Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот Kremiliya » 19 Май 2016, 11:58

Имам колежка, която живее много здравословно. Каза, че нейна приятелка е отслабнала адски много, когато е спряла да яде сол изобщо. Вие мислите ли, че има реален шанс да се свалят истински мазнини и да се постигне трайно отслабване, когато се мине на безсолна диета, някой пробвал ли е от вас и какво е мнението ви.
Ясно е, че солта пречи на отслабването, но дали само изключването й е достатъчно?
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот penelopa » 19 Май 2016, 12:09

Солта предизвикваше задържането на течности и по пътя на логиката като не приемаш никаква сол, значи ще смъкнеш и килограмите, които са се получили от задържането на вода. Въпрос на вкус дали би издържал на абсолютно безвкусно ядене, всеки си преценява. Това явно означава, че трябва да изключиш и сиренето от менюто си.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот Malina » 19 Май 2016, 12:12

penelopa написа:Солта предизвикваше задържането на течности и по пътя на логиката като не приемаш никаква сол, значи ще смъкнеш и килограмите, които са се получили от задържането на вода. Въпрос на вкус дали би издържал на абсолютно безвкусно ядене, всеки си преценява. Това явно означава, че трябва да изключиш и сиренето от менюто си.

Не е така, солта не прави ястието вкусно. :) Точно тогава се казва, че когато спреш да ядеш сол, започваш след дни да усещаш истинския вкус на храната. :) Сиренето може да се смени с извара. ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот zagrijena » 19 Май 2016, 14:11

Аз не съм пробвала, гледам да не ползвам много сол и смятам, че тази диета няма да повлияе на килограмите ми. Предполагам, че ще се отрази на хора, които прекаляват със соленото.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот dinkog » 19 Май 2016, 14:29

При много килограми ще повлияе, солта пречи на свалянето на килограми, затова е п-добре един шоколад да изядете, вместо сирене. :)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот Локумът » 19 Май 2016, 15:23

Има ефект и то голям от нея, аз съм пробвал да съм на безсолна диета и ефект има, освен че изпикаваш един тон, то и ти се изчиства организма, абе не е зле, свалих 6-7 килограма почти без усилия.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот mix_twix » 19 Май 2016, 16:09

Солта е голяма гадост, така че ще помогне на отслабването. Много килограми са задържани със сол, доста голямо количесво от тях дори.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот black » 19 Май 2016, 16:19

Няма ли солчица, хич не мога да го вкуся. А усещам, че имам нужда от сваляне на малко килца, има и подуване тук-там. Ама как да се подложа на такова нещо? :sad:
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот Pipilota » 20 Май 2016, 09:04

black написа:Няма ли солчица, хич не мога да го вкуся. А усещам, че имам нужда от сваляне на малко килца, има и подуване тук-там. Ама как да се подложа на такова нещо? :sad:

намаляй количеството постоянно, най-трудно е първите няколко дни да свикнеш с новия вкус. Сега се усещам, че почти не ползвам сол, посолявам само ястията, където количествоото, което приемаш е много малко, в салати не слагам изобщо сол, когато готвя на скара също не слагам никаква сол. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Безсолна диета - някой пробвал ли е?

Мнениеот Lollipop » 20 Май 2016, 11:09

И аз имам приятелка, която така се освободи от малко килограми, които нямаха мърдане. :) Точно със спирането на солта, так аили иначе тук=там все се намира сол, една лека безсолна диета не може да навреди.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта