Дали наистина е възможно дете да бъде отгледано от животни?!

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Дали наистина е възможно дете да бъде отгледано от животни?!

Мнениеот kauda » 03 Юни 2016, 16:00

Всички знаем историята за Тарзан и Маугли. Четох една много интересна статия тук в сайта, за деца, отгледани от животни: http://lifestyle.framar.bg/%D1%88%D0%BE ... 1%81%D1%82
Много ми е интересно, вярвате ли, че могат наистина животни да отгледат деца и те да успеят да пораснат големи и здрави?! Аз лично съм на мнение, че тези истории са по-скоро измислица, отколкото реалност, като легенди, които се носят от уста на уста с малка доза истина в тях. :roll: Вашето мнение какво е, дали според вас наистина е възможно дете да бъде отгледано от животни? :roll:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Дали наистина е възможно дете да бъде отгледано от животни?!

Мнениеот red_eyes » 03 Юни 2016, 16:44

Доста такива истории са популярни, но и аз имам резерви. Не мога да си представя на нашите ширини това да стане, където е по-населено и все някой човек ще намери детето. По-скоро в джунглите, където не е населено много, но не виждам как би оцеляло.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Дали наистина е възможно дете да бъде отгледано от животни?!

Мнениеот kauda » 03 Юни 2016, 16:50

red_eyes написа:Доста такива истории са популярни, но и аз имам резерви. Не мога да си представя на нашите ширини това да стане, където е по-населено и все някой човек ще намери детето. По-скоро в джунглите, където не е населено много, но не виждам как би оцеляло.

Допри и по джунглите ми се вижда невъзможно. Не изключвам да е истина, разбира се, но едно малко невръстно дете по-скоро бързо ще стане жертва на хищници, отколкото да се приобщи и да израстне с тях. :roll:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Дали наистина е възможно дете да бъде отгледано от животни?!

Мнениеот roksana » 06 Юни 2016, 11:18

Всички легенди тръгват от някъде, предполагам, че за да стане известна тази, може да е имало такъв случай и приказката се е разпространила навсякъде. Децата са по- жилави, отколкото ги мислим и с валко късмет може и да оцелее едно такова дете. Има случаи, когато @#@# кърми друго животно и то оцелява. Защо да няма и такъв случай?
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Дали наистина е възможно дете да бъде отгледано от животни?!

Мнениеот krasimir.velchev » 08 Юни 2016, 23:47

Възможно е.Разбира се,това,не се случва всеки ден и през ден.При висшите бозайници ,майчинският инстинкт е много силно развит.Има много случаи,когато бебе или малко дете попадат в обсега на хищници.За най-голямо очудване на хората,които ги измъкват впоследствие ,животното не напада и не прави нищо грубо на детето ,докато са заедно.Преди доста години в Италия,беше гръмнала пресата и всички други медии,когато бяха открили едно захвърлено бебе.До момента на неговото откриване ,го беше кърмила някаква бездомна @#@#.Тази трогателна история,беше разтърсила цяла Италия.
krasimir.velchev
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Юни 2016, 23:35

Re: Дали наистина е възможно дете да бъде отгледано от животни?!

Мнениеот krasimir.velchev » 08 Юни 2016, 23:54

    [code][/code]
krasimir.velchev написа:Възможно е.Разбира се,това,не се случва всеки ден и през ден.При висшите бозайници ,майчинският инстинкт е много силно развит.Има много случаи,когато бебе или малко дете попадат в обсега на хищници.За най-голямо очудване на хората,които ги измъкват впоследствие ,животното не напада и не прави нищо грубо на детето ,докато са заедно.Преди доста години в Италия,беше гръмнала пресата и всички други медии,когато бяха открили едно захвърлено бебе.До момента на неговото откриване ,го беше кърмила някаква бездомна @#@#.Тази трогателна история,беше разтърсила цяла Италия.

В текста думата ,,@#@#'' означава куче от женски пол а не в преносния смисъл на думата.Кучката беше хранила бебчето наравно с нейните кученца.
krasimir.velchev
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Юни 2016, 23:35

Re: Дали наистина е възможно дете да бъде отгледано от животни?!

Мнениеот sofi_black » 09 Юни 2016, 13:36

Животните са по-милостиви, никога няма да оставят някоя душа да се мъчи и ще направят каквото могат.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Дали наистина е възможно дете да бъде отгледано от животни?!

Мнениеот asdddwww » 09 Юни 2016, 15:30

МИ за мен е много странно, особено тези по джунгли и в случаи с малки 1-2 годишни деца, но явно е факт, защото не може всички тези истории да с измислица.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Дали наистина е възможно дете да бъде отгледано от животни?!

Мнениеот Lisica » 09 Юни 2016, 16:58

Интересно ми е, наистина как успяват тези животни да приобщят друго същество и да го отгледат. Това не ми се вярва, че е възможно, но пък явно става. :roll:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Дали наистина е възможно дете да бъде отгледано от животни?!

Мнениеот julianne » 10 Юни 2016, 09:00

Отгледано силно казано. Може да му помогне да оцелее, но то няма да може да говори, ще издава само звуци.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron