи не приемат сребърни бижута. Дават много ниска цена на клиентите, но като си закъсал чак дотам, че да стигнеш до подобно място, едва ли имаш много претенции. Лошото е, че много се нароиха, защото и много хора по този начин търсят набързо да вземат сума за спешен случай или като последна сламка.

Ми като се налага какво да правят хората. Има обаче наистина супер нмого и мисля че яко се гаврят с нуждаещите се.


За мен заложните къщи са паравани за незаконна престъпна дейност и затова са толкова много. Защо иначе като стане нещо, почти винаги е намесена такава къща. Не припарвам до такива места.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот Lisica » 01 Юли 2016, 15:06

roksana написа:
За мен заложните къщи са паравани за незаконна престъпна дейност и затова са толкова много. Защо иначе като стане нещо, почти винаги е намесена такава къща. Не припарвам до такива места.

Ми ти не припарваш, ама не се знае какво може да ти се случи и да ти се наложи да отидеш на такова място, колкото и да не ти се иска,.. :(
Аз съм използвала веднъж услугие на такава къща, бях я закъсала и се наложи да продам нещо, но останах доволна и не са ме прецакали, бяха коректни. мисля, че на всички им се слага лошо име,незаслужено.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот qwerryyy » 04 Юли 2016, 15:43

Онзи ден си взех от заложна къща микровълнова фурна, защото моята изгоря, а беше в гаранция и уж ще оправят. Сега ползвам някаква за 50 лева, а после мисля да я занеса на село. Доволна съм, определено си личи , че е нова и запазена, или поне добре почисгтена. :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот Lollipop » 04 Юли 2016, 16:37

qwerryyy написа:Онзи ден си взех от заложна къща микровълнова фурна, защото моята изгоря, а беше в гаранция и уж ще оправят. Сега ползвам някаква за 50 лева, а после мисля да я занеса на село. Доволна съм, определено си личи , че е нова и запазена, или поне добре почисгтена. :)

И аз съм вземала някакви неща, вършат работа, но е малко кофти, като знаеш, че тоя човек е бил принуден да си даде нещата, макар че в много случаи и е начин да се отървеш от нещо срещу малко пари, за да си вземеш нещо ново. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот julianne » 04 Юли 2016, 16:48

Редовния контингент на заложните къщи са повече наркоманите. За да си набавят поредната доза, продават от вкъщи каквото могат. За съжаление реалността не прощава на никого.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот Локумът » 04 Юли 2016, 16:49

julianne написа:Редовния контингент на заложните къщи са повече наркоманите. За да си набавят поредната доза, продават от вкъщи каквото могат. За съжаление реалността не прощава на никого.

Не съм много съгласен, да ти акжа честно. :) Кой наркоман ще занесе пералня?! :lol:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот silver933 » 22 Юли 2016, 12:10

Може да се купят много неща, щото си има далавера. :) ся кофти е ако знаеш, че някой е закъсал да го продаде, но пък от друга страна, може и да не я е окъсал много, а само да иска да се отърве. Не е задължително заложните къщи да се свързват с измамници, това е един съвсем обикновен бизнес.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот pavleta » 22 Юли 2016, 12:23

А може и да пробутват откраднати неща и така крадците да се отървават от тях. Искат ли в заложните къщи доказателства, че даден предмет не е откраднат?
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта