Добави отговор

Kакво е мнението Ви за силанизирането?

19 Окт 2011, 09:27

Здравейте,
какво е мнението Ви за Силанизирането - запечатване на вдлъбванията на първите постоянни кътници при децата между шест и седем годишна възраст?
Някой правил ли е процедурата на детето си, ако да, какви са впечатленията Ви?
Какво Ви посъветва вашия стоматолог при консултацията преди процедурата?

Поздрави!

Re: Силанизирането

21 Окт 2011, 16:09

Аз нямам дете, но мисля, че е много добра идея за ранна профилактика на детските зъби.

Re: Силанизирането

27 Окт 2011, 12:57

Допада ми идеята за силанизирането, ама що не се прави на по-големи деца и възрастни?

Re: Силанизирането

04 Дек 2011, 01:05

Статия за силанизирането
На колко по-големи деца искате?
Според мен аз го разбирам като един вид,докато детето се научи на хубав режим(6-8г.), в тази възраст са все още разсеяни.

Re: Силанизирането

08 Дек 2011, 10:43

southernsun написа:Допада ми идеята за силанизирането, ама що не се прави на по-големи деца и възрастни?

Според мен тази процедура трябва да бъде достъпна и за възрастни. Знаете много добре, че заболяването на зъбите не е само заболяване на устната кухина. Когато не се обърне внимание на зъбите рискуваме това да повлияе на други органи в човешкия организъм като уши, сърце и т.н. Добре е пациентите да могат да избират дали след стоматологична процедура искат да им бъдат силанизирани зъбите, като превантивна мярка срещу поява на кариеси или дори натрупване на зъбен камък. Ако някой знае дали е достъпно силанизирането и за възрастни нека сподели!

Re: Силанизирането

12 Апр 2012, 10:54

А знаете ли, че силанизация в чужбина се прави едниствено като краен случай? Ние се възползвахме от безплатната такава - направихме на едното зъбче, но още на сутринта силанта падна и детето го изплю :shock: Явно това е качеството на предлаганата услуга, след като е безплатна. Не бих повторила същата грешка, повярвайте ми.

Re: Силанизирането

18 Сеп 2012, 12:57

Здравейте. Силанизирането на Запад се прави, както на възрастни, така и на деца. В България първото не е толкова известно като процедура, но се извършва.
Като цяло, силанизирането е много добър метод за профилактика на кариеса, стига да са спазени всички изисквания, преди и по време на поставянето му.
Хубав ден

Re: Силанизирането

22 Дек 2012, 13:56

Тази година заведох дъщеря си да й направят тази процедура,но още не мога да изкажа впечатления.

Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

08 Юни 2016, 14:16

Мисля да сложа силанти на синът ми, който е на 7 и половина. Някоя от вас поставяла ли е на детето си, доволни ли сте, как премина процедурата, беше ли болезнена или не? Изобщо всичко, което се сетите. Друго, дъвкателните зъби знам, че не се сменят, т.е. те са едни и същи, това означава ли, че няма нужда да чакаме останалите зъбки да паднат, за да облечем със силанти? :roll:

Re: Полезно ли е поставянето на силанти на дете?

08 Юни 2016, 15:46

Чувала съм само добри неща, може да се слагат от 6 до 14 години. По-добре по-рано, за да се предотврати появяването на кариери. Само не знам след това какво се случва, дали се махат?
Добави отговор
Отиди на страница: 1, 2, 3