Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот Rali_hr » 26 Юли 2016, 13:32

pavleta написа:А може и да пробутват откраднати неща и така крадците да се отървават от тях. Искат ли в заложните къщи доказателства, че даден предмет не е откраднат?

Това с откраднатите вещи май беше много отдавна.. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот Pipilota » 29 Юли 2016, 12:02

Взехме вчера на майка ми от там микровълнова, че нейната се беше развалила а не искаше да дава много пари. Страхотно уредче взехме за 40 лева. Не виждам нищо лошо в това. Но съмнението, че може да е открадното наистина гложди. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот silver933 » 29 Юли 2016, 15:32

Pipilota написа:Взехме вчера на майка ми от там микровълнова, че нейната се беше развалила а не искаше да дава много пари. Страхотно уредче взехме за 40 лева. Не виждам нищо лошо в това. Но съмнението, че може да е открадното наистина гложди. :roll:

оже вечно да ви тежи на съвестта. Много ми е интересно, ако някой докара нещо крадено в заложната къща.. после бъде продадено и по стечение на обстоятелствата, намеря извършителя, заложната къща и купувача, кво се случва? :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот valensiq » 24 Ное 2016, 15:36

Аз съм си купувала без да съм се притеснявала, все пак това е избор на повечето хора, не бих си взела телефон и нещо такова, защото наистна може да е крадено, но съм си купувала уреди от там.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот ivoblinc » 24 Ное 2016, 16:47

Колкото и да е изгодно, не бих си взел нищо. Не ми се разправя със съмнителни неща.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот valensiq » 23 Мар 2017, 16:27

ivoblinc написа:Колкото и да е изгодно, не бих си взел нищо. Не ми се разправя със съмнителни неща.

Всеки си решава, аз съм доволна от изборите, които съм получавала от там, а и когато е нещо голямо, да е крадено е ммного малко възможно.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот kauda » 07 Май 2017, 13:01

То това си е бизнес, като бизнес, няма какво толкова да се мисли, малко вероятно е по-големите неща да са крадени, как мислите, че се краде пералня да речем. Не е задължително бизнеса да е съмнителен.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот Elica » 01 Авг 2017, 15:20

аз си купих микровълнова от заложна къща и съм много доволна от уреда, който избрах. Всички критерии ми задоволява и затопля много бързо, струваше ми 40 лева. Какво съм виновна, че някой е решил да се възполва от услугите на заложна къща?
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот denislavahristova » 21 Авг 2017, 14:54

Щях да си купувам лаптоп от заложна къща поради факта, че там са по-евтини. Ходих до заложна къща, харесах си един модел. Добре, че мъжът ми ме разубеди и намерихме евтин и качествен лаптоп втора ръка от https://ardes.bg/laptopi/laptopi . Според мен не си е много работа да се пазарува от заложна къща.
denislavahristova
 
Мнения: 124
Регистриран на: 04 Фев 2016, 21:43

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот Kaya » 21 Авг 2017, 15:08

И защо да не е добре да се пазарува от заложна къща? А тея лаптопи дето ги намирате по сайтовете, от къде са дошли споре двас? Или пак са изкупени, каква е разликата? нима вярвате, че в наши дни продължават практиките с кражбите и продажбата в заложните къщи... не ставайте смешни.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта