Разболяват ли ни споровете?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Разболяват ли ни споровете?

Мнениеот bojo_kolev » 01 Юни 2016, 12:11

С моята жена сме доста години заедно и много спорим. Все за нещо ще се сдърпаме, направо сме го превърнали на спорт. В началото беше нахъсващо и имаше тръпка, но напоследък усещам, че като се ядосам, пулсът ми скача и леко почва да ме пристяга сърцето. Като се успокоя ми минава и все едно нищо не е било. Аз съм по-експресивен и каквото ми е на душата, го изкарвам навън. Кое е по-добре според вас - да си изкарваш яда или да преглъщаш и да потушаваш емоциите си? Отразява ли се на здравето?
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Разболяват ли ни споровете?

Мнениеот rabotnata pchela » 01 Юни 2016, 12:16

Простотията повече разболява, а с нея идват и споровете... Като се изнервяш за нещо, няма как да не се разболяваш, всички болести са от нерви.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Разболяват ли ни споровете?

Мнениеот M.Tasheva » 01 Юни 2016, 13:50

По-добре е да си изразяваш емоциите. Потискаш ли ги, става по-зле. Със сигурност тогава ще ти докара това стискане някоя болест.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Разболяват ли ни споровете?

Мнениеот Anka » 01 Юни 2016, 14:09

M.Tasheva написа:По-добре е да си изразяваш емоциите. Потискаш ли ги, става по-зле. Със сигурност тогава ще ти докара това стискане някоя болест.

То и като стане скандала, почне викането и карането.. :) и като почне да се рови и назад.. дали не е по-добре да се умълчиш?
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Разболяват ли ни споровете?

Мнениеот PasDeDeux » 01 Юни 2016, 14:35

Някой път е хубаво човек да си затваря устата, че се казват неща, за които после се съжалява именно в такива ситуации. И да се караш, и да премълчаваш все зле и все вреди. А няма как да се избягват винаги конфликтите. Важното е по-бързо да се разрешават и да не остават неизяснени да се влачат във времето. Това второто дори и да се правиш, че така ти е по-спокойно, подсъзнателно все те ръчка и тормози. А оттам и здравето ти отива.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Разболяват ли ни споровете?

Мнениеот Elica » 01 Юни 2016, 14:53

Понякога предпочитам да си млъкна, друг път фуча. Зависи от много неща, важното е все пак да не се оливаме в кавгите и да не се вадят стари разправии, по-добре бързо да се запали и бързо да се потуши пожара. :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Разболяват ли ни споровете?

Мнениеот Malina » 01 Юни 2016, 15:51

Разбира се, ако споровете са много - разбооляват. Ако са само за поддържане на пламъка по-скоро не. :) Но ако се тормозим, то и цялото тяло чисто физически се натоварва, което нормално носи последствия. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Разболяват ли ни споровете?

Мнениеот lussy » 02 Юни 2016, 10:19

Не съм правила сметка колко пъти в седмицата спорим например, но май е доста по-рядко. Ако е ежедневие вдигането на скандали и търсенето на кусури едва ли ще се чувстваш добре. Такава ситуация направо ти изтисква силите и кръвното може да ти скочи, херпеси да ти избият и това предполагам са само дребните последствия.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Разболяват ли ни споровете?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Юни 2016, 10:35

Понякога не пречи да се скараш с някой, ей така - здравословно да се поскарате. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Разболяват ли ни споровете?

Мнениеот zheleva212 » 02 Юни 2016, 12:05

Ако е до вдигането на адреналина, може и по по-приятни начини :lol: . Профилактичното скарване има и друга добра страна - нещата малко са изпуснати и с него пак ги вкарваш в строя :lol: .
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта