Какво е нужно, за да станеш победител на Евровизия?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Какво е нужно, за да станеш победител на Евровизия?

Мнениеот mamina » 16 Май 2016, 10:53

Браво на нашето момиче Поли! Не че съм пристрастна, но българската песен ми най-хареса. За поредна година се убеждавам, че конкурсът Евровизия е музикално отражение на политиката. Често печели песен, която няма достатъчните достойнства на победител, но застава на първо място като отражение на политически предпочитания, разбирания или прокарвани тенденции. Пак станахме свидетели на това - Украйна, любимото отроче на Европа, спечели, въпреки слабата песен и слабото представяне на изпълнителката. Познайте от три пъти защо! Гласуването също е като огледало на скритите и явни пристрастия и подкрепа на едни държави спрямо други. Смятате ли, че този конкурс има смисъл да се провежда? Трябва ли да правим още опити да блеснем със стойностен продукт и обречени ли са предварително те? Какво е нужно, за да станеш победител на Евровизия?
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Какво е нужно, за да станеш победител на Евровизия?

Мнениеот analizatorka » 16 Май 2016, 11:32

Отдавна Евровизия не е това, което беше. Според мен успяха да го превърнат в арена на политически пристрастия и показвания. Дълга история има конкурсът и някога наистина беше стойностен. Доста известни певци започнаха кариерата си от там. Сега не мога да се сетя за такъв, чиято кариера да стартира от там. Печелят и после никой не чува за тях.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Какво е нужно, за да станеш победител на Евровизия?

Мнениеот fairy » 16 Май 2016, 12:48

Аз съм доволна, че нашето момиче успя да стигне до 4-тото място! Както и тя каза, не ме интересуват политическите дрязги на Украйна, Русия и цяла Европа. Това за нашата страна си беше голям успех!
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Какво е нужно, за да станеш победител на Евровизия?

Мнениеот Pipilota » 16 Май 2016, 13:18

Тази година за първи път гледах Евровизия. Не знаех, че гласуването е толкова абсурдно, но както и да е. :) Все пак смятам, че си е политическа игра. На Швеция песента сякаш момчето щеше да умре на сцената, победителката от Украйна също изглеждаше, сякаш всеки миг ще си тегли куршума. В никакъв случай не апелирам, че Поли трябваше да победи, но и като цяло нямаше добри песни.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво е нужно, за да станеш победител на Евровизия?

Мнениеот annydance » 16 Май 2016, 13:57

То от година на година май все по-трудно става да си харесаш някоя от песните на този конкурс. Трудно ме грабва някоя. То травестити ли не бяха, какви ли още не бяха избутвани напред. Жалка история. Явно това е начинът да спечелиш - или да си от държава, която е политически коректна към съюза, или да си от различните, които така упорито се лансират от свободомислещите и отворени европейци.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Какво е нужно, за да станеш победител на Евровизия?

Мнениеот Snejna » 16 Май 2016, 14:12

annydance написа:То от година на година май все по-трудно става да си харесаш някоя от песните на този конкурс. Трудно ме грабва някоя. То травестити ли не бяха, какви ли още не бяха избутвани напред. Жалка история. Явно това е начинът да спечелиш - или да си от държава, която е политически коректна към съюза, или да си от различните, които така упорито се лансират от свободомислещите и отворени европейци.

То е точно така. Евровизия е парад на солидарността. И скоро ще става още по-смешно. Затова и аз не го гледам, не мисля, че може да излезе хит, макар че са печелили изпълнители като Абба, то в момента е абсолютен цирк, който дори не мисля, че има нужда да бъде гледан и да се взема като толкова важно изпълнение.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какво е нужно, за да станеш победител на Евровизия?

Мнениеот Rali_hr » 16 Май 2016, 14:59

Не мисля, че има някакви необходими качества, за да си победител в Евровизия. ;) напълно безсмислено е, защото резултата е доста нагласен. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво е нужно, за да станеш победител на Евровизия?

Мнениеот Kremiliya » 16 Май 2016, 15:51

Не е конкурс, който да печели уважение вече, политическа игра е това. Не мисля, че трябва изобщо да бъдат похвалени. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какво е нужно, за да станеш победител на Евровизия?

Мнениеот sky_100 » 06 Ное 2018, 15:58

Евровизия е един по-нестандартен лост за движене на политика. Така че дълбоко се съмнявам някога да спечели страна, без това решение да е взето на високи политически позиции. Не съм хич по конспиративните теории, но специално за Евровизия забелязах такава тенденция с годините.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Какво е нужно, за да станеш победител на Евровизия?

Мнениеот Стефи Колева » 10 Яну 2019, 12:28

В Евровизия всичко е политика и стратегия. Като в наградите Оскар. То се доказва с песните, които печелят напоследък. Не че не са талантливи, но много по-талантливи остават на задните места.
Стефи Колева
 
Мнения: 66
Регистриран на: 08 Яну 2019, 13:32


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта