Можем ли да се заразим със... затлъстяване?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Можем ли да се заразим със... затлъстяване?

Мнениеот balsam » 20 Май 2016, 11:46

Май учените са на път да реабилитират в очите на хората тези, които имат наднормено тегло и да ги оправдаят за състоянието им донякъде. Открили са бактерия, която произвежда спори в стомаха и която може да се разпространява от човек на човек. С една дума затлъстяването може да е заразно. Не съм много склонна да приема тази новина, защото все пак човек решава какво да сложи в устата си. Тази бактерийка дали може да обърка работите и да те накара да качиш килограми? Или всичко зависи от нашата воля? Ако е вярно, възможно ли е да заразим нашите близки и те също да имат проблеми с теглото? Какво е вашето мнение?
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Можем ли да се заразим със... затлъстяване?

Мнениеот irka » 20 Май 2016, 12:06

Има доста бактерии в стомаха ни, които причиняват най-различни заболявания. Има и болести, които предизвикват прекомерно напълняване. Тогава защо и затлъстяването да не е такъв случай? Така можем да си обясним много неща според мен, например защо не се получават нещата с килограмите, както искаме.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Можем ли да се заразим със... затлъстяване?

Мнениеот S_Milenska » 20 Май 2016, 12:29

НЕ вярвам, че една бактерия би имала чак такъв голям ефект и толкова голяма вина :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Можем ли да се заразим със... затлъстяване?

Мнениеот klara » 20 Май 2016, 14:30

Чак пък да заразяваме близките си и да им предизвикаме затлъстяване ми звучи малко като фантасмагория. Макар че съм виждала семейства, където всички са доста закръглени заедно с децата, но това го отдавам на храната, която консумират и начина на хранене.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Можем ли да се заразим със... затлъстяване?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Май 2016, 15:16

Не мисля, че е виновна някоя бактерия, а начин на хранене, начин на движение, начин на възпитание. Ако сме научени да ядем като за световно, то нормално да надебелеем. Има и други фактори, но те са появяват по-рядко.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Можем ли да се заразим със... затлъстяване?

Мнениеот iwoni » 20 Май 2016, 16:06

Има и семейства, където единият от съпрузите е пълен, а другият е като вейка. Ядат едно и също, явно няма заразяване. Организъм и метаболизъм, това е.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Можем ли да се заразим със... затлъстяване?

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Май 2016, 17:20

iwoni написа:Има и семейства, където единият от съпрузите е пълен, а другият е като вейка. Ядат едно и също, явно няма заразяване. Организъм и метаболизъм, това е.

Да има ги и такива. Но има много, в които този бацил си ходи из целия блок сякаш и заразява. :lol:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Можем ли да се заразим със... затлъстяване?

Мнениеот fairy » 25 Май 2016, 14:31

Остави блока,то из цели държави шета! Виж в Америка какво става! :mrgreen: За мен по-скоро заразното е като живееш с някого, който яде много. Подвеждаш се по него и ти увеличаваш неусетно количеството.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Можем ли да се заразим със... затлъстяване?

Мнениеот S_Milenska » 21 Юни 2016, 10:24

fairy написа:Остави блока,то из цели държави шета! Виж в Америка какво става! :mrgreen: За мен по-скоро заразното е като живееш с някого, който яде много. Подвеждаш се по него и ти увеличаваш неусетно количеството.

Да, точно. И когато станете семейство и искаш да изпъкнеш и да го глезиш и всички се ошишквате. :lol:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Можем ли да се заразим със... затлъстяване?

Мнениеот Fancy » 21 Юни 2016, 10:38

Аман от учени, които се чудят какви "открития" да измислят и направят. Можеш да се заразиш от грип, но да прихванеш от някой по- пълен и ти да започнеш да пълнееш това е супер наивно :lol: . Моята приятелка е 50 кг с мокри дрехи, не спазва диети, трябва да я събирам с хора с наднормено тегло сигурно :roll: .
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта