Как да остана активна и след пенсионирането?

Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот zheleva212 » 20 Юни 2016, 15:32

Учителка съм и в края на май изпратих моите четвъртокласници. Освен че ми беше тежко да се разделя с тях, има и друга причина, която ме депресира и нарушава съня ми. Навърших годините за пенсиониране и сега стои дилемата пред мен дали да продължа да работя или да изляза в заслужена почивка. В момента се чувствам разпъната между желанието си да поема друг клас и да запазя чувството, че още мога да бъда полезна, и другото ми усещане, че вече е време да си почина и да обърна внимание на себе си. Страхът ми е с какво ще се занимавам, след като се пенсионирам. Не се възприемам като пенсионирана учителка, която трябва да говори само за болежките си. Не се смятам за някоя скучна баба, но как да продължи активния си живот един човек, който останалите смятат вече за "бракуван"? Какво ще ме посъветвате? Как да остана същата дейна жена и как да разнообразявам ежедневието си?
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот Lisica » 20 Юни 2016, 15:36

леле, на колко години се пенсионират учителките?! :lol: Според мен можеш спокойно да си останеш активна и да даваш уроци на децата или да се грижиш за някои деца, така хем няма да си ангажирана с цял клас, хем пак ще упражняваш знанията и уменията си, а и ще имаш енергията, която искаш.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот fairy » 20 Юни 2016, 16:27

Ако досега не си имала хоби, значи е време да си измислиш :wink: . Като се пенсионират хората не означава, че трябва да престанат да живеят или че не стават за нищо. Колкото по-млад духа, толкова по-добре. поддържайте го с танци, градинарство, пътувания.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот Локумът » 20 Юни 2016, 16:50

От теб си зависи, дали ще си активна или не. Чувал съм, че копането бая помага да не се залежиш, пробвай. :lol: :lol: :lol:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот penny » 21 Юни 2016, 09:00

Някои пенсионери се връщат на село и сред природата се чувстват много добре. Ровят си из градината, гледат си някоя и друга кокошка. Но ако е градско чедо дамата, едва ли това ще й пасне. Моя позната в никакъв случай не можеш да я завреш на село. Излиза с приятелки по сладкарници, кафенце да пийнат, да поприказват. Тя има по-активен социален живот от мен :lol: !
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот S_Milenska » 21 Юни 2016, 10:05

penny написа:Някои пенсионери се връщат на село и сред природата се чувстват много добре. Ровят си из градината, гледат си някоя и друга кокошка. Но ако е градско чедо дамата, едва ли това ще й пасне. Моя позната в никакъв случай не можеш да я завреш на село. Излиза с приятелки по сладкарници, кафенце да пийнат, да поприказват. Тя има по-активен социален живот от мен :lol: !

Ами като е свободна жената и явно има щастието да е от младите пенсионерки. :) Когато дойде нашето време на по 70 години да се пенсионираме, то тогава няма да ни е хич до излизане и активен живот. :lol:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот qwerryyy » 21 Юни 2016, 11:34

Все някакво хоби ще намериш, а ако не ти се получава, можеш да се върнеш на работа, учителки винаги търсят. :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот mimeto90 » 21 Юни 2016, 14:02

Търсят и за предпочитане млади, ама няма желаещи. А по-старите учителки едва издържат да изкарат до пенсия, много амортизира тази професия. Може би затова чуденето дали да остане или не е голямо. Ако има внуци, да помага за тях и да си гледа здравето бих посъветвала.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот Rali_hr » 21 Юни 2016, 14:23

След като си учителка, лесно ще си намериш работа като детегледачка, хем ще си с деца, хем ще си активна, хем и пари ще си докарваш допълнително над пенсията. :) Какво повече може да искаш? :lol:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да остана активна и след пенсионирането?

Мнениеот Bambaa » 24 Юни 2016, 13:54

Като гледам коментарите, повечето наблягат на работата :grin: . Аз бих предложила, за да се чувства в кондиция и в добро здраве, да започне да прави упражнения. Никой в по-напреднала възраст не го прави това нещо, а то изобщо не е за подценяване.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта