Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот irka » 11 Май 2016, 16:26

Бихте ли си купили нещо от заложна къща? Често съм се заглеждала по тях, защото обичам редки и ценни не толкова като стойност, а по-скоро като изработка и оригиналност предмети, но не съм се престрашавала да вляза в тях, защото имам предубеждението, че са съмнителни и некоректни. Мислите ли, че може да се открият подобни съкровища в тях? За какво трябва да внимаваме в една заложна къща? Какво е мнението ви за тях?
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот silver933 » 11 Май 2016, 16:29

Чак ми е интересно какви ли съкровища могат да се търсят в заложните къщи, там има телевизори, перални, телефони и малко златни накити.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот pravilno » 11 Май 2016, 17:20

Аз един ден търсих часовник, определена марка, за подарък на човек, който си правеше колекция. Насочиха ме да потърся в заложна къща. Честно казано намерих, но големи скъпчии там, искаха безумна цена. Не мисля, че толкова трябва да струва нещо, което е в заложна къща.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот Andrey » 12 Май 2016, 10:57

Мда в заложните къщи отдавна не може да се намери нищо изгодно, много рядко се намира някоя "оферта". Вече за ново могат да се намерят много добри неща. А да обикалям заложните къщи за някой ценен артефакт ми се вижда безмислено, при положение, че в интернет продават всичко.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот dessiblond » 12 Май 2016, 13:02

Като знам, че доста закъсали хорица залагат вещите си, за да закърпят положението за един момент, а после се надяват да си ги откупят, хич и не мисля да стигам до услугите на заложна къща. Там последно бих се сетила да търся нещо.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот Ваня Стойчева » 12 Май 2016, 13:03

dessiblond написа:Като знам, че доста закъсали хорица залагат вещите си, за да закърпят положението за един момент, а после се надяват да си ги откупят, хич и не мисля да стигам до услугите на заложна къща. Там последно бих се сетила да търся нещо.

Аз мисля, че след като мине определен срок пускат нещата да се продават, а не веднага. :roll:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот mamina » 12 Май 2016, 13:38

Ваня Стойчева написа:
dessiblond написа:Като знам, че доста закъсали хорица залагат вещите си, за да закърпят положението за един момент, а после се надяват да си ги откупят, хич и не мисля да стигам до услугите на заложна къща. Там последно бих се сетила да търся нещо.

Аз мисля, че след като мине определен срок пускат нещата да се продават, а не веднага. :roll:


По принцип срока е 7 дни, но често от заложната къща са некоректни и го продават, без да изчакат този срок. Бързат да вземат пари явно :twisted: .
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот qwerryyy » 12 Май 2016, 15:31

Няма ли законни начини да се докаже дейността и продажбата и т.н. Не мисля, че често се прескача този срок. Не съм чувала за такъв случай, а имам доста познати състуденти, които са давали някои неща в заложна къща.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот analizatorka » 12 Май 2016, 15:43

Би трябвало да се сключи договор между клиента и заложната къща, в който да са описани подобни неща. Но кой ще тръгне да занимава полиция и институции за такова нещо?
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Струва ли си да купя нещо от заложна къща?

Мнениеот kauda » 12 Май 2016, 17:13

analizatorka написа:Би трябвало да се сключи договор между клиента и заложната къща, в който да са описани подобни неща. Но кой ще тръгне да занимава полиция и институции за такова нещо?

Не знам,, може би този, който е заложил нещо голямо, а не някой стар телефон за 20 лева.. :roll:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта