Сприятелявате ли се със съседите си и бихте ли им се доверили?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Сприятелявате ли се със съседите си и бихте ли им се доверили?

Мнениеот kalinka-kuku » 27 Май 2016, 12:48

От скоро се преместихме в нов блок, гледам че повечето съседи слизат пред блока, събират се говорят, забавляват се, пийват, хапват. :) Всичко ми изглежда много мило и сладко, но се притеснявам дали е редно да се сближаваме толкова със съседите. :) Все пак по този начин се раждат конфликтите, когато станат разговорите лични, а то при едно ежедневно събиране и виждане, няма как да не се стигне и до там. :roll: Вие приятелите ли сте със съседите си, доверявате ли им се, ако имате нужда от нещо, бихте ли потърсили помощта им? Общо взето съм раздвоена, защото съседа понякога е по-близък и от роднина, но не знам кое е правилно, а и какъв е опита на другите. Дали е по-добре да страним от съседите, или да се сближим, както са направили всички останали? Вие в какви отношения сте със съседите си? :roll:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Сприятелявате ли се със съседите си и бихте ли им се доверили?

Мнениеот iwoni » 27 Май 2016, 14:34

Чак да сме лични приятели със съседите не сме. Но си имаме приказката. Не изпадам в доверяване и интимничене, все пак са ми съседи, а не близки. Пък и съседите най-бързо разнасят клюките :lol: .
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Сприятелявате ли се със съседите си и бихте ли им се доверили?

Мнениеот miron » 27 Май 2016, 15:01

Без проблем бих си пил бирата с комшиите, но не бих се забравял и не бих споделял много лични неща с тях. :) С някой - може, ако ми стане приятел и т.н., но иначе не бих бил камбаната много много. :)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Сприятелявате ли се със съседите си и бихте ли им се доверили?

Мнениеот kauda » 27 Май 2016, 15:22

Наистина съседите са по-близки и от брат. На времето съседите са ни прибивали, гледали са ни, помагали са на родителите ни, сега няма как на един съсед да се довериш. По-скоро на здравей здрасти и добри отношения, за да се надяваш, че чисто човешки ще ти дадат чаша вода, ако имаш нужда, но до толкова.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Сприятелявате ли се със съседите си и бихте ли им се доверили?

Мнениеот Nightmare » 27 Май 2016, 16:04

Зависи какви са съседите. Имала съм и страхотни хора, с които с половин дума се разбирахме и много си помагахме. Даже съм оставяла ключ от апартамента да полива цветята и не съм имала проблеми. Имала съм и такива, с които само се поздравяваме дежурно, с някои даже и това не правим без да има причина.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Сприятелявате ли се със съседите си и бихте ли им се доверили?

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Май 2016, 16:36

С моите съседи съм на здравей- здрасти, но и те се събират доста пред блока, говорят си, ходят си на гости, не виждам лошо. Повечето са млади и са свестни сякаш :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Сприятелявате ли се със съседите си и бихте ли им се доверили?

Мнениеот dessiblond » 30 Май 2016, 11:11

Пред нашия блок се събират само бабите и дядовците. Преди по-често младите се събираха и си приказваха, може би защото децата бяха по-малки, но сега никой от тях не общува почти. Всеки е забил в своите си работи. Хората се отчуждиха.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Сприятелявате ли се със съседите си и бихте ли им се доверили?

Мнениеот kauda » 08 Юни 2016, 11:55

Ами нормално, хората нямат много време за стоене пред блока, не смятам, че хората се отчуждават нарочно. на времето работното време беше по-различно, спокойствието по-голямо. Сега всеки е ангажиран и то доста. Но все пак е добре да се поддържат нормални отношения със съседите. Ако има нужда така може да се разчита на тях. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Сприятелявате ли се със съседите си и бихте ли им се доверили?

Мнениеот zagrijena » 08 Юни 2016, 13:47

Учудвам се, когато не се познават помежду си съседите. Чак пък да не ги знаеш по лице как изглеждат ми е малко странно, но все по-често е така и то в големите градове.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Сприятелявате ли се със съседите си и бихте ли им се доверили?

Мнениеот Mon_ton » 10 Юни 2016, 14:03

zagrijena написа:Учудвам се, когато не се познават помежду си съседите. Чак пък да не ги знаеш по лице как изглеждат ми е малко странно, но все по-често е така и то в големите градове.

Ами аз съм от 3 години тука и не ги познавам всички, дори и по физиономия.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта