Как да спра окото ми да не играе?

Как да спра окото ми да не играе?

Мнениеот dessiblond » 30 Май 2016, 13:18

Не е нещо сериозно и опасно предполагам, но много често ми трепкат очите. По-често ми "играе" дясното око и за доста продължителен период, например няколко дни по няколко пъти на ден и после отминава. На какво може да се дължи това? Като е по-начесто е доста неприятно, все едно някой ти спуска и вдига клепача нагоре-надолу. Даже не знам дали да се обърна към лекар, изглежда ми незначителен проблем, но дразнещ. Мога ли изобщо да спра "играенето" на окото?
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Как да спра окото ми да не играе?

Мнениеот analizatorka » 30 Май 2016, 13:53

И на мен много често ми трепкат очите, но аз имам сухота на очите и затова ми играят. Ако често ползваш и много време стоиш пред компютър, може да се получи това нещо. Разреди стоенето пред компютъра :smile: .
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Как да спра окото ми да не играе?

Мнениеот Pipilota » 30 Май 2016, 13:56

Много е гадно и на мен ми се е случвало, особено един ден направо ме побърка. С покучкването по окото сякаш става, защото се прекъсват тези пулсации, но ако продължава наистина почти постоянно, то трябва да се обърнеш към лекар. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да спра окото ми да не играе?

Мнениеот Lollipop » 30 Май 2016, 15:00

Не знам да има начин, всичко е от преумора на очите. Ако ги затвориш за достатъчно дълго да се успокоят, би трябвало да иам ефект, но ще е краткотраен, след като споделяш, че се случва често, така е като сапо-натоварени очите
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да спра окото ми да не играе?

Мнениеот annydance » 30 Май 2016, 15:22

Имаше едно поверие, че в зависимост от това кое око ти трепка, ще ти се случи нещо лошо или хубаво :smile: . Доста често хората го казват това, аз не съм забелязала такава зависимост :grin: . Забелязала съм друго - когато са ми изморени очите и не съм нещо си доспала, ама разбирайте доста не доспала :lol: , тогава усещам подобни трепкания.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Как да спра окото ми да не играе?

Мнениеот donni » 30 Май 2016, 16:48

Това го знам. Майка ми като й заиграе лявото око и чака да стане нещо лошо. Обикновено познава :sad: . На мен много рядко ми се е случвало да ми трепка око, много е досадно. А мъжът ми е обратното. Често се оплаква. Не знам какво може да се направи освен да го изчакаш само да си спре :wink: .
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Как да спра окото ми да не играе?

Мнениеот Fancy » 31 Май 2016, 09:43

Прекаляването с алкохол и кофеин също може да предизвика такова трепкане на окото. Имах познат, мир на праха му, който често злоупотребяваше с чашката и често съм го чувала да споменава, че му играе окото.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Как да спра окото ми да не играе?

Мнениеот rabotnata pchela » 01 Юни 2016, 10:40

donni написа:Това го знам. Майка ми като й заиграе лявото око и чака да стане нещо лошо. Обикновено познава :sad: . На мен много рядко ми се е случвало да ми трепка око, много е досадно. А мъжът ми е обратното. Често се оплаква. Не знам какво може да се направи освен да го изчакаш само да си спре :wink: .

Обикновено, когато вярваш в нещо, то се случва. :mrgreen: Трепери ми окото, не значи, че всички сме гадатели, а е просто физиологическо неразположение. На всеки се случва. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да спра окото ми да не играе?

Мнениеот M.Tasheva » 01 Юни 2016, 14:19

Може да е обикновено физиологично неразположение, но дали може да подскаже, за здравословен проблем? Ако е прекалено често, предполагам, че към това насочва.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Как да спра окото ми да не играе?

Мнениеот dejavu » 07 Юни 2016, 13:26

Аз съм алергична към полени и като почнат да ми сълзят и трепкат очите напролет, стой, та гледай. Много е неприятно, ама аз знам от какво ми се получава и си взимам лекарствата.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с очни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта