Опасна мода сред тийнейджърите..

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Опасна мода сред тийнейджърите..

Мнениеот Violetta » 19 Окт 2011, 20:15

Чували ли сте, че има деца, които изскачат на пътя и така си играят с шофьорите? Вярвате или не, днес точно това ми се случи...Какво им става на тия деца??
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Опасна мода сред тийнейджърите..

Мнениеот valiart » 19 Окт 2011, 22:52

мдааа и да скачат от мостове върху преминаващи автобуси, камиони, та и коли...Ужас!
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Опасна мода сред тийнейджърите..

Мнениеот Violetta » 19 Окт 2011, 23:05

valiart написа:мдааа и да скачат от мостове върху преминаващи автобуси, камиони, та и коли...Ужас!

Това не го разбирам, какъв е смисъла...Толкова ли им липсват преживявания?
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Опасна мода сред тийнейджърите..

Мнениеот lini_leni » 30 Сеп 2013, 15:31

Наистина им липсват преживявания за съжаление, много е тъжно, че компютрите и съвременния начин на живот ги "осакатява" по този начин и рискуват живота си в името на "приключение".
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Опасна мода сред тийнейджърите..

Мнениеот Anka » 28 Ное 2014, 15:54

Violetta написа:Чували ли сте, че има деца, които изскачат на пътя и така си играят с шофьорите? Вярвате или не, днес точно това ми се случи...Какво им става на тия деца??

Не мога да повярвам, не ги ли е страх от смъртта тези деца, сериозно? Или като игрите, при които задържат дъха си или припадат! :shock:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Опасна мода сред тийнейджърите..

Мнениеот Andrey » 02 Дек 2014, 15:08

Има някаква мода, която е такава, че децата се опитват едва ли не да предизвикат смъртта, само дето често става реалност да се стигне до фатален край.... не знам какво ги предизвиква да действат така. :shock:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Опасна мода сред тийнейджърите..

Мнениеот luchia@marco » 02 Дек 2014, 15:17

Много от проблемите смята, че идват от фразата, която почти никой не изрича, но всеки си мисли - На мен няма как да ми се случи :!: това се отнася за много от рисковите ситуации, в които попадат и си мислят, че няма как да им се случи нещо лошо, било то да изскачат пред автомобили, да вземат наркотици, да правят секс без предпазни средства и т.н.
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Опасна мода сред тийнейджърите..

Мнениеот Kremiliya » 02 Дек 2014, 16:09

luchia@marco написа:Много от проблемите смята, че идват от фразата, която почти никой не изрича, но всеки си мисли - На мен няма как да ми се случи :!: това се отнася за много от рисковите ситуации, в които попадат и си мислят, че няма как да им се случи нещо лошо, било то да изскачат пред автомобили, да вземат наркотици, да правят секс без предпазни средства и т.н.


То лошото е, че българите като цяло имаме този манталитет - на мен няма да ми се случи - само че виждаме, че това не е точно така. Не знам по какъв начин трябва да се ограничи това поведение на децата, така че да осъзнаят колко е опасно. :!:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Опасна мода сред тийнейджърите..

Мнениеот nikitad » 07 Апр 2015, 17:35

Бих желала да подам оплакване за продажба на наркотици в училището на моето дете - частно немско училище "Ерих Кестнер". Сред учениците има дилъри на наркотици, които продават "стоката" безнаказано! Ужас и безумие!
nikitad
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Мар 2015, 12:48

Re: Опасна мода сред тийнейджърите..

Мнениеот Dominator » 07 Апр 2015, 23:39

Мдааа, наскоро станах свидетел на точно такава ситуация, две хлапета бутаха трето на пътното платно, докато чакахме автобус на спирката. Един възрастен човек им направи забележка, защото на няколко пъти шофьорите правеха и невъзможното да не го блъснат това хлапе, което с видимо удоволствие подстрекаваше другите да го бутнат на метри от идващите коли. Те се смееха и се бъзикаха с дядото, докато изведнъж режиха да седнат мирно и кротко на пейката на спирката и да не правят глупости... Е, може и аз да им помогнах малко с по един респектиращ шамар зад врата на всяко едно от тях и да ги насочих към пейката с капитански шут отзад, ноооо за това историята мълчи :twisted:
Аватар
Dominator
 
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Фев 2013, 14:15
Местоположение: Варна

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта