Безопасно ли е морето за бременните?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Безопасно ли е морето за бременните?

Мнениеот Malina » 27 Мар 2018, 15:30

Има голям риск от инфекции, да не говорим за слънцето, особено в началните месеци и в крайните аз не бих рискувала, ако морето съвпаде с 4-5 месец бих рискувала, но иначепо-добре да отложа с една година посещението на морето.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Безопасно ли е морето за бременните?

Мнениеот Буба Мара » 27 Мар 2018, 17:34

Моя приятелка заради топване в морето изгуби първото си дете в 5-и месец. Докато някои хора умуват секцио или нормално да родят, други изобщо не стигат до раждане, а до кюретаж... щото няма проблем да идеш на море докато чакаш бебе.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Безопасно ли е морето за бременните?

Мнениеот Frac » 27 Мар 2018, 17:59

Естествено всичко е индивидуално, но не мисля, че има голям риск. Все пак болници, лекари се проучват предварително, за да може да се реагира при някаква ситуация ( което не ви пожелавам). Аз пътувах в Гърция в 4-ти месец и бях малко притеснена от неизвестното, че не съм в страната. Нямах никакви проблеми. Плуването беше супер. Дори се качвах на корабче за 1 час обиколка. Тогава се притеснявах повече - да не почна да повръщам, но нещата бяха под контрол. Според мен ако имате лека бременост може да се възползвате от няколко дни на море - разбира се подготвени, информирани, с мазила и там каквото още се сетите.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Безопасно ли е морето за бременните?

Мнениеот kauda » 27 Мар 2018, 21:28

Бих си предпочела да си стоя на сигурно, не е чак наложащо да се ходи на море. Виждала съм една жена с огромния корем там, да се пече, голяма безотговорност..
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Безопасно ли е морето за бременните?

Мнениеот Dipsy » 28 Мар 2018, 13:35

Frac написа:Естествено всичко е индивидуално, но не мисля, че има голям риск. Все пак болници, лекари се проучват предварително, за да може да се реагира при някаква ситуация ( което не ви пожелавам). Аз пътувах в Гърция в 4-ти месец и бях малко притеснена от неизвестното, че не съм в страната. Нямах никакви проблеми. Плуването беше супер. Дори се качвах на корабче за 1 час обиколка. Тогава се притеснявах повече - да не почна да повръщам, но нещата бяха под контрол. Според мен ако имате лека бременост може да се възползвате от няколко дни на море - разбира се подготвени, информирани, с мазила и там каквото още се сетите.

Корабчето ти е било най-малкият проблем. Човек наистина трябва да е проучил къде може да потърси лекарска помощ, но морето - нито плажа, нито водата са най-благоприятна среда, когато някой е в деликатно положение. Само на който не му се е случвало и не му е казал лекар - случи ти се, защото си се топнал във водата може да се самоуспокоява по този начин.. :roll: Но и да се страхуваш от всичко не е опция
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Безопасно ли е морето за бременните?

Мнениеот Frac » 28 Мар 2018, 18:09

Вярно е, че който не е препатил, не е много наясно, но едва ли съм първата и последната, ходила на море. А й да си пльоснеш голямото коремче на плажа не е много ок. Но за всяко нещо си има варианти, стига човек да желае, намира начин.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Безопасно ли е морето за бременните?

Мнениеот Monika_Spasova » 29 Мар 2018, 09:39

Наистина, че патилата глава друго мисли, но все пак, не е чак толкова опасно, най-вече опасностите са заради температурата. Водата не може да носи бактерии, тя е твърде солена.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Безопасно ли е морето за бременните?

Мнениеот Story_teller » 07 Яну 2019, 16:45

Опасността идва от водата и възможните бактерии, които могат да причинят инфекции. Съответно, ако жената ражда по естествен път, може и бебето да се роди с инфекция.
Аз лично ходих на море, но се пазех от силното слънце и не влизах във водата цялата, а само до колене.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Безопасно ли е морето за бременните?

Мнениеот velvet_81 » 26 Мар 2019, 11:07

Ходихме на море веднъж, докато бях бременна. Някъде в 7-8 месец бях, вече с голям корем. Но не влизах навътре в морето. Плациках се до бедрата и толкоз.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Безопасно ли е морето за бременните?

Мнениеот Анелия А » 25 Юни 2019, 09:53

Ходихме 2 пъти на море, откакто се е стоплило. Просто избягвам да се потапям цялата и не се пържа в най-големите горещини. Това е.
Анелия А
 
Мнения: 36
Регистриран на: 13 Мар 2019, 10:35

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта