По какво да се ориентирам дали кампанията е истинска, когато дарявам?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

По какво да се ориентирам дали кампанията е истинска, когато дарявам?

Мнениеот Nightmare » 08 Юни 2016, 16:16

Винаги участвам, когато мога, в дарителски кампании. Общо взето давам и на тези, които обикалят по улиците и събират пари за някое болно дете, и на тези, които ми звънят на вратата със същата молба. Близките ми хора все ми се карат, че съм много доверчива и да не бързам да давам на всеки, който ми поиска, защото не мога да бъда сигурна, че сумите отиват наистина за това, което ги дарявам. По какво можем да се ориентираме дали една кампания е истинска? Кои са показателите, по които да разберем, че парите ни няма да влязат в джоба на мошеници?
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: По какво да се ориентирам дали кампанията е истинска, когато дарявам?

Мнениеот Monika_Spasova » 08 Юни 2016, 16:37

Ами в наши дни лесно се разпознава, има и репортажи и доста групи из фейсбук с реални нуждаещи се деца.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: По какво да се ориентирам дали кампанията е истинска, когато дарявам?

Мнениеот fawla » 08 Юни 2016, 16:59

И аз бих разчитала, ако случая е разказан и е известен. Иначе от потропвания на вратата не се съгласявам.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: По какво да се ориентирам дали кампанията е истинска, когато дарявам?

Мнениеот pavleta » 08 Юни 2016, 17:02

Аз повече се доверявам на банковите сметки, макар че и там не е много сигурно, но в сравнение с обикалящите по улицата, ми изглежда по-сериозно.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: По какво да се ориентирам дали кампанията е истинска, когато дарявам?

Мнениеот PasDeDeux » 09 Юни 2016, 11:13

Спомням си за случаи, когато мошеници откриват банкови сметки и събират така пари за уж болен човек. Така че и даренията по банкови сметки изобщо не са гаранция, че кампанията е истинска и може да се довери човек. Трябва да се четат всички документи и да се проверява дали не са фалшиви, но кой го прави? Въпреки опасностите от измама, хората даряват.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: По какво да се ориентирам дали кампанията е истинска, когато дарявам?

Мнениеот klara » 09 Юни 2016, 16:42

Тръгнеш ли да проверяваш документи, то направо на детектив трябва да се обърнеш. кой му се разправя и му се губи време? Трябва да има някакъв регламент или закон, за да се гарантира истинността на подобни инициативи.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: По какво да се ориентирам дали кампанията е истинска, когато дарявам?

Мнениеот Mon_ton » 14 Юни 2016, 13:02

Мисля, че сега с кампаниите и по фейсбук, постоянното качване на снимки, разказване на история, поддържа не информацията е по-лесно да разбереш коя кауза е истинска.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: По какво да се ориентирам дали кампанията е истинска, когато дарявам?

Мнениеот dessiblond » 14 Юни 2016, 13:39

Точно пък тези по фейсбук са ми по-съмнителни. Много се възползват от наивността и доверието на хората, доста мои познати са ми се оплаквали, че са попадали на мошеници. За съжаление заради това страдат тези, които наистина имат нужда от помощ и ползват Фейсбук с надеждата да съберат пари за болен човек.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта