Пиете ли жива вода?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Пиете ли жива вода?

Мнениеот Lisica » 09 Юни 2016, 16:28

Знам, че е важно водата, която приемаме, да бъде заредена с добра енергия и да бъде възможно най-полезна. Напоследък все повече чувам за живата вода, но не съм решила да опитам, чудя се дали всъщност не е по-скоро пазарен ефект, отколкото истина и дали наистина има някакви полезни свойства?
Пиете ли вие жива вода и усетили ли сте някакви ефекти върху здравето ви? :?:
И ако пиете, коя марка избирате и от коя вода сте доволни?
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Пиете ли жива вода?

Мнениеот pravilno » 09 Юни 2016, 17:13

А какво се има предвид под жива вода? Не съм обръщала внимание, но по магазините не съм виждала такава.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Пиете ли жива вода?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Юни 2016, 10:39

pravilno написа:А какво се има предвид под жива вода? Не съм обръщала внимание, но по магазините не съм виждала такава.

Според някои теории, водата, която пием е вредна. За да стане супер полезна и космическа, тя трябва да премине няколко процедури и да се превърне в жива вода - тази, която е полезна за здравето. Един от начините е да замразяваш водата, да изхвърляш леда, да запазиш незамръзналата, пак да замразиш - да изхвърлиш течното и да пиеш замразеното. Така водата е чиста и няма нищо лошо в нея. Ставаш Супермен и отлиташ за Криптон. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Пиете ли жива вода?

Мнениеот irka » 10 Юни 2016, 12:26

Аз мислех, че жива вода е тази, която тече от естествен източник, която идва изпод земята. Аз такава пия, а не бутилирана или от чешмата. По тази логика със замръзване всяка една вода ли може да се превърне в жива? дори и обработената? Не мисля, че съществува такова нещо.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Пиете ли жива вода?

Мнениеот Andrey » 10 Юни 2016, 12:32

irka написа:Аз мислех, че жива вода е тази, която тече от естествен източник, която идва изпод земята. Аз такава пия, а не бутилирана или от чешмата. По тази логика със замръзване всяка една вода ли може да се превърне в жива? дори и обработената? Не мисля, че съществува такова нещо.

Ти моеж и да не мислиш, но това си съществува. Философията е да се замрази веднъж една вода за 2 часа - замръзналата вода е кофти и заминава в коша. При второто замръзване отново за 3-4 часа, незамръзналата вода се изхвърля. ;) И тази, която остава е пречистена и носеща името жива. Това е положението, пчелата е права. Има хора, които вярват в ефектите ѝ. Има и бутилирани такива води, има шишета, които превръщат водата в жива. Прсото магия дебне от всякъде.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Пиете ли жива вода?

Мнениеот MGB » 10 Юни 2016, 13:00

Аз доколкото знам действието на такава вода е 7 часа, за толкова време е жива. Как продават бутилирана жива вода? трябва да са много специални шишета :grin: .
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Пиете ли жива вода?

Мнениеот Andrey » 10 Юни 2016, 13:02

MGB написа:Аз доколкото знам действието на такава вода е 7 часа, за толкова време е жива. Как продават бутилирана жива вода? трябва да са много специални шишета :grin: .

Да, шише за около 40-50 лева. ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Пиете ли жива вода?

Мнениеот Bambaa » 10 Юни 2016, 13:56

Уау! Е, ще си останем и без живата вода. Като не пия такава едва ли ще стане по-зле :lol: .
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Пиете ли жива вода?

Мнениеот Mon_ton » 10 Юни 2016, 14:08

Bambaa написа:Уау! Е, ще си останем и без живата вода. Като не пия такава едва ли ще стане по-зле :lol: .

Ами да, реално няма как да е всеки път жива водата. Май по-скоро всичко е самовнушение и т.н. Като смяташ, че нещо ще ти помогне, или няма, то ефекта си е такъв.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Пиете ли жива вода?

Мнениеот Fancy » 10 Юни 2016, 16:04

Кой може да ми гарантира, че като замразявам и изхвърлям уж ненужното, пия жива вода? За мен са измислици.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron