Сприятелявате ли се със съседите си и бихте ли им се доверили?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Сприятелявате ли се със съседите си и бихте ли им се доверили?

Мнениеот Pipilota » 02 Апр 2017, 08:59

kikimoraa написа:Аз живея от дете в този блок и познавам съседите си цял живот, да приятелка съм с някои от тях, някои са ми като братя и сестри, страхотно е, когато знаеш, че наблизо имаш наистина близки хора. Някои от тях вечене живеят тук и се усеща липсата им. Има една приказка, че съседът е по-близък и от брат, защото не дай си Боже стане нещо с дома ви, точно съседите са тези, на които може да разчитате най-напред.

И това е така, но нее нужно да бъдете приятели, а добри познати също върши работа. :wink:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Сприятелявате ли се със съседите си и бихте ли им се доверили?

Мнениеот fawla » 03 Окт 2017, 14:35

Чак доверие емного силна дума, но е добре родителите да си имат някой друг приятел в блока, който да спасява положението, когато хлапето се заключи пред блока. :mrgreen:
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Сприятелявате ли се със съседите си и бихте ли им се доверили?

Мнениеот Буба Мара » 10 Май 2018, 14:49

Противно на чуждото мнение съм доста неконтактна и рядко се сприятелявам с който и да е самоинициативно. За доверие - бих се доверила, но не бих разчитала изцяло. :wink:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Сприятелявате ли се със съседите си и бихте ли им се доверили?

Мнениеот Guppy » 17 Авг 2018, 09:41

Много съм близка с няколко семейства, които имат малки деца, излизаме заедно, ходим ис на гости, много е приятно да имаш близък в блока, с който да си говориш и да прекарвате време по семейно. :)
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Сприятелявате ли се със съседите си и бихте ли им се доверили?

Мнениеот Stark » 17 Авг 2018, 13:46

Преди мислих, че мога да им се доверя и казват, че съседът е по-близък и от брат, защото каквото и да се случи, той е този,който е до теб. Е, на мен ми се случи и никой не реагира, вече дори не ги поздравявам.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Сприятелявате ли се със съседите си и бихте ли им се доверили?

Мнениеот Frac » 29 Авг 2018, 17:22

Имаме един комшия, който знае всичко за всеки. Не е нужно да си пия питието, за да ми каже какво си е решил. Та затова с личните коментари-по-обрано, но все пак е добре да сте в добри отношения. Все се налага взаимна помощ и разбирателство. А, когато имате съсед, на който света му е крив за всичко, то тогава си е дори опасно.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Сприятелявате ли се със съседите си и бихте ли им се доверили?

Мнениеот Тъжна Луна » 30 Авг 2018, 16:38

Ами зависи от съседите. Хубаво е да сте приятели, ама не е задължително. Все пак малко толерантност не е излишна и естествено запазване на личното пространство... не час по час някой да ти виси на вратата. ако сбирката е за през блока - ок, ама да ми звънят и д ме търсят вкъщи за всякакви безмислени тъпотии, не мерси
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Сприятелявате ли се със съседите си и бихте ли им се доверили?

Мнениеот Венцислав Маринов » 30 Авг 2018, 16:51

Винаги съм се стремял към учтиви, отзивчиви и близки отношения с моите съседи. Те бяха тези, които ми подадоха ръка в труден за мен момент, но това не е било определящо за отношенията ни. Светът, в който живеем е твърде недружелюбен и дистанциран, а аз не искам и няма да бъда такъв!
Само жената може за малко да спре времето.
Аватар
Венцислав Маринов
 
Мнения: 36
Регистриран на: 26 Апр 2018, 14:22

Re: Сприятелявате ли се със съседите си и бихте ли им се доверили?

Мнениеот Elica » 05 Сеп 2018, 10:06

До някъде, се сприятелявам. Не търся обаче истинско приятелство, ами по-скоро да може да си кажем здравей здрасти и като сме на събрание на блока да несе чувстваме непознати. :) Но някак си чак да разчитам на тях, не виждам подобни индикации в тях самите.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Сприятелявате ли се със съседите си и бихте ли им се доверили?

Мнениеот Съни » 03 Дек 2018, 13:34

Съседите ми са много възрастни и почти не се засичаме. Камо ли да се сприятелявам. А и не забелязвам комшиите като цяло да дружат помежду си. Според мен времената станаха такива. Не е като едно време, когато родителите ни са се събирали, давали са си сол или захар назаем. Имало е близост.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта