Какви подаръци не е препоръчително да се подаряват?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Какви подаръци не е препоръчително да се подаряват?

Мнениеот mamina » 25 Май 2016, 11:29

Скоро мой близък човек има рожден ден и бях решила да купя хубава огърлица от перли, защото приятелката ми направо ги обожава. Но като споделих това с една позната тя веднага ме спря и каза, че не се подаряват перли, защото много сълзи чакат човека, на когото ще ги дам. За първи път чувам за такова нещо, толкова бях ентусиазирана, а сега направо ентусиазмът ми секна и сега по-скоро се чудя какво не трябва да подарявам. Знаете ли за подаръци, които не е препоръчително да се поднасят и могат да доведат до нещастие или неприятни неща? Повече суеверие е това или изпитано? Съобразявате ли се с такива "забрани"?
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Какви подаръци не е препоръчително да се подаряват?

Мнениеот Andrey » 25 Май 2016, 11:34

Оф, аз си помислих, че става въпрос за подаръци - неподходящи, като това да подариш на разведената си приятелка вибратор, а не че става въпрос за суеверни глупости... :banghead:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Какви подаръци не е препоръчително да се подаряват?

Мнениеот Mon_ton » 25 Май 2016, 11:57

Знам, че нож и часовник не се подаряват, от суеверие, но не мисля, че е проблем, ако се подари ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какви подаръци не е препоръчително да се подаряват?

Мнениеот pavleta » 25 Май 2016, 13:06

И аз знам за нож - трябва да си го купиш от човека, който ти го подарява, да не стане някой сакатлък :mrgreen: . Още знам и за портмоне. На който му подариш, все без пари ще ходи. Не се съобразявам с такива препоръки, пък и не съм чула бившето гадже, на което дадох портмоне, да ходи безпаричен :lol: .
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Какви подаръци не е препоръчително да се подаряват?

Мнениеот fairy » 25 Май 2016, 13:55

За мен е много неподходящ подарък да подариш домашен любимец, ако човекът не проявява интерес към такива. Насила хубост не става, само ще се мъчат взаимно или ще го захвърлят някъде. А що се отнася до суеверните подаръци :lol: , огледалото не е препоръчително. Не съм чула някой да подарява огледало, но да знаете :mrgreen: . Носело енергията на предишния си собственик и тя се прехвърля на следващия притежател. Ако имате такова в спалнята, бързо да го махате, току - виж сте се развели!
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Какви подаръци не е препоръчително да се подаряват?

Мнениеот Elica » 25 Май 2016, 14:19

fairy написа:За мен е много неподходящ подарък да подариш домашен любимец, ако човекът не проявява интерес към такива. Насила хубост не става, само ще се мъчат взаимно или ще го захвърлят някъде. А що се отнася до суеверните подаръци :lol: , огледалото не е препоръчително. Не съм чула някой да подарява огледало, но да знаете :mrgreen: . Носело енергията на предишния си собственик и тя се прехвърля на следващия притежател. Ако имате такова в спалнята, бързо да го махате, току - виж сте се развели!

Ами ако огледалото си няма предишен собственик и е купено специално за подарък? :lol:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какви подаръци не е препоръчително да се подаряват?

Мнениеот pravilno » 26 Май 2016, 09:39

Elica написа:
fairy написа:За мен е много неподходящ подарък да подариш домашен любимец, ако човекът не проявява интерес към такива. Насила хубост не става, само ще се мъчат взаимно или ще го захвърлят някъде. А що се отнася до суеверните подаръци :lol: , огледалото не е препоръчително. Не съм чула някой да подарява огледало, но да знаете :mrgreen: . Носело енергията на предишния си собственик и тя се прехвърля на следващия притежател. Ако имате такова в спалнята, бързо да го махате, току - виж сте се развели!

Ами ако огледалото си няма предишен собственик и е купено специално за подарък? :lol:


Не знам кой ще тръгне да подарява огледало, трябва да е много старо и ценно и тогава духовете на старите му собственици ще ви преследват :lol: . Виж ако е уникат и е направено специално за мен, това е друга работа, ще се прежаля :lol: . Не знам какво защо не трябва да се подарява :grin: .Спазвам само едно от тези суеверия - да не преподарявам нещо, което на мен са подарили. Някак си не е удобно. Дори и да не го харесвам, сбутвам го някъде, но не мога да го дам на друг и така да се отърва.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Какви подаръци не е препоръчително да се подаряват?

Мнениеот Pipilota » 26 Май 2016, 09:59

Ако нещо не ми е хареасло, го изхвърлям, не го подарявам. Макар че си спомням баща ми една година поради подарен му шах на една сватба, колкото да не отиде с празни ръце, ама и да мине да хапне да пийне на чужда сметка.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви подаръци не е препоръчително да се подаряват?

Мнениеот roksana » 26 Май 2016, 11:23

Ако подаряваш портмоне, трябва да сложиш паричка вътре, такова е поверието. Една година ми подариха, но нямаше нищо вътре :sad: :lol: .
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта