Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот Kaya » 20 Май 2016, 11:48

След първото раждане имах много излишни килограми и доста вода задържана, 2 месеца на безсолна диета започнах да свалям повече, разбира се с ограничения, а не просто да ям всичко но без сол. Но диетите ми се получаваха по-добре, отоците се махнаха. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот balsam » 20 Май 2016, 12:14

И аз мисля, че избягването на някои храни, съчетано с минимум сол ще даде резултати.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот Rali_hr » 20 Май 2016, 13:11

Доста от килограмите са на база вода, така че безсолната диета определено много ще помогне да се свалят малко излишни килограма. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Май 2016, 14:54

За да се получи, наистина не трябва да се яде никаква сол. Не става само да ядеш салатата без сол, но ястието ти да има нормално количество сол. :) трябва си сериозно ограничаване и резултати има. Но не бива да се прекалява с липсата на сол, докато се почувства почистването и е необходимо да се добавя по съвсем малко количество:) Моя приятелка не яде сол от години, изглежда невероятно и е толкова слаба и крехка :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот Rali_hr » 25 Май 2016, 10:40

rabotnata pchela написа:За да се получи, наистина не трябва да се яде никаква сол. Не става само да ядеш салатата без сол, но ястието ти да има нормално количество сол. :) трябва си сериозно ограничаване и резултати има. Но не бива да се прекалява с липсата на сол, докато се почувства почистването и е необходимо да се добавя по съвсем малко количество:) Моя приятелка не яде сол от години, изглежда невероятно и е толкова слаба и крехка :)

Звучи много трудно да не си с никаква сол, при положение, че нея я има навсякъде почти :) няма как да си намериш ястие без сол, а и да не се лъжем, хич не е вкусно. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот Andrey » 25 Май 2016, 11:14

Напълно постижимо е, ако си готвиш сам, околните лесно могат да си добавят сол. :) целта е обаче, освен солта да се научиш какво още допълнително да слагаш, за да се обогати вкуса
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот mamina » 25 Май 2016, 11:47

Каквито и подправки да слагаш, едва ли ще ти се стори много вкусно яденето без сол. Не мисля, че може да се постигне този ефект. А колкото до отслабването първоначално може и да сваля килограми неяденето на сол, но не мисля, че ще е трайно. Ефектът ще е минимален според мен.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот Krum » 25 Май 2016, 13:32

mamina написа:Каквито и подправки да слагаш, едва ли ще ти се стори много вкусно яденето без сол. Не мисля, че може да се постигне този ефект. А колкото до отслабването първоначално може и да сваля килограми неяденето на сол, но не мисля, че ще е трайно. Ефектът ще е минимален според мен.

Хм, не мисля, че няма да се постигне вкусно ястие, Когато не ядеш сол се научаваш да усещаш истинския вкус на храната. Не ям сол от години, изобщо не купувам и не използвам, не мога да кажа, че не ми е вкусно, вкусно ми е и то доста ;) Единствено ям сол, когато ям млечни или нещо купено от магазина. :) Иначе изобщо не използвам сол и се получава, но е много трудно да се привикне, особено от хора като теб, решили, че без сол няма живот. :lol:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот Elica » 25 Май 2016, 14:28

Сигурно може без сол, но няма да е много вкусно, особено докато се свикне. :/
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот dejavu » 25 Май 2016, 16:21

Аз бих се навила на тая диета, но ако изклинча малко :mrgreen: . Бих заместила солта с обезсолено сирене, като купувам винаги го слагам във водаи я сменям няколко пъти. Не всичко върви със сирене обаче :lol: . Така поне първоночално мога да привикна към безсолната диета.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта