Можем ли да контролираме емоциите си чрез физически упражнения?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Re: Можем ли да контролираме емоциите си чрез физически упражнения?

Мнениеот Локумът » 19 Май 2016, 15:09

zagrijena написа:Аз вярвам, че е възможно. Стига да има желание човек и да е "предразположен" към подобни идеи и практики, може да постигне чудеса. Не само ядовете и стресът ще му минат, но и може да подобри здравословното и душиевното си състояние.

Силата на мисълта променя мнооого неща, това определено е истина.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Можем ли да контролираме емоциите си чрез физически упражнения?

Мнениеот fairy » 25 Май 2016, 14:59

По принцип редовното правене на упражнения и спортуване канализира емоциите ти, отпуска те от излишните и ти помага да разтоварваш.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Можем ли да контролираме емоциите си чрез физически упражнения?

Мнениеот Rali_hr » 09 Юни 2016, 10:51

Има резон, със сигурност, и упражненията могат да помогнат доста в много различни области, дори и в концентрацията. :) А че намаляват стреса е така, всяка една рутинна процедура помага на тялото и на мозъка, да бъдат спокойни. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Можем ли да контролираме емоциите си чрез физически упражнения?

Мнениеот franky » 09 Юни 2016, 18:00

Жените сме много емоционални. Трябва постоянно тогава да правим упражнения и де сме в движение. :grin:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Можем ли да контролираме емоциите си чрез физически упражнения?

Мнениеот miron » 07 Фев 2017, 14:50

Упражненията могат да помогнат поне до известна степен да се укротят нервите на хората, и е супер начин да се редуцира излишната негативна енергия.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Можем ли да контролираме емоциите си чрез физически упражнения?

Мнениеот mamina » 07 Фев 2017, 23:19

Едно хубаво боксиране на круша или чувал може да изкара всички бесове от човека, каквото ти се е събрало да си го изкараш на него, а не на хората около теб.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Можем ли да контролираме емоциите си чрез физически упражнения?

Мнениеот queenie » 21 Мар 2018, 15:06

Когато сме под стрес или ядосани, в тялото ни се отделя адреналин. Адреналина подготвя тялото да се справи със стресовата ситуация и го подтиква към действие. Ето защо е много добре, когато сме под стрес, да тренираме. Това ще ни даде сили и енергия за тренировката.
queenie
 
Мнения: 26
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:50

Re: Можем ли да контролираме емоциите си чрез физически упражнения?

Мнениеот Atina_ » 21 Мар 2018, 16:49

Определено спортът оказва много благотворно влияние върху нервната система. Той контролира нивата на кортизола (хормона на стреса) и едновременно освобождава ендорфин в мозъка (хормона на щастието). Моят любим начин за разпускане на напрежението, особено след тежък ден на работа или спор с дебили, е десетина обиколки на стадиона. След това се чувствам като преродена и съм достатъчно уморена, за да нямам време да мисля за глупости. Действа и, когато ми се плаче или съм разстроена - някак си ме нахъсва да продължавам да се боря, казвам си "още една обиколко и си мъж". А когато съм прекалено превъзбудена или прекомерно щастлива и това замъглява преценката ми, обичам да карам колело - това също канализира емоциите ми. Като цяло всякакъв вид спорт и физически упражнения влияят изключително добре на човешката психика.
Atina_
 
Мнения: 21
Регистриран на: 23 Фев 2018, 14:52

Re: Можем ли да контролираме емоциите си чрез физически упражнения?

Мнениеот Blue_sky » 21 Мар 2018, 18:08

О, да, определено е възможно. Аз, например, след тренировка се чувствам много ентусиазирана и весела. Не, че по принцип не съм, ама като си направя упражненията откачам. :grin: Така че препоръчвам на всички, особено на хората, които често изпадат в депресия, да започнат да спортуват. Спортът е полезен не само за тялото, но и за духа.
Аватар
Blue_sky
 
Мнения: 51
Регистриран на: 21 Мар 2018, 17:51

Re: Можем ли да контролираме емоциите си чрез физически упражнения?

Мнениеот Буба Мара » 22 Мар 2018, 14:44

klara написа:Много специалисти правят връзка между раздвижването на тялото ни и настроенията и емоциите, които изпитваме. При определено движение протичат химически реакции в организма ни, които могат да засилят дадена емоция, ако е положителна, или да я намалят, ако е отрицателна. Какво мислите, можем ли с упражнения да контролираме настроенията си? Жените доста сме подвластни на тях и добре биха ни дошли подобни физически активности и всякакви други техники, които да намаляват стреса ни, гнева, безпокойствието, а същевременно да засилват щастието и енергията ни. Как да постигнем това?

Вече не спортувам толкова като преди, но тъй като винаги съм имала проблеми с настроенията един ден забелязах, че когато спортувам редовно настроенията се повлияват доста положително. Така че аз вярвам. И от опит.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

ПредишнаСледваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта