Необикновени брашна

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Необикновени брашна

Мнениеот zagrijena » 15 Юни 2016, 16:26

ябълково с обикновено брашно.jpg
ябълково с обикновено брашно.jpg (3.91 KiB) Прегледано 754 пъти

Много обичам да пека най-различни неща и колкото повече се увличам в моята мания, толкова повече неща откривам и разбирам колко е необятен света на кулинарията и по-специално на тази, която се води здравословна и органична. Думата ми е за различните видове брашна. Вече обикновеното пшенично не ми е интересно и съм се впуснала в откриване на най-необичайните. Снабдила съм се с кокосово, бадемово, но онзи ден за пръв път видях, че има и ябълково брашно. Дайте ми идеи, ако сте срещали брашно от по-необичаен произход. Вие приготвяли ли сте нещо от такова? Може и някоя рецепта да споделите, няма да ми е излишна :wink: . Къде откривате подобни продукти? А възможно ли е вкъщи да си произведем?
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Необикновени брашна

Мнениеот viking » 15 Юни 2016, 17:02

О, направо ме уцелихте с тази тема! :grin: И аз съм запалена по нестандартните храни /за някои са такива, за мен не толкова :mrgreen: /. Тази година заради дъждовете има много коприва и дадох бойна задача на майка ми и баща ми да ми берат и да сушат. После си я съхранявам и като се пресетя, взимам и си смилам и така получавам брашно от коприва. Смесвам с друго и си печа разни работи. То поне е лесно да си го приготвиш вкъщи :smile: .
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Необикновени брашна

Мнениеот irka » 15 Юни 2016, 17:31

Явно съм доста неосведомена и задръстена, защото и половината брашна, които споменавате, не съм ги чувала, че съществуват :lol: :oops: ! За ябълковото дали и томоже вкъщи да се приготви? Ако изсушиш ябълките и после ги смелиш, няма ли да стане?
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Необикновени брашна

Мнениеот Monika_Spasova » 16 Юни 2016, 08:51

Със сигурност има начин да се произведе, но до колко е нормално е друг въпрос. Според мен много се прекалява с идеята за био и здравословното, но все пак идеята е добра. ;) За ябълковото брашно аз лично не бих пробвала, защото ме опасява киселия вкус, който имат ябълките, когато се изпекат. ;)
Иначе съм най-голям фен на брашното от лимец, определено е попадение, също и царевично. :) Това, което трябва да свикнем с тези брашна е, че при тях няма как да се получи пухкаво печиво.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Необикновени брашна

Мнениеот pravilno » 16 Юни 2016, 09:07

Ако ябълките не са от тези киселите, а по-сладки, може и да не е толкова натрапчив вкуса. Ако се ползва малко количество, колкото да придаде характерния плодов вкус, става интересна комбинация :smile: .
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Необикновени брашна

Мнениеот Pipilota » 16 Юни 2016, 10:14

Не съм срещала кокосово брашно, интересно ми е, пробвала ли си го?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Необикновени брашна

Мнениеот dessiblond » 16 Юни 2016, 11:16

Аз съм опитвала сладки от кокосово брашно веднъж в София като бях преди една година. Приятелка ме заведе на едно място, където предлагаха такива неща. По принцип обичам кокос и ми беше любопитно, харесаха ми. Интересното, че доста засищат. Иначе да тръгна да си купувам за вкъщи такова брашно и да си правя, не бих опитала. Струва ми се, че такива опити не са за аматьори :grin: .
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Необикновени брашна

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Юни 2016, 11:20

Правила съм бисквити с оризово брашно и лимецово. :) Голяма играчка, наисина засищат. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Необикновени брашна

Мнениеот mangusta » 16 Юни 2016, 14:33

Аз съм правила палачинки с оризово и ябълково брашно. Вместо обикновено, ползвам двете, иначе другите съставки са си същите. Който има алергия към глутен, са точно за него :smile: .
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Необикновени брашна

Мнениеот Pipilota » 17 Юни 2016, 12:50

Я абълковото брашно от къде се намира, на мен ми звучи като пектин тва. Същото ли е?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта