Вярвате ли, че наистина има прераждане?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Вярвате ли, че наистина има прераждане?

Мнениеот Rali_hr » 21 Юни 2016, 13:45

Попаднах на много интересна статия тук във фрамар и много интересно ми стана, дали има здравомислещи хора, които да вярват в прераждането. Подробности няма да казвам, защото след малко ще ви дам препратка към въпросната статия, но там се разказваше, как родовите белези могат да покажат прераждането. Вие вярвате ли, че вашите белези по рождение, доказват прераждането, или мислите, че е случайност, която няма нищо общо? Изобщо какво смятате за прераждането като цяло, мислите ли, че е възможно, вярвате ли в него и какво ви кара да вярвате в прераждането? А ето и въпросната статия: http://lifestyle.framar.bg/%D0%B4%D0%B0 ... 0%BE%D1%82
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Вярвате ли, че наистина има прераждане?

Мнениеот exotic » 21 Юни 2016, 14:27

По принцип нищо не отричам, на света има толкова необясними неща, че никой не може да каже твърдо това е възможно или това е невъзможно. Склонна съм да вярвам, че има прераждане. Но в мен възникна въпрос. Тези, които нямат някакви специфични белези по тялото си, означава ли, че са нови души, не са се прераждали :beamup: ?
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Вярвате ли, че наистина има прераждане?

Мнениеот Rali_hr » 21 Юни 2016, 14:51

exotic написа:По принцип нищо не отричам, на света има толкова необясними неща, че никой не може да каже твърдо това е възможно или това е невъзможно. Склонна съм да вярвам, че има прераждане. Но в мен възникна въпрос. Тези, които нямат някакви специфични белези по тялото си, означава ли, че са нови души, не са се прераждали :beamup: ?

Не, идеята на белезите е, че е макировка, ако някой нещо конкретно иска, като последно желание. ПРимерно да ре прероди в определен човек. ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Вярвате ли, че наистина има прераждане?

Мнениеот Локумът » 21 Юни 2016, 15:10

Звучи мило, но не ми се вярва, че има прераждания. Иначе идеята, как има смисъл съществуването ти е готина, само че какъв е смисъла, след като ти не го разбираш и защо изкупваш грехове от миналото, които не помниш?!?
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Вярвате ли, че наистина има прераждане?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Юни 2016, 15:56

Като умреш и мозъка умира, така че нямам големи очаквания. Просто едно голямо нищо, като съня, не усещаш кога минава времето. :roll: Не смятам, че има прераждане, но ако има очаквам да съм еднорог. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вярвате ли, че наистина има прераждане?

Мнениеот lussy » 21 Юни 2016, 17:33

Винаги ми е било интересно защо малките деца все помнят, че са имали минал живот, а после никой няма такъв спомен? За мен е странно.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Вярвате ли, че наистина има прераждане?

Мнениеот lini_leni » 22 Юни 2016, 09:03

lussy написа:Винаги ми е било интересно защо малките деца все помнят, че са имали минал живот, а после никой няма такъв спомен? За мен е странно.


Защото още им е прясно :lol: . Племенника все го разпитвах и слухтях около него да не би случайно да намекне нещо подобно или да разкаже някоя случка от минал живот, но не би :mrgreen: .
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Вярвате ли, че наистина има прераждане?

Мнениеот Mon_ton » 22 Юни 2016, 12:28

lussy написа:Винаги ми е било интересно защо малките деца все помнят, че са имали минал живот, а после никой няма такъв спомен? За мен е странно.

Наистина ли?! :shock: Не съм чувала аз от дете да спомене, че има спомени от минал живот, или нещо подобно. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Вярвате ли, че наистина има прераждане?

Мнениеот Lollipop » 22 Юни 2016, 14:01

И за мен са глупости и не вярвам в това, но съм чувала различни истории, които по-скоро бих нарекла съвпадение, отколкото реалност и нещо, което да ме убеди, че е истина. :) много космическо ми се вижда и цялата тая еволюция и ала бала изглежда абсурдна, ако все си се прераждаме. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Вярвате ли, че наистина има прераждане?

Мнениеот Kaya » 22 Юни 2016, 15:19

Сигурно има нещо висше! Иначе е толкова безсмислено цялото ни съществуване, тези характери, това изграждане на личност, като накрая от теб остава едно нищо. Не може да е толкова просто съществуването ни! Трябва да има нещо важно и ценно, за което си струва да ставаш човек!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта