Колко дълго да държим в хладилника отворените храни?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Колко дълго да държим в хладилника отворените храни?

Мнениеот black » 14 Юни 2016, 16:15

Такива сосове, кетчупи затова ги правят с много съставки, които да ги държат годни, защото не се ползват всеки ден. Не всеки ден готвиш барбекю или разните там завъртени китайски и какви ли не манджи.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Колко дълго да държим в хладилника отворените храни?

Мнениеот Monika_Spasova » 15 Юни 2016, 10:48

black написа:Такива сосове, кетчупи затова ги правят с много съставки, които да ги държат годни, защото не се ползват всеки ден. Не всеки ден готвиш барбекю или разните там завъртени китайски и какви ли не манджи.

Това чак страшно звучи, да издържа години наред. :lol: Това е ясен сигнал, че подобно нещо не бива да се ядат
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Колко дълго да държим в хладилника отворените храни?

Мнениеот Pipilota » 23 Май 2018, 09:56

Ми аз си ги държа, докато ги изям, ако на нещо забележа, че му е изтекъл срока го хвърлям. Не могат всякакви сосове да се изяждат за отрицателно време, нали така? :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Колко дълго да държим в хладилника отворените храни?

Мнениеот Frac » 23 Май 2018, 18:03

На сосовете -нищо им няма, но майонеза, пастет и подобни наистина хващат една коричка. Аз гледам винаги да ги слагам в торбичка и тогава в хладилника. И с тавите така правя - слагам торбичка или фолио.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Колко дълго да държим в хладилника отворените храни?

Мнениеот Локумът » 25 Май 2018, 08:51

Горе долу, докато ги изядем ги държим в хладилника, като манджите са ни приоритет в изяждането.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта