Могат ли очите ни да ни подскажат за здравословен проблем?

Могат ли очите ни да ни подскажат за здравословен проблем?

Мнениеот lini_leni » 02 Юни 2016, 12:57

Очите са огледалото на човек и в прекия, и в преносния смисъл. За преносния е друга тема :grin: , мен ме интересува симптом на какво е, когато бялото на очите е мътно и жълтеникаво. Приятелят ми от известно време е в такова състояние. Знам, че когато човек е недоспал, му стават мътни очите, но той няма такива проблеми. Често са и зачервени. Може ли по това как изглеждат очите ни да разберем дали нямаме здравословен проблем?
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Могат ли очите ни да ни подскажат за здравословен проблем?

Мнениеот Lili_pili » 02 Юни 2016, 14:08

Има толкова сериозни учения, ирисодиагностика, определено с такъв човек би трябвало да се срещне. те са нещо като гадатели според мене. Иначе не пречи да минете някакъв профилактичен преглед. :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Могат ли очите ни да ни подскажат за здравословен проблем?

Мнениеот niya_mazova » 02 Юни 2016, 14:32

Първо вижте дали няма други причини като прекалено седене на компютъра или нещо , което да ги изморява и тогава вече може да потърсите лекар, ако сте я изключили тази причина.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Могат ли очите ни да ни подскажат за здравословен проблем?

Мнениеот Динко.Щилиянов » 02 Юни 2016, 23:05

Ако склерите са жълти е индикатор за жълтеница. Посетете лекар, а не се доверявайте на интернет
Динко.Щилиянов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Юни 2016, 23:03

Re: Могат ли очите ни да ни подскажат за здравословен проблем?

Мнениеот franky » 03 Юни 2016, 08:43

Веднага се забелязва, когато не изглеждат добре очите и те са много добър показател дали всичко е наред със здравето ни. Ако са очебийно жълтеникави, наистина веднага отидете на лекар, защото може да става въпрос за жълтеница и проблеми с черния дроб. Ако пък за доста зачервени и постоянно с кръвоизливи, може кръвното да е много високо.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Могат ли очите ни да ни подскажат за здравословен проблем?

Мнениеот Bambaa » 03 Юни 2016, 11:39

Аз забелязвам леко изпъкване на очите. Надявам се, че не си внушавам, но ми се струва, че наистина преди не бяха толкова изпъкнали. Това какво може да означава?
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Могат ли очите ни да ни подскажат за здравословен проблем?

Мнениеот balsam » 03 Юни 2016, 14:54

Bambaa написа:Аз забелязвам леко изпъкване на очите. Надявам се, че не си внушавам, но ми се струва, че наистина преди не бяха толкова изпъкнали. Това какво може да означава?


Може да означава Базедова болест и проблеми с щитовидната.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Могат ли очите ни да ни подскажат за здравословен проблем?

Мнениеот black » 08 Юни 2016, 14:23

Трябва да умеем да се вслушваме в тялото си, то винаги ни подсказва дали нещо не е наред. Очите и изобщо вида на лицето много са показателни.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с очни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта