Рецепти за лесни домашни торти?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Рецепти за лесни домашни торти?

Мнениеот Mon_ton » 25 Май 2016, 12:19

Малката става на 9 месеца след 3 дена и ми се иска да успея да приготвя някоя вкусна домашна торта. :) Обикновено поръчвам някоя от сладкарница, но съм решила сама да и приготвя нещо. :) Ще споделите ли любимите си рецепти за торти, които сте приготвяли и какви са ви впечатленията за тях? :) много ще ми бъде полезно! :) :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Рецепти за лесни домашни торти?

Мнениеот Elica » 25 Май 2016, 14:00

Направи бисквитена торта, за мен тя е най-добрия избор на света :mrgreen: Става бързо и е много лесна, ето ти даже интересна рецепта, която е и много икономична: http://hranene.framar.bg/%D1%80%D0%B5%D ... 1%80%D0%B0
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Рецепти за лесни домашни торти?

Мнениеот pravilno » 26 Май 2016, 10:02

Аз не съм много по правенето на торти, но имам една много любима и кажи-речи май само нея си правя :mrgreen: . За блата трябват 3 яйца, 1 ч. ч. и половина брашно, 1 ч.ч. захар, 1 ч.ч. прясно мляко, 1 с.л какао, 1 с.л. олио, сода бикарбонат. всичко се забърква и се пече на 200 градуса. Крема го правя от 2 ч.ч. прясно мляко, 2 и половина с.л брашно, 5 с.л. захар, 3-4 с.л какао, половин пакет масло и една ванилия. На котлона в тенджера се смесват продуктите и се бърка на слаб огън докато стане гладка смес. Разрязвам на две блата, мажа с крем и покривам с втората половина, мажа отгоре и отстрани с останалия крем. Украсявам с плодове - каквито имам- сега обикновено с ягоди, банан.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Рецепти за лесни домашни торти?

Мнениеот Kaya » 26 Май 2016, 11:34

pravilno написа:Аз не съм много по правенето на торти, но имам една много любима и кажи-речи май само нея си правя :mrgreen: . За блата трябват 3 яйца, 1 ч. ч. и половина брашно, 1 ч.ч. захар, 1 ч.ч. прясно мляко, 1 с.л какао, 1 с.л. олио, сода бикарбонат. всичко се забърква и се пече на 200 градуса. Крема го правя от 2 ч.ч. прясно мляко, 2 и половина с.л брашно, 5 с.л. захар, 3-4 с.л какао, половин пакет масло и една ванилия. На котлона в тенджера се смесват продуктите и се бърка на слаб огън докато стане гладка смес. Разрязвам на две блата, мажа с крем и покривам с втората половина, мажа отгоре и отстрани с останалия крем. Украсявам с плодове - каквито имам- сега обикновено с ягоди, банан.

Това си е класическа торта. ;) Не го харесвам хич този млечен крем, но е много популярен и се харесва за домшани торти. Аз лично си обичам сметановите торти с плодове. :) Блата ти ми харесва ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Рецепти за лесни домашни торти?

Мнениеот roksana » 26 Май 2016, 12:08

И аз не съм по сметановите торти, много ми натъртват, тежки са ми на вкус. Дай ми на мен бисквитени, бишкотенис шоколадови или млечни кремове - красота :grin: . През почивните дни се престраших да направя тирамису. Мислех, че е голяма сложнотия, но не е така. До вечерта нищо не остана :lol: .
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Рецепти за лесни домашни торти?

Мнениеот Snejna » 26 Май 2016, 12:31

roksana написа:И аз не съм по сметановите торти, много ми натъртват, тежки са ми на вкус. Дай ми на мен бисквитени, бишкотенис шоколадови или млечни кремове - красота :grin: . През почивните дни се престраших да направя тирамису. Мислех, че е голяма сложнотия, но не е така. До вечерта нищо не остана :lol: .

Как може сметаната да ти е тежка на вкус, ако е хубава, свежа и охладена? Млечния крем е в пъти по-тежък .. ама всеки с вкуса си. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Рецепти за лесни домашни торти?

Мнениеот zagrijena » 26 Май 2016, 13:17

Аз правя едно сладкишче, защото не мога да го нарека торта, с блат и компот. Правя си обикновен блат. На дъното на тавичката или форма за кекс разтопявам масло, да покрие цялата повърхност и нареждам плодовете от един компот. Най-добре става с такъв от праскови, но когато нямам, импровизирам и с друг. Изливам внимателно върху плодовете сместта и пека. Като стане готово го обръщам и дъното му всъщност става горна част. Оставям го да изстине и после сиропирам със сока от компота, поема почти целия.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Рецепти за лесни домашни торти?

Мнениеот Kremiliya » 26 Май 2016, 13:28

zagrijena написа:Аз правя едно сладкишче, защото не мога да го нарека торта, с блат и компот. Правя си обикновен блат. На дъното на тавичката или форма за кекс разтопявам масло, да покрие цялата повърхност и нареждам плодовете от един компот. Най-добре става с такъв от праскови, но когато нямам, импровизирам и с друг. Изливам внимателно върху плодовете сместта и пека. Като стане готово го обръщам и дъното му всъщност става горна част. Оставям го да изстине и после сиропирам със сока от компота, поема почти целия.

Това и аз го правя, но не ми харесва много, обаче у дома е хит. рецептата ще напиша довечера, за асмия блат си има рецепта, който става много вкусен :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Рецепти за лесни домашни торти?

Мнениеот penelopa » 26 Май 2016, 14:08

Леле, не ви е срам за какви вкусотии си говорите тука! :lol: Аз хич не умея да правя сладки изкушения, но пък обичам да ги ям. Всичко що е шоколадово или се доближава до него, ми е любимо. От детството си спомням, че майка ми правеше една съвсем проста и обикновена торта на два блата, а крем й беше нишесте. Не беше ми по вкуса много :mrgreen: .
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Рецепти за лесни домашни торти?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Май 2016, 15:16

За мен най-вкусното си остава сладкиш с майонеза. Изключителни блатове стават с него :) Прекрано се комбинира с крема сирене, сметана и пудря захар. :) Покрива се с шоколад и ядешш с кеф! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта