Безопасно ли е морето за бременните?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Безопасно ли е морето за бременните?

Мнениеот Elica » 20 Юни 2016, 13:55

Здравейте! Снаха ми очаква бебе, та скоро ще ставам леля. Бяхме си планирали заедно с нея и брат ми почивка, семейно - т.е. те двамата и аз с моя приятел. Но сега тя е в 4 месец и се притеснява дали може да отиде на море следващия - вече в 5 месец. Обещах ѝ да проуча въпроса от други минали по този път, като разбира се, не пренебрегваме консултацията с гинеколог. :!:
Та вие ходили ли сте на море бременни, безопасно ли е за бременната и за бебето, какви препоръки следвахте и какво правихте, за да се предпазите от евентуални проблеми? :?:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Безопасно ли е морето за бременните?

Мнениеот julianne » 20 Юни 2016, 14:05

Аз бях в началото на петия месец, когато отидох на море и се чувствах много добре. Изкарах лека бременност и може би затова не съм имала никакви оплаквания на почивката. Топвах се в морето, седях под чадъра и всичко беше ок. Знам, че трябва да се внимава с басейните пък и водата на морето да не е замърсена, защото може да получи инфекция жената и това да предизвика преждевременно раждане.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Безопасно ли е морето за бременните?

Мнениеот Elica » 20 Юни 2016, 14:53

julianne написа:Аз бях в началото на петия месец, когато отидох на море и се чувствах много добре. Изкарах лека бременност и може би затова не съм имала никакви оплаквания на почивката. Топвах се в морето, седях под чадъра и всичко беше ок. Знам, че трябва да се внимава с басейните пък и водата на морето да не е замърсена, защото може да получи инфекция жената и това да предизвика преждевременно раждане.

Тя дали ще е замърсена не зависи от нас ;(
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Безопасно ли е морето за бременните?

Мнениеот zagrijena » 20 Юни 2016, 15:37

Но зависи от нас дали ще влезем във водата. На почивка без къпане или да рискуваме - изборът е наш. Всеки си преценява, аз съм виждала и бременни в последния месец на море.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Безопасно ли е морето за бременните?

Мнениеот Fancy » 21 Юни 2016, 09:36

Доколкото знам, първите три месеца и последните три са най-рискови и тогава трябва да е особено внимателна жената. Иначе като се пази не би трябвало да е проблем морето. Все пак и край него живеят бременни жени, нали :lol: :wink: ?
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Безопасно ли е морето за бременните?

Мнениеот qwerryyy » 21 Юни 2016, 11:35

Знам, че най-важноо е корема да е покрит, да не е изложено бебето на пряка слънчева светлина, иначе можеш да си плуваш спокойно, само трябва да внимаваш с пътуването, често да почивате и да внимаваш във водата. :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Безопасно ли е морето за бременните?

Мнениеот roksana » 21 Юни 2016, 13:14

Ако водата е студена, има опасност да предизвика контракции. Но това едва ли се случва, по-скоро е препоръчителен съвет. Ако жената е с трудна бременност, едва ли ще я пусне гинеколога й да ходи където и да е.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Безопасно ли е морето за бременните?

Мнениеот annydance » 29 Юни 2016, 15:36

roksana написа:Ако водата е студена, има опасност да предизвика контракции. Но това едва ли се случва, по-скоро е препоръчителен съвет. Ако жената е с трудна бременност, едва ли ще я пусне гинеколога й да ходи където и да е.


Той гинеколога може да не пуска, но тя ако си навие на пръста и отиде? Бременната трябва да се пази, и то много!
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Безопасно ли е морето за бременните?

Мнениеот Lisica » 01 Юли 2016, 15:32

Е тя коя жена с проблемна и трудна бременност ще хукне на море?! :banghead:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Безопасно ли е морето за бременните?

Мнениеот Harmony » 01 Юли 2016, 15:58

В началото на бременността аз не бих посмяла да отида на море. Изобщо в първите три месеца за нищо не бих рискувала и ще внимавам много за всичко. Тогава е много вероятно да се предизвика спонтанен аборт. Формират се най-важните органи и системи.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта