Как да се справим със заплахата от змии?!

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Как да се справим със заплахата от змии?!

Мнениеот Snejna » 31 Май 2016, 12:42

Знаете, че из страната са плъзнали адски много змии! Вчера имаше случай на ухапано дете, а днес на пореден човек, този път мъж. Притеснявате ли се от змиите, как бихте реагирали, кой и как трябва да се справи със заплахата от змии?! Явно, че не са никак безобидни и не можем да разчитаме на това, че из нашия конкретен район, примерно, няма отровни. Какво правите, за да се предпазите?! Какво очаквате, че трябва да направи Общината, за да се справи със заплахата?! И всъщност, вярвате ли, че има такова "нашествие" на змии и притеснявате ли се изобщо от опасността? :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да се справим със заплахата от змии?!

Мнениеот Harmony » 31 Май 2016, 13:21

Аз не се притеснявам, защото не ходя по неокосени или неподдържани места. Не мисля, че в градовете може да те нападне такова нещо. Трябва да е много запуснато и обрасло, за да изкочи евентуално някаква змия.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Как да се справим със заплахата от змии?!

Мнениеот Snejna » 31 Май 2016, 13:35

Harmony написа:Аз не се притеснявам, защото не ходя по неокосени или неподдържани места. Не мисля, че в градовете може да те нападне такова нещо. Трябва да е много запуснато и обрасло, за да изкочи евентуално някаква змия.

Напротив, говори се, че има змии по тротоарите, по колите, навсякъде където си има хора, не в планината, че има змии, или в гората..
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да се справим със заплахата от змии?!

Мнениеот Andrey » 31 Май 2016, 14:19

Има си змии навсякъде, не е като да няма. Просто трябва внимателно да се оглеждате и да не се опитвате сами да се отървете от тях, звънете на гражданска защита, или на 112. Могат дори в домовете ви да влезнат, така че ако сте в къща или на ниски етажи - дръжте вратите затворени.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да се справим със заплахата от змии?!

Мнениеот draga.mihova » 31 Май 2016, 16:12

Този момент съм го пропуснала. Покрай дъждовете да няма напаст от змии? Чак по тротоара да пълзят? Виж ти! Наистина не знам какво трябва да се прави като видиш змия. Сигурно ще побягна.
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Как да се справим със заплахата от змии?!

Мнениеот rabotnata pchela » 01 Юни 2016, 11:55

Голям е ужас с тея змии. Ако видя, газ колкото се може по-далеч и все пак без резки движения. Много е важно змията да не се бута, настъпва и т.н., за да не се предизвиква. Иначе тя ако не усети заплаха не би атакувала. Реално е по-добре да оглеждаме къде вървим, за да нямаме проблеми, също по оживените улици не би следвало да има, ако е на място, където рядко минават хора, възможно е да се появи някоя. :mad: Само че работата е там, до колкото знам, от 112 не препращат по въпроса, а това е официалния телефон на гражданска защита.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да се справим със заплахата от змии?!

Мнениеот bojo_kolev » 01 Юни 2016, 12:19

Те от 112 докато реагират, змията или ще е направила поразията вече или отдавна ще е избягала :mrgreen: . Доста размазани змии виждам по пътищата, явно сега пълзят навсякъде. За да не се срещнеш очи в очи със змия, ходи по изчистени и ниско окосени площи. В планината най-добре с дълги панталони и затворени обувки. Те са по-плашливи и от нас и като не ги закачаш няма да имаш проблеми.
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Как да се справим със заплахата от змии?!

Мнениеот Anka » 01 Юни 2016, 14:13

То проблемът е, че змиите са по улиците, а не че са в планините. :???: А звъненето на гражданска защита ще свърши работа, това значи, че дори и да дойдат след 10 минути, то змията е много вероятно да бъде там, да бъде уловена и утре - да я няма. А иначе си казваш "абе те кога ще дойдат..." и тя утре пак е там.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да се справим със заплахата от змии?!

Мнениеот PasDeDeux » 01 Юни 2016, 14:29

По селата е по-вероятно да се сблъскаш със змия. Те търсят храна и ако има мишки или други дребни животинки, си е възможно някой път да се изпречи някоя. Затова трябва да се отървете от тях.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Как да се справим със заплахата от змии?!

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Юни 2016, 10:51

няма спасение, само се звъни на 112, даже и друг номер няма. :mrgreen: От там се молиш да те отразят и се надяваш да не си попаднал на отровна , а на някой смок. :) Иначе за храната, то колко мишки има и из града и по блоковете.. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта