Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

Re: Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

Мнениеот Mon_ton » 14 Юни 2016, 13:03

klara написа:На възрастни не се поставят силанти, защото зъбите им са вече с достатъчно устойчив емайл, а пък и повечето им кътници са вече с пломби и няма смисъл.

Не само, самите зъби се изпиляват и деформират, кеото прави поставянето на импланта неустойчив. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

Мнениеот fairy » 14 Юни 2016, 13:26

Защо само на кътниците се поставят силанти, не може ли и на другите зъби?
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

Мнениеот Jully » 12 Юли 2016, 16:45

fairy написа:Защо само на кътниците се поставят силанти, не може ли и на другите зъби?

Те са най-важни, защото там главно се развиват кариеси и се появяват проблемите, докато са рядкост на другите зъби, но мисля, че може ад се постави на абсолютно всеки зъб.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

Мнениеот zagrijena » 12 Юли 2016, 17:08

Кътниците са с по-неравна повърхност и по-големи и се задържа храна върху тях, което помага за образуването на кариеси. Резците няма къде да се натрупа храна. На мен не ми е ясно като се сложи силанта колко време стои, маха ли се изобщо?
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

Мнениеот asdddwww » 20 Апр 2017, 12:06

zagrijena написа:Кътниците са с по-неравна повърхност и по-големи и се задържа храна върху тях, което помага за образуването на кариеси. Резците няма къде да се натрупа храна. На мен не ми е ясно като се сложи силанта колко време стои, маха ли се изобщо?

Не се маха, той сам се разгражда с годините.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

Мнениеот Jully » 16 Май 2017, 13:36

zagrijena написа:Кътниците са с по-неравна повърхност и по-големи и се задържа храна върху тях, което помага за образуването на кариеси. Резците няма къде да се натрупа храна. На мен не ми е ясно като се сложи силанта колко време стои, маха ли се изобщо?

Разбира се, че не се маха, а за поставянето на силанти, може разбира се на всеки зъб, сега дали ще е смислено или не е друг въпрос. И при поставянето на тези зъби трябва да се направи скоро след като зъбите са пораснали, за да могат да са възможно най-дълго време защитени, преди още да се се получили деформации в зъбите.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Май 2017, 15:50

На малкия най-накра япочнаха да му растата 6-тите зъби и очаквам с нетърпение да се покажат нацяло, за да пооставим силантите. Мисля, че е голям плюс, аз сега имам кариес точно на 6 зъб.. толкова години по-късно, а ако мога да предпазя малкия и при него да се появят кариесите на 30, защо да не? :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

Мнениеот Lollipop » 28 Сеп 2017, 12:29

Като си знам моя 6-ти зъб колко кариеси е видял и какво ли не съм го правила и колко познати имам с изваден точно този зъб, със сигурност съм За силантите. Поне ще го предпазят няколко години, не че е голяма гаранция, но все е нещо. Следя винагикога има безплатни кампании за силанти.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

Мнениеот Mon_ton » 28 Сеп 2017, 15:08

Няма причина да е вредно, след като предпазва зъба от развитието на кариес, а след години си изпада самичко.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

Мнениеот Elica » 12 Мар 2018, 13:43

Дали могат да се поддържат, или се слагат, колкото изкарат толкова и после вече се оставя зъба сам да се грижи за себе си? :razz:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта