Как да накарам детето ми да спре с тиковете?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Как да накарам детето ми да спре с тиковете?

Мнениеот red_eyes » 24 Юни 2016, 10:24

Щом проблемът идва от родителите, дали ще се усетят и да потърсят специалист? Той може да им налее малко разум.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Как да накарам детето ми да спре с тиковете?

Мнениеот S_Milenska » 28 Юни 2016, 15:08

red_eyes написа:Щом проблемът идва от родителите, дали ще се усетят и да потърсят специалист? Той може да им налее малко разум.

Не става ясно, дали проблемът е от родителите, или от друго място. :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да накарам детето ми да спре с тиковете?

Мнениеот iwoni » 28 Юни 2016, 16:47

При всички случаи, независимо от причината, специалист трябва да помогне. Тиковете не са безобидна работа, защо да се подиграват на детето и да го сочат?
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Как да накарам детето ми да спре с тиковете?

Мнениеот kauda » 18 Авг 2016, 15:41

iwoni написа:При всички случаи, независимо от причината, специалист трябва да помогне. Тиковете не са безобидна работа, защо да се подиграват на детето и да го сочат?

Някои особено толкова се набиват на очи, но ако родителите го виждат това, то малко по малко могат да тръгнат да търсят решение на проблема. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как да накарам детето ми да спре с тиковете?

Мнениеот pavleta » 18 Авг 2016, 16:07

Дали може напълно да изчезне даден тик? Дори и след терапия, след някакво стресиращо преживяване може пак да се върне. Не съм сигурна, че може да изчезне окончателно. Но определено трябва да се ходи на терапия, иначе проблемът се задъблочава.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Как да накарам детето ми да спре с тиковете?

Мнениеот _Лилия_ » 16 Ное 2018, 12:54

Да го накарате не може. Има причина за тях. Понякога е при голяма промяна - детска градина, ясла, ново училище...Идете при невролог, евентуално психолог, ако детето е разстроено или тревожно.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Предишна

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта