Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот Pipilota » 26 Май 2016, 10:18

dejavu написа:Аз бих се навила на тая диета, но ако изклинча малко :mrgreen: . Бих заместила солта с обезсолено сирене, като купувам винаги го слагам във водаи я сменям няколко пъти. Не всичко върви със сирене обаче :lol: . Така поне първоночално мога да привикна към безсолната диета.

То сиренето хич не е добър избор за диета, но от време на време - може. :) Обаче да ти кажа, аз не се сещам, на кое не върви сирене? Направо съм пристрастена към него и на сила не го ям. :(
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот Snejna » 26 Май 2016, 12:53

АКо се комбинира безсолна диета и такава с разделно хранене, резултатите биха станали невероятно добри, ама не се получава.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Май 2016, 15:22

Snejna написа:АКо се комбинира безсолна диета и такава с разделно хранене, резултатите биха станали невероятно добри, ама не се получава.
Би имало ефект, ама най-добото отслабване май идва точно с такава коренна промяна на ежедневието, не само от ден до пладне.. :(
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот klara » 27 Май 2016, 11:03

Snejna написа:АКо се комбинира безсолна диета и такава с разделно хранене, резултатите биха станали невероятно добри, ама не се получава.


Защо да не се получава, какво ще попречи? И двете са препоръчителни по принцип за добро здраве, не само за сваляне на килограми.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот Kaya » 30 Май 2016, 15:46

klara написа:
Snejna написа:АКо се комбинира безсолна диета и такава с разделно хранене, резултатите биха станали невероятно добри, ама не се получава.


Защо да не се получава, какво ще попречи? И двете са препоръчителни по принцип за добро здраве, не само за сваляне на килограми.

Защото няма как да ядеш безсолно всичко, все ще си посолиш картофената яхния или ще си купиш готови кюфтета. :lol:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот donni » 30 Май 2016, 16:44

Наистина е много задължаващо. Храната трябва да ти е само от вкъщи, лично приготвена. Ако си на такава диета, нищо отвън не можеш да хапваш сготвено, все ще има сол. Трябва да караш на плодове и зеленчуци.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот svetlozara » 29 Ное 2017, 11:14

Чак напълно безсолно ми се струва невъзможно, по-скоро не яде добавена сол и излишна от тази, която си слага в манджите да речем.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот Malina » 19 Яну 2018, 13:29

Без да се яде добавена сол от скансове и подобни - да, но напълно безсолно не е полезно за организма. Да не говорим, че покрай новите моди хората избягват да ядат обикновена йодирана сол и пак ще има липси на йод в организма на много хора.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот vanusha » 30 Яну 2018, 11:30

Мисля, че е много полезно да се ограничи от време на време солта. най-добре е да се внимава с яденето на сол, много се задържа вода заради това нещо. :roll: много по-хубаво е да се ограничава солта, от както го правя аз се чувствам по-добре.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот Elica » 12 Мар 2018, 13:35

Аз не слагам допълнително сол към яденето си, защото прекалявам с нея и после усещам, как тялото ми се подува. Така че гледам да не ям излишно солени храни.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron